מוזמנים ליעוץ, ונצא לדרך חדשה  יוגה טיפולית

  יוגה טיפולית היא כלי יעיל ומשמעותי בטיפול במכורים ושיקומם. התהליך הנוצר בתרגול היוגה לאורך תקופה מסייע לנגמלים לפתח משמעת עצמית, ביטחון גופני ונפשי ולמצוא שקט למחשבות טורדניות. תרגול יוגה רציף מאפשר לאנשים מכורים לקיים שגרה בריאה, להשיג בריאות פיזית, צלילות מנטאלית ושכלית ולפתוח פרק חדש בחייהם, ללא התמכרויות.

  במהלך שיעורי היוגה פוגש המתרגל את עצמו בתוך מסגרת המפתחת את הגוף ואת הנפש ומכניסה יציבות לחיי המכור. תנוחות היוגה פשוטות וקלות להבנה ומותאמות ליכולת של כל משתתף, ללא קשר למצב הגופני בו הוא נמצא. התנוחות הפיזיות משולבות בלימוד טכניקות נשימה שמטרתן לסייע בהשגת איזון, בריאות מנטלית ומניעת חרדות. דרך התרגול אנו מכוונים את המטופל ללמוד כיצד להמיר את הצורך בשימוש בסם בתחושות של נינוחות ושקט ולפתח חוסן נפשי קבוע.

  במהלך השיעורים יפגוש הנגמל אתגרים לצד חוויה של הנאה, מסוגלות, הצלחה וריכוז. המפגש של המתרגל עם גופו ועם עולמו הפנימי לצד הדרישה לעקביות ומשמעת עצמית, מעלים את מודעותו של האדם המכור לעצמו ולבעיותיו ומטמיעים בו את תחושת האמון בכוחותיו הפנימיים. כשיש חיבור בין הרגש ובין תחושות גופניות, מתחיל תהליך הריפוי האמיתי. התרגול מפתח דימוי עצמי חיובי, כבוד והערכה לגוף, סבלנות ויציבות נפשית.

  עם הרבה תמיכה ומשובים חיוביים מצד הצוות המקצועי והמסור, המטופלים של מרכז אמיל עוברים שינוי תודעתי ומחזקים את האמונה ביכולת שלהם להיות אנשים טובים יותר לעצמם ולאחרים ללא צורך בשימוש בסמים ובאלכוהול. לצד ההנחיות המדויקות לביצוע תנוחות היוגה, יש שימוש קבוע בהיגדים חיוביים – אוטוסוגסטיה, על מנת לעודד תחושת מסוגלות וביטחון עצמי אצל הנגמל.

  תוך כדי התהליך צומחת הידיעה הברורה שניתן לצמצם ולהעלים את ההזדקקות לחומרים נרקוטיים ולמצוא חלופות פנימיות בכדי להרגיש תחושת ערך וקבלה עצמית. היוגה משמשת ככלי ריפוי לחיים והיא תלווה את הנגמל לאורך כל חייו.

  שיעורי היוגה במרכז אמיל מועברים על ידי תמר אדלר, מורה מוסמכת המתרגלת יוגה כ-12 שנים.

  שתפו את הפוסט עם חברים:

  בואו לעשות שינוי אצלנו

  דברו איתנו, גם אנחנו ההינו שם ויצאנו   שאלות נפוצות

   אתם שואלים - אנחנו עונים

   האם למכון הגמילה ישנו רישיון מתאים להפעלת המקום?

   מכון "מרכז אמיל" פועל תחת רישיון משולב של משרד הבריאות ומשרד הרווחה (רישיון מספר 16/7/11). הרישיון המשולב מאפשר טיפול בגמילה פיזית יחד עם שיקום פסיכו-סוציאלי מהתמכרות לסמים, אלכוהול או תרופות מרשם.

   האם מותר לבקר מטופלים בזמן שהותם במכון?

   קרובי משפחה מורשים לבקר את המטופלים השוהים במכון "מרכז אמיל" לתקופה ממושכת. הביקורים נערכים פעם בשבוע בלבד בימי שלישי בין השעות 14:00 ל-17:00 או בימי שבת בין השעות 13:00 ל-17:00. בכל מקרה, נערכים הביקורים בתיאום מראש עם הצוות הטיפולי.

   כמה זמן נמשך הטיפול?

   פרק הזמן המינימלי לטיפול במכון "מרכז אמיל" הינו חודש (30 יום). אנו ערוכים לקבל מטופל לכל תקופה, החל מחודש אחד ועד לחצי שנה (פרק זמן מקסימלי לטיפול). לכל מטופל מותאמת תוכנית טיפול אישית על-ידי הצוות הטיפולי. בבניית התוכנית נלקחים בחשבון שיקולים, כגון: מצבו הרפואי, ההתקדמות של המטופל, השינוי שחל בו, מידת מוכנותו להתמודד עם המציאות והיבטים טיפוליים נוספים.

   כמה עולה הטיפול במכון השיקום?

   תקופת הטיפול שונה אצל כל מטופל, ובהתאם לכך גם המחיר ותנאי התשלום. לכן, על מנת לברר את כל המידע הרלוונטי לגבי המחיר, ניתן להתקשר אלינו למספר הטלפון: 09-768-48-48 להגיע לפגישת היכרות ללא התחייבות.

   מי עובד במכון השיקום?

   במכון "מרכז אמיל", מועסק צוות רב מקצועי של אנשי מקצוע מסורים אשר מתמחים בטיפול בהתמכרויות. בין אנשי הצוות נמנים רופא נרקולוג, עובדת סוציאלית קלינית ומדריכים ומנחים טיפוליים אשר מקדישים את כל מרצם כדי לסייע לאנשים מכורים אשר זקוקים לעזרה. כל אנשי המקצוע נבחרו בקפידה והם בעלי ניסיון רב, הסמכה, ידע רחב וכמובן בעלי אישיות אכפתית וחמה.

   מתי יודעים שצריך מרכז גמילה מאלכוהול?

   ישנם שני שאלונים ידועים העוזרים לקבוע אם לאדם יש בעיית התמכרות לאלכוהול הדורשת מרכז גמילה להמשך טיפול:

   • CAGE – ראשי תיבות באנגלית לארבע שאלות שיכולות לעזור בקביעת רמת ההתמכרות. במידה ושתיים מהשאלות הללו נענות בחיוב ישנו יותר מסיכוי סביר לכך שהאדם מכור:
   • Cut down: האם האדם אי פעם הרגיש שהוא צריך לצמצם את היקף כמות השתייה שהוא צורך?
   • Annoyed: האם האדם מתעצבן כאשר שואלים אותו על הרגלי השתייה שלו?
   • Guilty: האם אותו אדם חש רגשות אשם לגבי הרגלי השתייה שלו?
   • Eye opener: האם הדבר הראשון שהוא רוצה לעשות כאשר הוא פוקח עיניים בבוקר זה לשתות?

   כאמור, אם שתי תשובות חיוביות זה דגל אדום. אך עם זאת, ישנם הנוטים לייחס חשיבות גדולה יותר לשאלה הרביעית.

   השאלון השני נקרא AUDIT-C ובו נשאלות שלוש שאלות לגבי התדירות והכמויות של האדם אשר צורך אלכוהול.

   1. כמה פעמים צרכת אלכוהול בשנה האחרונה?
   2. כמה משקאות המכילים אלכוהול צרכת ביום רגיל בו אין סיבה לשתות בשנה האחרונה?
   3. כמה פעמים שתית שישה משקאות או יותר בזה אחר זה בשנה האחרונה?

   לכל שאלה ארבע תשובות ולכל תשובה, בשקלול הניקוד נקבע האם יש חשש לאלכוהוליזם. על פי רוב הדעות השאלון השני מדויק יותר מהראשון.

   קידום אתרים בישראל קידום אתרים בישראל