מוזמנים ליעוץ, ונצא לדרך חדשה  אודות

  במכון הגמילה והשיקום מרכז אמיל, אנו עוזרים לאנשים הסובלים מהתמכרויות לחזור לחיים בריאים ונקיים מסמים ואלכוהול. אנו מלמדים אותם לחיות מבלי להשתמש בסמים, באלכוהול או בתרופות; לעבוד, ללמוד, להקים משפחה ופשוט להיות בני-אדם טובים, מועילים, אוהבים ותומכים. הבסיס העיקרי לגמילה ולשיקום הוא טיפול פסיכו-סוציאלי קוגניטיבי עמוק ומתמשך, המבוסס על שיטות פסיכותרפיות יעילות, ללא שימוש בתרופות פסיכיאטריות או בתחליפי סם כלשהם.

  אנו רואים את השימוש בסמים או באלכוהול לא רק כמחלת התמכרות, אלא גם כאורח חיים הרסני, שמוביל את המכור לאובדן של חברים, משפחה, בריאות, ועקרונות בסיסיים של בן-אנוש.

  בתכנית הטיפולית שלנו, המטופל עוסק רבות בשינוי של אותו אורח חיים מוכר והרסני. עבור חלק מהמטופלים זוהי חזרה לעקרונות הבריאים שבהם נהגו טרם היותם מכורים, ועבור חלק אחר זוהי רכישה של אורח חיים חדש לגמרי, לראשונה בחייהם.

  במכון הגמילה והשיקום מרכז אמיל נוצרה, עם הזמן, קהילה ששומרת בקפידה על כללי הבית. כללים אלה הינם ערובה לקבלת טיפול יעיל במסגרת המכון, ולהצלחתו של טיפול זה. הכללים נועדו לא רק למטופלים, אלא גם לצוות המקום, ובזכותם מתאפיין המכון בגישת עבודה ייחודית, באווירה הוגנת בגובה העיניים ובאמון הדדי. כל אלה מאפשרים, בסופו של דבר, עבודה הדדית ומקדמת בין המטופלים ובין צוות המכון.

  כל מכור אשר מגיע אלינו לטיפול, מקבל עזרה מצוות רב מקצועי הכולל עובדת סוציאלית קלינית, פסיכיאטר-נרקולוג, מדריכים פסיכו-חינוכיים ומטפלים מוסמכים. הצוות הטיפולי-חינוכי שלנו עובד כיחידה שלמה אחת. אנו, חברי צוות המכון, לא "מחזיקים בכוח" אף מטופל. אחת המטרות החשובות של השיקום במכון שלנו, היא שהמטופל ישיב על השאלה: ״מי אני?". אנו דואגים לשקף למטופל כיצד חייו נראים מן הצד, ומסייעים לו לבחון לעומק את מרכיבי חייו השונים. אנו מסייעים למטופל להרגיש ולחוות את חייו מהצד בעיניים פקוחות ובראש צלול, על-מנת שבאמת יצליח להבין מהו אורח חייו הנוכחי, ומדוע נדרש לבצע בו שינוי עמוק מן השורש.

  תוצאות הטיפול במכון הגמילה והשיקום מרכז אמיל מוכיחות שניתן לרפא התמכרות פעילה! בשנות העבודה הרבות שצבר הצוות הרב-מקצועי הפועל במכון, נרכש ניסיון אדיר בטיפול ובשיקום של אנשים הסובלים מהתמכרויות. מכון הגמילה שלנו מרחיב כל העת את האופקים ואת הידע המקצועי של אנשי הצוות, והוא הראשון להתעדכן בשיטות טיפול חדשניות ויעילות. הבוגרים שסיימו בהצלחה את הטיפול במכון, ומנהלים היום חיים מאושרים ללא שימוש בסמים, באלכוהול או בתרופות מיותרות, הם הדוגמא החיה הטובה ביותר לכך!

  באתר האינטרנט שלנו, שבו אתם נמצאים כעת, תוכלו ללמוד על עקרונות הטיפול הנהוגים במכון הגמילה מרכז אמיל, ועל כללים לאורח חיים בריא. באמצעות האתר, תוכלו להכיר את הצוות הטיפולי הפועל במכון, וכן להתעדכן בכתבות ובמידע שימושי, שאנו מקווים שיסייע לכם להתמודד עם מחלת ההתמכרות.

  קהל הלקוחות שלנו כולל אנשים מכל רחבי הארץ והעולם, דוברי עברית, אנגלית ורוסית.

  שתפו את הפוסט עם חברים:

  בואו לעשות שינוי אצלנו

  דברו איתנו, גם אנחנו ההינו שם ויצאנו   קידום אתרים בישראל קידום אתרים בישראל