מוזמנים ליעוץ, ונצא לדרך חדשה  יוגה טיפולית

  יוגה טיפולית היא כלי יעיל ומשמעותי בטיפול במכורים ושיקומם. התהליך הנוצר בתרגול היוגה לאורך תקופה מסייע לנגמלים לפתח משמעת עצמית, ביטחון גופני ונפשי ולמצוא שקט למחשבות טורדניות. תרגול יוגה רציף מאפשר לאנשים מכורים לקיים שגרה בריאה, להשיג בריאות פיזית, צלילות מנטאלית ושכלית ולפתוח פרק חדש בחייהם, ללא התמכרויות.

  במהלך שיעורי היוגה פוגש המתרגל את עצמו בתוך מסגרת המפתחת את הגוף ואת הנפש ומכניסה יציבות לחיי המכור. תנוחות היוגה פשוטות וקלות להבנה ומותאמות ליכולת של כל משתתף, ללא קשר למצב הגופני בו הוא נמצא. התנוחות הפיזיות משולבות בלימוד טכניקות נשימה שמטרתן לסייע בהשגת איזון, בריאות מנטלית ומניעת חרדות. דרך התרגול אנו מכוונים את המטופל ללמוד כיצד להמיר את הצורך בשימוש בסם בתחושות של נינוחות ושקט ולפתח חוסן נפשי קבוע.

  במהלך השיעורים יפגוש הנגמל אתגרים לצד חוויה של הנאה, מסוגלות, הצלחה וריכוז. המפגש של המתרגל עם גופו ועם עולמו הפנימי לצד הדרישה לעקביות ומשמעת עצמית, מעלים את מודעותו של האדם המכור לעצמו ולבעיותיו ומטמיעים בו את תחושת האמון בכוחותיו הפנימיים. כשיש חיבור בין הרגש ובין תחושות גופניות, מתחיל תהליך הריפוי האמיתי. התרגול מפתח דימוי עצמי חיובי, כבוד והערכה לגוף, סבלנות ויציבות נפשית.

  עם הרבה תמיכה ומשובים חיוביים מצד הצוות המקצועי והמסור, המטופלים של מרכז אמיל עוברים שינוי תודעתי ומחזקים את האמונה ביכולת שלהם להיות אנשים טובים יותר לעצמם ולאחרים ללא צורך בשימוש בסמים ובאלכוהול. לצד ההנחיות המדויקות לביצוע תנוחות היוגה, יש שימוש קבוע בהיגדים חיוביים – אוטוסוגסטיה, על מנת לעודד תחושת מסוגלות וביטחון עצמי אצל הנגמל.

  תוך כדי התהליך צומחת הידיעה הברורה שניתן לצמצם ולהעלים את ההזדקקות לחומרים נרקוטיים ולמצוא חלופות פנימיות בכדי להרגיש תחושת ערך וקבלה עצמית. היוגה משמשת ככלי ריפוי לחיים והיא תלווה את הנגמל לאורך כל חייו.

  שיעורי היוגה במרכז אמיל מועברים על ידי תמר אדלר, מורה מוסמכת המתרגלת יוגה כ-12 שנים.

  שתפו את הפוסט עם חברים:

  בואו לעשות שינוי אצלנו

  דברו איתנו, גם אנחנו ההינו שם ויצאנו   קידום אתרים בישראל קידום אתרים בישראל