מוזמנים ליעוץ, ונצא לדרך חדשה  טיפול באומנות

  במכון הגמילה והשיקום מסמים ואלכוהול "מרכז אמיל", ננקטות שיטות טיפוליות מגוונות, שמטרתן לסייע למטופל להתמודד בהצלחה עם תהליך הגמילה ועם הקשיים הנלווים אליו. אחת השיטות המוצלחות והיעילות היא טיפול באומנות. מטרותיו של הטיפול באמנות הן שיפור הבריאות הנפשית ואיכות החיים של המטופל הנמצא בתהליך הגמילה. מטרות אלו דומות למטרותיו של הטיפול הפסיכו-תרפי, אם כי בעוד הטיפול הפסיכולוגי מתמקד בתקשורת מילולית, הטיפול באמנות נעזר בכלים יצירתיים כגון: ציור, רישום, קולז' ושיטות נוספות, שבאמצעותן מביע המטופל את רגשותיו ואת חוויותיו האישיות באופן חזותי ומוחשי.

  בתהליך היצירה, מתרגם המטופל את מחשבותיו, רגשותיו, חוויותיו וקשייו לסמלים בלתי מילוליים המשקפים את התהליכים הנפשיים שאותם הוא חווה. תרגום זה של המטופל לא תמיד נעשה באופן מודע; המטפל באמנות מסייע למטופל לזהות את המחשבות והרגשות שהוא הביע דרך האמנות, ולפרש את משמעותן. כך מפיק המטופל תובנות לגבי יצירתו, ומפתח הבנה עמוקה לגבי רגשותיו ולגבי דרכי התמודדותו עם הסביבה ועם הסובבים אותו בתקופה קשה ומורכבת זו של חייו.

  התכנים שמעלה המטופל במהלך יצירת האמנות מסייעים לו להתמודד עם מצבי מתח, עם משברים ועם עיבוד חוויות טראומתיות. הטיפול באמנות מעניק למטופל הזדמנות לתת ביטוי לדמיונו, ולהביע את האותנטיות והספונטניות שלו, וכך הוא מסייע לשיפור תפקודו הקוגניטיבי, לשיפור יחסיו עם משפחתו וחבריו, ולשיפור איכות חייו. המטופל חווה חוויה מעצבת שלאורך זמן מובילה לתחושת סיפוק, לתיקון נפשי ולשינוי. תהליך היצירה מייצר עבור המטופל חוויה של גדילה אישית, ובסופו של דבר מסייע בריפויו.

  הצוות הטיפולי המקצועי של מכון הגמילה "מרכז אמיל" כולל בין היתר מטפלים באומנות אשר מלווים את המטופל לכל אורך התהליך הטיפולי, הן באופן אישי והן במסגרת קבוצה טיפולית. באמצעות האמנות, מסייעים המטפלים למטופלים להיחשף לדרכים נוספות שבאמצעותן אפשר לבטא רגשות. חוויית היצירה, תרגום המחשבות והרגשות לאמנות חזותית והעיבוד הרגשי של התוצרים, הופכים לתהליך טיפולי משמעותי, עצמתי ויעיל.

  שתפו את הפוסט עם חברים:

  בואו לעשות שינוי אצלנו

  דברו איתנו, גם אנחנו ההינו שם ויצאנו   שאלות נפוצות

   אתם שואלים - אנחנו עונים

   האם למכון הגמילה ישנו רישיון מתאים להפעלת המקום?

   מכון "מרכז אמיל" פועל תחת רישיון משולב של משרד הבריאות ומשרד הרווחה (רישיון מספר 16/7/11). הרישיון המשולב מאפשר טיפול בגמילה פיזית יחד עם שיקום פסיכו-סוציאלי מהתמכרות לסמים, אלכוהול או תרופות מרשם.

   האם מותר לבקר מטופלים בזמן שהותם במכון?

   קרובי משפחה מורשים לבקר את המטופלים השוהים במכון "מרכז אמיל" לתקופה ממושכת. הביקורים נערכים פעם בשבוע בלבד בימי שלישי בין השעות 14:00 ל-17:00 או בימי שבת בין השעות 13:00 ל-17:00. בכל מקרה, נערכים הביקורים בתיאום מראש עם הצוות הטיפולי.

   כמה זמן נמשך הטיפול?

   פרק הזמן המינימלי לטיפול במכון "מרכז אמיל" הינו חודש (30 יום). אנו ערוכים לקבל מטופל לכל תקופה, החל מחודש אחד ועד לחצי שנה (פרק זמן מקסימלי לטיפול). לכל מטופל מותאמת תוכנית טיפול אישית על-ידי הצוות הטיפולי. בבניית התוכנית נלקחים בחשבון שיקולים, כגון: מצבו הרפואי, ההתקדמות של המטופל, השינוי שחל בו, מידת מוכנותו להתמודד עם המציאות והיבטים טיפוליים נוספים.

   כמה עולה הטיפול במכון השיקום?

   תקופת הטיפול שונה אצל כל מטופל, ובהתאם לכך גם המחיר ותנאי התשלום. לכן, על מנת לברר את כל המידע הרלוונטי לגבי המחיר, ניתן להתקשר אלינו למספר הטלפון: 09-768-48-48 להגיע לפגישת היכרות ללא התחייבות.

   מי עובד במכון השיקום?

   במכון "מרכז אמיל", מועסק צוות רב מקצועי של אנשי מקצוע מסורים אשר מתמחים בטיפול בהתמכרויות. בין אנשי הצוות נמנים רופא נרקולוג, עובדת סוציאלית קלינית ומדריכים ומנחים טיפוליים אשר מקדישים את כל מרצם כדי לסייע לאנשים מכורים אשר זקוקים לעזרה. כל אנשי המקצוע נבחרו בקפידה והם בעלי ניסיון רב, הסמכה, ידע רחב וכמובן בעלי אישיות אכפתית וחמה.

   מתי יודעים שצריך מרכז גמילה מאלכוהול?

   ישנם שני שאלונים ידועים העוזרים לקבוע אם לאדם יש בעיית התמכרות לאלכוהול הדורשת מרכז גמילה להמשך טיפול:

   • CAGE – ראשי תיבות באנגלית לארבע שאלות שיכולות לעזור בקביעת רמת ההתמכרות. במידה ושתיים מהשאלות הללו נענות בחיוב ישנו יותר מסיכוי סביר לכך שהאדם מכור:
   • Cut down: האם האדם אי פעם הרגיש שהוא צריך לצמצם את היקף כמות השתייה שהוא צורך?
   • Annoyed: האם האדם מתעצבן כאשר שואלים אותו על הרגלי השתייה שלו?
   • Guilty: האם אותו אדם חש רגשות אשם לגבי הרגלי השתייה שלו?
   • Eye opener: האם הדבר הראשון שהוא רוצה לעשות כאשר הוא פוקח עיניים בבוקר זה לשתות?

   כאמור, אם שתי תשובות חיוביות זה דגל אדום. אך עם זאת, ישנם הנוטים לייחס חשיבות גדולה יותר לשאלה הרביעית.

   השאלון השני נקרא AUDIT-C ובו נשאלות שלוש שאלות לגבי התדירות והכמויות של האדם אשר צורך אלכוהול.

   1. כמה פעמים צרכת אלכוהול בשנה האחרונה?
   2. כמה משקאות המכילים אלכוהול צרכת ביום רגיל בו אין סיבה לשתות בשנה האחרונה?
   3. כמה פעמים שתית שישה משקאות או יותר בזה אחר זה בשנה האחרונה?

   לכל שאלה ארבע תשובות ולכל תשובה, בשקלול הניקוד נקבע האם יש חשש לאלכוהוליזם. על פי רוב הדעות השאלון השני מדויק יותר מהראשון.

   קידום אתרים בישראל קידום אתרים בישראל