instagram facebook whatsapp-call
צור קשר

לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  גמילה מסמים

  גמילה מסמים היא תכנית המתמחה בעזרה לאנשים אשר התמכרו. בתחילה התכנית עוזרת באבחון הבעיה על ידי מומחים של מה הטריגרים הגורמים לבן האדם להשתמש, מה מצבו הפיזי וכיצד ניתן לבנות לו מסלול אשר יאפשר לו לחזור לחיים נורמטיביים, בריאים וטובים. תהליך הגמילה דומה בהתמכרויות לעוד סוגי התמכרויות, כגון: אלכוהול, הימורים, תרופות ואף גמילה מסקס.

  משך תהליך הגמילה משתנה מאדם לאדם ורמת התמכרותן וכמו כן, ישנם כאלו אשר יצטרכו לקבל טיפול רפואי באשפוז תחילה לפני שיתחילו את התהליך הנפשי.
  תהליך הגמילה יכול להיות אישי או קבוצתי וילווה במעקב רפואי.

  לסיכום, תהליכי גמילה יכולים להיות אפקטיביים ביותר ובמקרים רבים אף מצילי חיים.

  צוות המכון "מרכז אמיל" מומחים בגמילה ושיקום מכורים לסמים, אלכוהול ותרופות מרשם. כל אדם הפונה אלינו עובר בשלב הראשוני ראיון קבלה והתרשמות. אם האדם נמצא מתאים למסגרת הטיפולית שלנו, הוא עובר לשלב השני, שזהו אבחון וקבלה. האבחון מתבצע על ידי הצוות הרפואי של המכון, על מנת לקבוע את מצבו הפיזי של מטופל. לפי ממצאי האבחון, המטופל מקבל טיפול תרופתי בהתאם להמלצות הרופא. בתקופה הראשונה בה נמצא המטופל באשפוז, הוא עובר תהליך של גמילה פיזית.

  במכון גמילה ושיקום "מרכז אמיל" הגמילה נעשית באנונימיות מלאה ובאמצעות הפסקה מוחלטת של נטילת כל חומר ממכר. במקרים מסוימים ישנה שיטה ייחודית של הורדה הדרגתית בשימושו של סם עד למצב בו הגוף אינו תלוי בו יותר. הליך זה נעשה במקרים של שימוש בחומרים נרקוטיים מסוימים, ומתבצע אך ורק לאחר אבחון של רופא המכון ולפי המלצתו בלבד.

  חשוב מאוד להבין שהפסקה מוחלטת ומיידית של נטילת סמים או כל חומר ממכר עלולה לגרור אחריה תסמיני גמילה (קריז). התסמינים הללו עשויים להיות פיזיים (כאבים, הקאות, שלשול, חובר שינה, כאבי בטן, יתר הזעה, דופק מואץ ועוד) ו/או נפשיים ובדרך כלל תסמינים אלו מופיעים יחדיו. משך זמן הגמילה הוא יחסית מהיר – בין מספר ימים למספר שבועות, אך כל מה שנוגע לשיקום, התהליך יכול להימשך גם מעבר לשנה.

  שלבים בתהליך גמילה מסמים ושיקום

  • יצירת קשר וקביעת פגישה.
  • ראיון קבלה והתרשמות.
  • אשפוז.
  • אבחון מצב פיזי על ידי צוות רפואי.
  • תהליך גמילה מסמים.
  • אבחון מצב נפשי.
  • שיקום.

  לאחר שהמטופל סיים את שלב הגמילה הפיזית, הוא מתחיל תהליך של שיקום פסיכולוגי/נפשי. גם כאן המטופל עובר בדיקות ואבחון של הצוות הרפואי וגם של הצוות הפסיכולוגי של המכון. אבחון זה מאפשר לנו להבין מה השיטה הכי יעילה ומהו הטיפול האפקטיבי ביותר שהצוות שלנו יכול להעניק. השיקום נעשה באמצעות קבוצות טיפוליות, סדנאות של פסיכודרמה, ארט-תרפיה, יוגה, שיחות אישיות עם פסיכיאטר-נרקולוג וליווי צמוד של עובדת סוציאלית קלינית.

  חשוב לציין, כי תנאי האשפוז במכון הינם בסטנדרט גבוה.

  תהליך גמילה ושיקום, זהו תהליך מאתגר הדורש זמן ורצון להיגמל ולהחלים, שבסופו המטופל מתחיל בחיים נקיים ללא שימוש בסמים ואלכוהול. הסיכוי להצלחה הינו קלוש, אם מנסים להתמודד עם הגמילה והשיקום בבית, וישנה חשיבות אמיתית לפנות למוקדי עזרה וטיפול של אנשים מקצועיים בתחום הגמילה והשיקום. כאמור, את התמיכה והטיפול המקצועי והאפקטיבי תוכלו לקבל אצלינו במכון, הפועל תחת רשיון משרד הבריאות ומשרד הרווחה ונמצא תחת פיקוח של הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול.

  גמילה מסמים היא תהליך לא פשוט. אינספור אנשים מכורים לסמים, אלכוהול, תרופות, הימורים ולעתים אף לשלושתם ביחד. הנתון המדאיג שמפרסם משרד העבודה והרווחה הוא שכיום חיים בינינו מעל 120,000 בגירים המכורים לאחד מהדברים שהזכרנו בתחילה. אך עם כל הקושי ישנם מוסדות ומכונים לטיפול בבעיה ולהחזרת המכור לחיים נורמטיביים ולהתמודדות עם מציאות שהוא כבר מזמן שכח כיצד להתנהל בה. יש תקווה, אך עם זאת, חשוב לזהות את הבעיה במהרה. ברוב המקרים, זיהוי של הבעיה בזמן יכול להציל את חיי המכור.

  גמילה מסמים – כיצד נזהה אם האדם הקרוב אלינו נמצא במצוקה?

  בראש ובראשונה יש להבין כי לכל ההתמכרויות סממנים דומים אשר יכולים לשמש כדגל אדום ולהסב את תשומת לבנו למצוקה בה נמצא האדם. לרוב, התמכרות נובעת מאחת משלוש סיבות. האחת היא שמה שהתחיל ככוס בירה, וויסקי, כרטיס חיש גד או ג'וינט בשביל הנאה מתפתחים לתלות נפשית וגופנית. הסיבה השנייה תהיה אדם כאשר נמצא במצב נפשי רעוע ונעזר בעזרים חיצוניים על מנת להתמודד עם המצב. השלישית היא אנשים אשר קיבלו טיפול תרופתי במינונים גבוהים והמטופל התמכר לאותן התרופות ופיתח תלות בהן.  כמה סימפטומים המסמנים על כך שיש פה בעיה:

  • האדם המכור ייתפס פעם אחר פעם בשקרים, לא רק לסביבה, המכורים משקרים בעיקר לעצמם.
  • שינויים קיצוניים במצבי רוח. מעבר ממצב רגוע ונינוח למצב בו המכור מתעצבן בין רגע היא נורת אזהרה בצבע אדום בוהק.
  • הסתגרות, התבודדות והכחשה הם מאפיינים בולטים בהתמכרות. אדם מכור לרוב יפגע בסובבים אותו מבלי לשים לב לכך עד אשר הוא נותר לבדו עם ההתמכרות.
  • שינויים קיצוניים במשקל, הזנחה של ההופעה החיצונית, האסתטיקה וריח הגוף של האדם.
  • בהתמכרויות כמו עם סמים ניתן יהיה לזהות גם סממנים חיצוניים על הגוף כגון דקירות של מחטים.

  אם כן, גמילה מסמים, מאלכוהול, הימורים או כל דבר ממכר אחר מצריכה ערנות מצד הסביבה וזיהוי הבעיה ועדיף כמה שיותר מוקדם. יש לקחת בחשבון שהאדם המכור לרוב יתכחש למצבו ויש לנהוג עמו בהבנה וברגישות המתבקשת מתוך הבנה שלרוב התנהגותו נובעת ממחלה ולא מתוך משהו נגדכם.

  'מרכז אמיל – גמילה ושיקום' מציע תכניות גמילה מתקדמות על ידי צוות עתיר ניסיון עם הצלחה של שנים בשיקום מכורים בכל סוגי ההתמכרויות. גמילה מסמים או מכל התמכרות אחרת היא ההתמחות שלנו. עזרו לנו להחזיר לחיים נורמליים ואף טובים את יקירכם.

  גמילה מסמים קלים נשמעת כמו דבר מזערי. הרי מה זה סמים קלים? אלכוהול, מריחואנה? קטן עלינו… אז זהו, ממש לא!!! איך אמרו לנו בצבא? מתחילים בספרינט ולאט לאט מגבירים את הקצב? ככה זה גם כשמדובר בסמים קלים. אין לנו תמרור (לפחות לא בהתחלה) שאומר לנו – תתעורר, אתה גולש במדרון תלול. במקרים רבים, ההנאה הרגעית של הג'וינט או כוס הבירה הופכת לתלות, אחת כזאת שללא עזרה מקצועית עלולה להתדרדר לדרך שמאד קשה לצאת ממנה… אבל, וזה אבל חשוב! אסור לומר נואש, יש אור בקצה המנהרה.

  גמילה מסמים קלים – גבולות מטושטשים

  מי קובע מה הם סמים קלים ומה קשים? כעיקרון, הדעה הרווחת אומרת שסמים קלים הם כאלו היוצרים תלות נפשית ופיזית מעטים. אנחנו לא קדושים מעונים ולא תשמעו אותנו אומרים "נו נו נו" על ניסיון קטן של בחינת גבולות כל עוד זה בגבול הטעם הטוב. יחד עם זאת, אנחנו כן מזהירים ואומרים, זה יוכל במהרה להפוך להרגל מבלי שתרגישו.

  קשה לשים את האצבע כאשר מדובר בקביעה של סמים אשר קשים יותר מאחרים ובהרבה מקרים ישנם הרבה חילוקי דעות. לדוגמא, לדעת רבים אלכוהול הוא דבר טריוויאלי, הרי מה זה כוסית פה וכוסית שם? אך מחקרים רבים קובעים כי אלכוהול הוא מהסמים הכי ממכרים וכמו כן הוא סם לכל דבר שתהליך הגמילה ממנו הוא אחד מהקשים ביותר. כמו כן, יש לקחת בחשבון שגם אם מדובר במקרים של גמילה מסמים קלים יש לקחת בחשבון שההתמכרות במהרה יכולה להתפתח לשימוש בסמים קשים יותר כגון הרואין וקוקאין.

  הקו הדק המפריד בין סמים "קלים" לסמים "קשים" לרוב בא לידי ביטוי בהשפעתו על תפקודו היומיומי של המשתמש בו. כאשר מישהו מוגדר מבחינה חברתית על ידי תדירות השימוש והתלות שלו בסמים זה לא משנה אם אלו סמים קלים או קשים יותר. כל סוג של התמכרות אשר באה על חשבון חיי החברה והמשפחה של אדם איננה עושה הבדל בין סמים קשים לקלים.

  כל סוג של התמכרות מצריכה עזרה מקצועית. גמילה מסמים קלים בזמן תוכל להציל חיים, הדרך למדרון יכולה להיות קצרה ביותר. 'מרכז אמיל – גמילה ושיקום' מסייע למכורים להתגבר על ההתמכרות שלהם ברגישות מרבית ובליווי אישי. אתם מוזמנים לפנות אל המומחים שלנו לייעוץ והכוונה איך לדאוג שביחד נצא לחיים חדשים, בריאים ואיכותיים יותר. אנחנו לעולם לא אומרים נואש.

  גמילה מסמים קשים הינה תהליך מורכב ולא פשוט, אך חשוב תמיד לזכור שהוא אפשרי. כמובן, כל אחד עושה את בחירותיו שלו, אולם, במקרים רבים, האדם העושה את הבחירה אינו מודע לכך שהוא נכנס למדרון חלקלק. התמכרויות מתחלקות לסוגים רבים: אלכוהול, סמים קלים וקשים, תרופות מרשם ומשככי כאבים, הימורים, מין ועוד. אפילו תופעה רווחת בקרב הדור הצעיר הינה התמכרות למשחקי מחשב וסלולר. בכל המקרים מדובר על הפעלה של מערכת החיזוק במוח. אותה מערכת של מסלולים עצביים אשר יוצרים תחושה מדומה של עונג אשר המוח מפרש כגירויים חיוביים. מתוך כך, המערכת "מאמצת" את תחושת העונג ונוצרת מוטיבציה לחזור ולצרוך את אותו הסם או ההתנהגות.

  ההבדלים בין גמילה מסמים קשים לסמים קלים

  בתפיסה המקובלת ישנה אבחנה על בסיס שלושה סממנים:

  • מהירות ההתמכרות לסם.
  • הנזק אשר גורם הסם לאדם.
  • האם ההתמכרות היא פיזית, נפשית או גם וגם?

  לרוב, סמים קשים ישפיעו גם על הגוף וגם על הנפש לאורך הזמן. להבדיל מהתמכרות להימורים לצורך העניין, התמכרות לסמים שיש בהם חומרים כימיים ישפיעו באופן ישיר גם על מצבו הפיזי של המכור. זה יוכל לבוא לידי ביטוי בשינויים קיצוניים במשקל, בהזנחה של האסתטיקה ואף בלבוש של האדם המכור. לצערנו, במדינת ישראל ישנו תחום לא ברור בהגדרה של סם קשה לעומת סם קל והאכיפה בעיקרה מתייחסת לאלו הסוחרים בו ולא לאלו המשתמשים בו. לכן, יש לאבחן כל מקרה לגופו – האם הבן אדם זקוק לגמילה מסמים קלים או גמילה מסמים קשים.

  בראש ובראשונה נאבחן את מצבו של המכור. נבין קודם כל האם ההתמכרות הינה פיזית או נפשית. במקרים של התמכרות פיזית נדאג בתחילה שהגוף יהיה נקי מסמים. במקרים קיצוניים מסוימים יהיה הכרחי שהדבר יתבצע תחת פיקוח רפואי באשפוז. רק אז נפנה לתהליך הגמילה הנפשי. תהליך זה הינו מורכב יותר, שכן אנו נעזור למכור להבין שחייו אינם כשל חייו של בן אדם רגיל מן הישוב ועליו ללמוד כיצד יהיה עליו להתמודד עם סיטואציות בחייו שעד כה הוא נעזר בסמים על מנת לתפקד.

  התמכרות לסמים

  מדובר בסוג התמכרות שמטרתה היא צריכה של סמים פסיכו אקטיביים, ההתמכרות באה לידי ביטוי בתלות פסיכולוגית, נפשית, כלכלית וגם בתלות גופנית וקשורה להשפעה הישירה של  חומרים פסיכו אקטיביים על הפעילות החשמלית של העצביים במוח. סמים נפוצים שגורמים  להתמכרות הם סמים מקבוצת האמפטמינים הידועים גם בשמות: ספיד, אמפטמין, אקסטזי, קוקאין וקריסטל שכולם שייכים גם לקבוצת הסמים הממריצים, בנוסף כלולים גם  סמי הזיה המכילים חומרים פעילים הלוצינוגנים, סמים אופיאטים שעובדים על מניפולציה של מערכות התגמול במוח ועוד. התמכרות לסמים נחשבת לקשה מההתמכרויות ומצריכה מענה רב מערכתי שיוכל לספק מענה ראוי לכל הצרכים הנפשיים, הגופניים והרוחניים של המשתקמים מהתמכרות זו. רוב האנשים מתפתחים סבילות לסם הממכר וכך נוצר צורך להגדיל את המינון של הסם בו נעשה שימוש על מנת להמשיך ליהנות מהשפעה המשכרת. הגמילה מסמים כוללת פעמים רבות גם את אפקט "הקריז" בו המשתקמים חווים כאבים וסערת רגשות עקב הגעגוע של הגוף ובעיקר מערכת התגמול במוח לסם. על מנת לתת מענה ראוי לכל הגורמים הללו יש לפנות למומחים שיוכלו להנחות, ללוות ולייעץ במטרה להפטר מההרגל הלא רצוי באמצעות הליך גמילה יסודי ומקצועי. הליך שכזה ניתן למצוא במכונים למרכזי גמילה ושיקום שמתמחים ביצירת האווירה האולטימטיבית להיתכנות הליך הגמילה הקשה.

  התמכרות לסמים טיפול אפקטיבי

  מקום שכזה תוכלו למצוא במכון לגמילה ושיקום – מרכז אמיל שבנתניה. מרכז אמיל פועל כבר מספר שנים במטרה לספק את הסביבה האופטימאלית לטיפול בהתמכרויות שונות, בעיקר להתמכרויות שונות לסמים שונים. במרכז תוכלו למצוא צוות מסור, אמין ומקצועי שפועל באמצעות מגוון שיטות טיפול, שיקום וגמילה במטרה לספק את תוכנית הגמילה והשיקום הטובה ביותר לכל סם שיהיה. בנוסף לזאת המרכז דוגל בטיפולים טבעיים מוכחים ובשיטות ייחודיות שפותחו במהלך שנים רבות על מנת להעניק את המעטפת הדרושה למשתקמים על מנת להצליח להיגמל. מרכז אמיל הינו מכון לגמילה ושיקום הממוקם בנתניה, באזור שקט ובסביבה פסטורלית ליד חוף הים. אל תתמהמהו וצרו עימנו קשר כבר היום ונשמח לספר לכם על תוכניות הטיפול השונות במרכז ועל הגישה הטבעית והאנושית שלנו.

  יש מי שיעזור לכם להתמודד

  עם ניסיון של למעלה מ – 12 שנים, צוות מנוסה ואווירה נעימה ומשותפת, 'מרכז אמיל – גמילה ושיקום' מציע את דרכי הטיפול החדשניות והטובות ביותר, ובאנונימיות מלאה, על מנת לעזור למכורים לחזור לשגרת חיים נורמטיבית ואיכותית. אל תהססו לפנות אלינו, אם מדובר בכם או באדם קרוב אליכם. ביחד נצלח את ההתמכרות.

  מי צריך לשקול ללכת לתכנית גמילה?

  מיתוס נפוץ הוא לחשוב שרק אנשים שהגיעו ל"תחתית התהום" צריכים להתחיל בתכנית גמילה מסמים. אולם, גם אנשים עם התמכרות קלה יוכלו להפיק ממנה תועלת. הרעיון של להגיע לתחתית התהום בשביל להתחיל הוא פשוט לא נכון, למעשה, קטיעת ההתמכרות בהתחלתה יכולה להציל חיים ו"תחתית התהום" הוא מושג משתנה עם התפתחות ההתמכרות כאשר בכל פעם הנפילה היא כואבת ומסוכנת יותר.

  התנסות בסמים רק פעם אחת לאו דווקא מעידה על התמכרות, אך מהצד השני, שימוש של כמה פעמים בודדות עלולה לדרדר את האדם להתמכרות חמורה אשר תצריך תכנית גמילה.

  לחזור לחיים כפי שהכרנו לפני

  'מרכז אמיל – גמילה ושיקום' כשמו כן הוא. מאז שנת 2007 אנו ליווינו ואנו ממשיכים ללוות אלפי מכורים ועוזרים להם לחזור לאדם שהם היו לפני ההתמכרות. ישנם אנשים אשר אנו רק "מזכירים" להם וישנם כאלו שאנחנו תרתי משמע מלמדים מחדש איך להתחיל לחיות נכון. הצוות המיומן, האווירה הקיבוצית הפסטורלית והניסיון שלנו ילוו אתכם או את יקיריכם יד ביד עד שיקומו המלא. פנו אלינו לייעוץ בכל שאלה. ויפה שעה אחת קודם.

  מכון גמילה ושיקום לנפגעי התמכרויות "מרכז אמיל" בנתניה מעניק טיפול באשפוז מלא. המכון משלב תהליך ראשוני של גמילה פיזית מסמים ותרופות מרשם, ושיקום ממושך יותר, נפשי-פסיכולוגי, אשר מתבצע על ידי צוות רב-מקצועי רחב, לנפגעי סמים, תרופות מרשם ואלכוהול. השיקום כולל אנשי צוות מקצועיים: רופא-נרקולוג, עובדת סוציאלית קלינית, אנשי טיפול ומדריכים חברתיים מוסמכים.

  מרכז גמילה מסמים עם ניסיון

  מרכז גמילה לסוגים שונים של התמכרויות לעתים הוא המוצא האחרון של המכורים. אולם, בהרבה מקרים אחרים של שלבים מוקדמים של ההתמכרות גם כן יהיה מומלץ ללכת לאחד שכזה על מנת לקטוע את התהליך בתחילתו, תהליך שעלול להידרדר למצב של הרס עצמי של המכור ולא פחות מכך צער ויגון למשפחתו וחבריו. כיום, מרכזי גמילה ברחבי העולם מציעים שיטות מגוונות לגמילה מההתמכרות ועוזרות למכורים לשקם את חייהם ולחזור למסלול השגרה הנורמטיבי ואף מעבר לכך, לחיים טובים ואיכותיים. במאמר הזה ניגע בהתמכרות לאלכוהול ואיך נוכל לזהות אצל אדם קרוב.

  מרכז גמילה מסמים פרטי המלצות

  מרכז גמילה מסמים פרטי הוא הפתרון המציע את הסיכוי הגדול ביותר למכורים להצליח להיגמל. בניגוד לקבוצות תמיכה של מפגשים חד שבועיים, מרכזי הגמילה מלווים את המטופלים 24 שעות שבעה ימים בשבוע ונותנים מענה מידי לצורכי המטופלים. כמו כן, מרכזי הגמילה מרכזים בתוכם קהילה אשר סובלת כולה מאותה הבעיה והתמיכה האחד בשנייה הכרחית וחיונית לתהליך הגמילה. מרכז שכזה נותן תקווה לרבים. להם, למשפחתם ולחבריהם.

  יש על מי לסמוך במרכז גמילה מסמים פרטי

  מרכז אמיל – גמילה ושיקום' הוקם בשנת 2012 ומאז גמל בהצלחה מכורים רבים ונתן להם כלים להתמודדות חדשה עם החיים, החיים ללא הסם. בליווי צמוד של המטופל וכמובן בתקשורת מתמדת עם המשפחה אנו מעניקים תכניות גמילה מתקדמות עם אחוזי הצלחה גבוהים. אם אתם נמצאים במצוקה או קרוב שלכם נמצא במצב הזה, אל תהססו להתקשר או לבוא לפגישה ולראות איך אפשר לעזור ולעתים אף להציל חיים. החיים ללא סמים הם חיים אחרים, בריאים ואיכותיים הרבה יותר.

  מרכז גמילה מסמים פרטי – תכנית טיפולית לצד ליווי מקצועי

  "מרכז אמיל" הינו מרכז גמילה מסמים פרטי אשר מעמיד לרשות מטופליו את התכנית הטיפולית לצד הליווי המקצועי בכל שלב לאורכו של תהליך הגמילה. התמכרות לסמים הינה הרסנית, זאת הן בחייו של המכור והן בחייהם של האנשים אשר סובבים אותו. גמילה מהתמכרות מסוכנת זו עשויה להיות מאתגרת במיוחד בשעה שאתם מנסים להתמודד עמה בכוחות עצמכם, אך זכרו כי אין אתם חייבים לעשות זה. אנשי המקצוע המנוסים של המרכז שלנו ישמחו לעמוד לשירותכם וללוות אתכם צעד אחר צעד במסע אל עבר עתיד בריא ומתפקד בצורה טובה יותר.

  מרכז גמילה מסמים פרטי – היתרונות

  בראש ובראשונה במרכז הגמילה נשללת האפשרות שהנגמל יהיה חשוף ותהיה לו גישה לחומרים אליהם הוא מכור, כגון" אלכוהול, סמים או תרופות מרשם ומשככי כאבים. בנוסף, המטופל נמצא במעקב רפואי ונבדק לעתים תכופות אם נעשה שימוש בסמים או בחומרים ממכרים אחרים. במרכזים אלו אין הורדה "הדרגתית" של החומרים האסורים והגמילה מתחילה במכה אחת. כמו כן, גם למשפחה, לחברים ובכלל לסביבתו הקרובה של הנגמל יש הקלה גדולה כאשר הם יודעים בכל זמן נתון היכן הוא ומקבלים דיווחים שוטפים על מצבו הבריאותי. מרכז הגמילה נמצא בקשר רציף עם המשפחה ובמאמץ משותף איתה מגיעות תוצאות חיוביות.

  מרכז גמילה מסמים פרטי – מחויבות לתהליך הגמילה

  מרכז אמיל מוכן ומזומן לעמוד לשירותכם בכל שלב תהליך הגמילה מהסמים, אך על מנת שתהליך זה יוכל להיות מושלם בהצלחה, הרי שהדבר דורש מחויבות גם מצדכם. על מנת להבטיח את העובדה כי אתם אכן מחויבים לתהליך ולמטרת הגמילה, כל אדם הפונה אלינו עובר בשלב הראשוני ראיון קבלה והתרשמות. אם האדם נמצא מתאים למסגרת הטיפולית שלנו, הוא עובר לשלב השני, שזהו אבחון וקבלה למרכז עצמו.

  לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   שירותים נוספים

   post-image
   גמילה מבנזודיאזפינים

   לא מעט אנשים נוטלים תרופות, בין אם מדובר על תרופות מרשם ובין אם מדובר על תרופות ללא מרשם. חשוב לדעת...

   המשך קריאה

   סמים קלים מחיר כבד

   על מנת להפנות את המשאבים והאנרגיה הנכונים לטיפול של גמילה מסמים קלים, מומלץ לפנות לעזרה, העובדה שמדובר בסמים קלים לא אומרת שהגמילה מהם תהייה קלה. לכן כדאי לפנות למרכז שיקום וגמילה שיוכל לתת את המענה האולטימטיבי בסביבה פסטורלית, שמפרגנת לתהליך הגמילה. במרכז אמיל לשיקום וגמילה תמצאו את אנשי המקצוע הטובים ביותר בארץ לגמילה מהתמכרויות שונות ומסמים קלים בפרט. הצוות של המרכז כולל אנשי מקצוע מומחים עם ניסיון רב בתחום, אשר עושים שימוש בשיטות טיפול ייחודיות שמעניקות את המעטפת הנפשית הדרושה לצלוח את התהליך בהצלחה יתרה ולאפשר למשתקמים פתיחת דף חדש של חזרה לתלם. אנו ממליצים ליצור איתנו קשר כבר היום ולשמוע מצוות המומחים שלנו על שיטות הגמילה שלנו ולבוא להתרשם מהמרכז הקרוב למרכז נתניה ולחוף הים, שמאפשר תהליך גמילה מבודד ומפוקח.

   גמילה מסמים קלים במרכז אמיל

   השאלה הנשאלת היא איזה סמים נחשבים לסמים קלים, ולמה, על אף כל ההשלכות החמורות של השימוש בהם, הם עדיין נקראים "קלים"? במיוחד כאשר הפגיעה שלהם בבני הנוער יכולה להיות כבדה מאוד והרסנית. בני הנוער נחשפים לסמים כגון מריחואנה, טבק ונרגילה שיכולים להוביל לשימוש בסמים קשים יותר וגם בפני עצמם לגרום לנזקים באורח החיים של הנערים והמבוגרים שמשתמשים בהם. לכן השימוש בסמים הנחשבים ל"קלים" יכול להוביל לתוצאות כבדות, בדמותן של בעיות נפשיות ופיזיות שיכולות להכביד על אורח חייהם של המכורים לסמים קלים.

   גמילה מסמים קלים

   כל תהליך גמילה באשר הוא הינו תהליך מאתגר ומורכב, העובדה שמדובר בסמים קלים לא מקלה על התהליך אלה לפעמים יכולה להרים קשיים בשל הקבלה החברתית של אותם חומרים. בשנים האחרונות התפתחה המודעות לחשיבות הנושא ולאופן שבו יש לגשת לבעיה, ממקום של הבנה, אהבה, הקשבה ועשייה לטובת הנשמה. על מנת להבטיח תהליך גמילה מוצלח, יש לפנות לפתרון הבעיה ממגוון זוויות ולעשות שימוש במספר מגוון של כלים מתחום הפסיכולוגיה, השיקום, התזונה ובשיתוף המשפחה וכל הנוגעים לדבר. רק כך ניתן יהיה לנצח את החומרים הנרקוטיים גם אם הם נראים פחות מאיימים על ידי הסביבה, לחומרים הללו יכולות חזקות להתדרדרות עמוקה.

   גמילה מסמים קשים במרכז אמיל

   הקושי שמערימים סמים קשים על המכורים שמבקשים להיגמל מהם, הינו ייחודי ונשען על הקשרים הכימיים שהחומרים הפעילים בסמים קשים, יוצרים עם חלקי התגמול במוח ויוצרים תלות פיזית שקשה לפרום. בשביל להתמודד עם האתגרים המורכבים הללו יש לפנות למרכז שיקום וגמילה שמתמחה בהספקת מענה יסודי ויעיל באווירה פסטורלית, שמאפשרת את היתכנות תהליך הגמילה. במרכז אמיל לשיקום וגמילה תמצאו את אנשי המקצוע הטובים ביותר בארץ לגמילה מהתמכרויות מסמים קשים, צוות השולט בשיטות רבות ומגוונות שבאות לידי ביטוי בתהליך גמילה ייחודי מסוגו. הצוות של מרכז אמיל כולל אנשי מקצוע מומחים עם ניסיון מרשים ומרובה שנים, שמעניקים את המעטפת הנפשית, הפיסית לה נזקקים משתקמים מהתמכרות לסמים קשים. אנו ממליצים ליצור איתנו קשר ולשמוע מצוות המומחים שלנו על תהליכי הגמילה הייחודיים שהתאמנו לכל סוג של סם קשה, במטרה לתת את המענה האולטימטיבי שיאפשר למשתקמים שלנו לפתוח דף חדש בחייהם. אנו מזמינים אתכם ולבוא להתרשם מהמרכז שלנו שנמצא קרוב למרכז נתניה ולחוף הים, באווירה פסטורלית ומכילה.

   גמילה מסמים קשים

   המסע לכיוון הגמילה מחומרים נרקוטיים שמוגדרים כסמים קשים הינו מפרך, מרובה אתגרים, המצריך תעצומות נפש ועבודה קשה מאוד. סמים קשים כהגדרתם הינם סמים שהפרידה מהם היא קשה. השימוש בסמים הנחשבים לקשים גורר איתו התמכרות משמעותית ברמה הפיזיולוגית, בנוסף לתלות רגשית קשה הנשענת על ההתמכרות הפיסית באופן שמזין אחת את השנייה. בין הסמים הקשים הנפוצים ניתן למצוא: הרואין, קוקאין, קריסטל מת', אופיאטים שונים ועוד. בשל החיבה של המוח האנושי לאפקטים של סמים אלו הגמילה מהם נחשבת לקשה במיוחד ומומלצת להיעשות בהדרכה וליווי צמוד, תוך כדי התייחסות למגוון גורמים שונים שהובילו להתמכרות, בין אם מדובר בגורמים כמו טראומה, אובדן אדם קרוב, התעללות, פציעה במהלך השירות הצבאי ועוד. תהליך גמילה מסמים קשים חייב לכלול מספר שלבי ברזל כגון קבלה, לקיחת אחריות ונכונות לתהליך קשה שבסופו המשתקמים יקבלו את חייהם בחזרה, יחזרו לקשר בריא עם בני משפחותיהם. תהליך שכזה מומלץ לעשות במרכז גמילה ייחודי, במקום שמשרה אווירה של שיקום, בסביבה נעימה, מחבקת ומכילה שיודעת לתת מענה לכל צורך שיכול להתעורר במהלך התהליך.

   מרכז גמילה מסמים – מרכז אמיל

   על מנת לוודא שתהליך הגמילה מסמים מתבצע על הצד הטוב ביותר יש לפנות למרכז גמילה מסמים הטוב ביותר בארץ – המכון לגמילה ושיקום מרכז אמיל. מרכז שפועל בשיטה ייחודית, אנושית וטבעית, בהנחיה וליווי מצוות המטפלים המנוסה והאיכותי ביותר בארץ לגמילה מסמים. מרכז אמיל ממוקם בסביבה פסטורלית, קרוב לחוף הים בנתניה, באזור שקט ורגוע שמעורר את הנפש ומציף באנרגיות טובות. מרכז אמיל לגמילה מסמים עושה שימוש בכלים מתחומי השיקום והתרפיה הנפשית, באמצעות טיפולים שמועברים על ידי צוות מגוון שתפקידו לספק מענה מיידי לכל צורף הכרחי שעולה בתהליך הגמילה. מצוידים במתקנים ומבנה חדשני הצוות של המרכז מתמחה בטיפולים להתמכרויות בסמים באמצעים טבעיים לחלוטין ומתוך גישה מכילה ומקבלת. אנו מזמינים אתכם ליצור קשר ולשמוע מצוות היועצים שלנו על תוכניות לגמילה לסמים במרכז ולקבוע פגישה ולהתרשם בעצמכם מהאווירה הקסומה של מרכז אמיל.

   מרכז גמילה מסמים

   מרכז גמילה מסמים הוא כל מקום אשר הפעילות בו, המבנה והצוות מוכוונים לכיוון שירותי טיפול וגמילה מהתמכרויות לסמים. במילים אחרות מרכז גמילה מסמים הוא מקום הנותן טיפול בהתמכרות לחומרים נרקוטיים. הטיפול יכול להיות באשפוז או באשפוז ולטווח קצר או ארוך. במרכזים כאלו הטיפול שניתן בדרך כלל מורכב מתערובת מותאמת אישית של טיפולים להחלמה מהתמכרות. מרכז גמילה מסמים צריך לספק מקום למשתקמים בו הם יכולים לחיות בזמן שהם מקבלים טיפול להתמכרות במקום. טיפול במקום הוא האפשרות הטובה ביותר עבור רוב האנשים מכיוון שהוא מסיר אותם מהגורמים והפיתויים הקיימים בחיי היומיום. מתקני הגמילה נעים בין סביבת מגורים במרכז גמילה יוקרתי ועד למסגרת סטרילית של בית חולים. רבים מהם נופלים אי שם בין לבין, ומספקים תחושה דמוית בית כך שאנשים מחלימים מרגישים בנוח במהלך שהותם. היתרון העיקרי של טיפול בהתמכרות לאשפוז הוא בכך שהוא טובל מישהו בתהליך הריפוי ועוטף את המשתקמים באופן אנושי ומכיל. כל מה שהמשתקמים עושים במרכז קשור לתהליך ההחלמה. באמצעות טיפול יומיומי וזמן פנוי מפוכח, הם לומדים להחליף שימוש בסמים בהרגלים בריאים יותר ולפתוח בדף חדש בחייהם.

   מרכז אמיל מרכז גמילה מסמים פרטי

   על מנת לוודא שתהליך הגמילה מסמים מתבצע על הצד הטוב ביותר אסור להתקמצן, ההוצאות עוד יוכיחו את עצמן בסוף התהליך. המכון לגמילה ושיקום מרכז אמיל הינו מרכז לגמילה מסמים פרטי המאחד את כל היתרונות של מרכז גמילה פרטי בסביבה פסטורלית ומזמינה אנרגיות חיוביות. מרכז אמיל פועל בשיטה ייחודית, אנושית וטבעית, בהנחיה וליווי מצוות המטפלים המנוסה והאיכותי ביותר שתוכלו למצוא בישראל. מרכז אמיל נמצא בנתניה וממוקם באזור פסטורלי, קרוב לחוף הים, באזור שקט ורגוע שמעורר ומרפא את הנפש. באמצעות טיפולים שמועברים על ידי הצוות המגוון במרכז אמיל המוניטין של המרכז כמקום היוקרתי והיסודי ביותר בארץ הולך לפניו.בזכות מתקנים ומבנה יוקרתי וחדש הצוות של המרכז מתמחה בטיפולים להתמכרויות בסמים באמצעות כלים ושיטות טבעיות בלבד. אנו מזמינים אתכם ליצור קשר ולשמוע מצוות היועצים שלנו על תוכניות לגמילה לסמים במרכז ולקבוע פגישה ולהתרשם בעצמכם מהאווירה הקסומה של מרכז אמיל.

   מרכז גמילה מסמים פרטי

   מרכז גמילה מסמים פרטי הוא מרכז גמילה מסמים שמספק שירותים ברמה גבוה בסביבה יוקרתית בה ניתן טיפול בהתמכרות לסמים. הטיפול במרכז פרטי בדרך כלל כולל שהייה במרכז לאורך תקופה קצרה או ארוכה, בהתאם לצרכים של כל משתקם או משתקמת. במרכזי גמילה פרטיים הטיפול שניתן הוא ברמה גבוה יותר ומורכב מתערובת מותאמת אישית של טיפולים שונים, חדשניים וייחודיים לגמילה מסמים. מרכז גמילה מסמים צריך לספק מקום למשתקמים בו הם יכולים לחיות בזמן שהם מקבלים טיפול להתמכרות בסביבה יוקרתית שבאה לידי ביטוי באמצעות גורמים שונים במרכז. מלבד העובדה שמרכז פרטי מאפשר לספק למשתקמים סביבה נטולה פיתויים הקיימים בחייהם ובסביבה הטבעית ממנה הם מגיעים. מתקני הגמילה במרכזים פרטיים יהיו מפוארים יותר, החדרים יהיו גדולים יותר והמרחב הציבורי יהיה מתוכנן בקפידה על מנת לספק סביבה מכילה ואוהבת. גורם נוסף שמייחד מרכזי גמילה מסמים פרטי הוא הצוות המוכשר, המנוסה והמסור שתמצאו במרכז פרטי, צוות שפועל מתוך שליחות ובאמצעים שונים על מנת להקנות למשתקמים את הכלים הדרושים להיתכנות והצלחת תהליך הגמילה.

   image