instagram facebook whatsapp-call
צור קשר

לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  אודות

  כפר השיקום של אמיל משאב השראה מהמסע הטרנספורמטיבי של אמיל (המייסד) דרך ומעבר להתמכרות. עם משימה להפוך תיאוריות לפתרונות מעשיים לאנשים החווים סימפטומים של התמכרות, אמיל ראה תוצאות מדהימות. דרך הכנסת שיטות מודרניות כמו לוגותרפיה, טיפול חוויתי, שיטות רווחה (well-being), מיינדפולנס וטיפול בסוסים, הוא אימת את אמונתו שאפשר לשבור לצמיתות את מעגל ההתמכרות מבלי להשתמש בשיטה המסורתית של 12 הצעדים.

  בכפר שיקום אמיל, אנו עוזרים לאנשים הסובלים מהתמכרויות לחזור לחיים בריאים ונקיים מסמים ואלכוהול. אנו מלמדים אותם לחיות מבלי להשתמש בסמים, באלכוהול, בתרופות מרשם או בהתנהגויות ממכרות; לעבוד, ללמוד, להקים משפחה ופשוט להיות בני-אדם טובים, מועילים, אוהבים ותומכים. הבסיס העיקרי לשיקום הוא טיפול פסיכו-סוציאלי קוגניטיבי עמוק ומתמשך, המבוסס על שיטות פסיכותרפיות חדשניות ויעילות, ללא שימוש בתרופות פסיכיאטריות או בתחליפי סם כלשהם.

  אנו רואים את השימוש בסמים או באלכוהול לא רק כמחלת התמכרות, אלא גם כאורח חיים הרסני, שמוביל את האדם לאובדן של חברים, משפחה, בריאות, ועקרונות בסיסיים של בן-אנוש..

  בתכנית הטיפולית שלנו, הדייר עוסק רבות בשינוי של אותו אורח חיים מוכר והרסני. עבור חלק מהדיירים שלנו זוהי חזרה לעקרונות הבריאים שבהם נהגו לפני שהתמכרו, ועבור חלק אחר זוהי רכישה של אורח חיים חדש לגמרי, לראשונה בחייהם..

  בכפר השיקום אמיל נוצרה, עם הזמן, קהילה ששומרת בקפידה על כללי הבית. כללים אלה הינם ערובה לקבלת טיפול יעיל במסגרת הכפר, ולהצלחתו של טיפול זה. הכללים נועדו לא רק לדיירים, אלא גם לצוות המקום, ובזכותם מתאפיין הכפר בגישת עבודה ייחודית, באווירה הוגנת בגובה העיניים ובאמון הדדי. כל אלה מאפשרים, בסופו של דבר, עבודה הדדית ומקדמת בין הדיירים ובין צוות הכפר.

  כל אדם אשר מגיע אלינו לטיפול, מקבל עזרה מצוות רב מקצועי הכולל עובדת סוציאלית קלינית, מדריכים פסיכו-חינוכיים ומטפלים מוסמכים. הצוות הטיפולי-חינוכי שלנו עובד כיחידה שלמה אחת. כלל הדיירים במסגרת מקבלים ייעוץ והדרכה, המשולבת בשיטת טיפול ייחודית הממוקדת באיתור המשמעות אצל האדם וחיזוק תחושת התקווה בחיים. הטיפול נעשה באמצעות קבוצות פסיכודרמה, טיפול יוגה תרפיה, "מיינדפולנס", טיפול בסוסים, פוטותרפיה, טיפול דרך כתיבה, מדיטציה וקבוצות רגש בה כל דייר משתף את חוויותיו האישית ומקבל חיזוקים הדדים מחבריו לקבוצה.

  אנו, חברי צוות הכפר, לא "מחזיקים בכוח" אף דייר. אחת המטרות החשובות של השיקום בכפר שלנו, היא שהדייר ישיב על השאלה: ״מי אני?". אנו דואגים לשקף דייר כיצד חייו נראים מן הצד, ומסייעים לו לבחון לעומק את מרכיבי חייו השונים. אנו מסייעים לדייר להרגיש ולחוות את חייו מהצד בעיניים פקוחות ובראש צלול, על-מנת שבאמת יצליח להבין מהו אורח חייו הנוכחי, ומדוע נדרש לבצע בו שינוי עמוק מן השורש.

  תוצאות הטיפול בכפר השיקום אמיל מוכיחות שניתן לרפא התמכרות פעילה! בשנות העבודה הרבות שצבר הצוות הרב-מקצועי הפועל בכפר, נרכש ניסיון אדיר בטיפול ובשיקום של אנשים הסובלים מהתמכרויות. כפר השיקום שלנו מרחיב כל העת את האופקים ואת הידע המקצועי של אנשי הצוות, והוא הראשון להתעדכן בשיטות טיפול חדשניות ויעילות.

  הבוגרים והמדרכים שסיימו בהצלחה את הטיפול בכפר, ומנהלים היום חיים מאושרים ללא שימוש בסמים, באלכוהול, תרופות מיותרות והתנהגויות ממכרות, הם הדוגמא החיה הטובה ביותר לכך!

   

  רוצים לקבל מידע נוסף? השאירו לנו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם עם כל המידע שתצטרכו.

  לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   מאמרים נוספים

   post-image
   גמילה ותסמינים מכדורים

   גמילה מכדורים נרקוטים היא גמילה מתרופות מרשם. לא פעם, אנשים סובלים מכאבים קשים אשר בכדי להתמודד איתם הם נדרשים ליטול...

   המשך קריאה
   post-image
   איך ניתן להיגמל מתרופות פסיכיאטריות בצורה בטיחותית

   ישנם סוגים שונים של תרופות אשר השימוש בהן יכול להיות ממכר. מדובר לרוב על תרופות מרשם שיש להן השפעה ברורה...

   המשך קריאה
   post-image
   איך נגמלים בקלות ובמהירות מכדורים?

   תרופות מסוגים שונים עלולות להיות ממכרות בנטילה ממושכת. השימוש בתרופות הללו יכול להיות בעל תופעות לוואי, אך לעיתים לאדם אין...

   המשך קריאה