מוזמנים ליעוץ, ונצא לדרך חדשה  הסברה בתחום מניעת שימוש בסמים ואלכוהול

  תחום מניעה והסברה, במכון גמילה ושיקום "מרכז אמיל" עוסק בהסברה לקהל לקוחותינו ולמשפחתם בנושאים רבים העוסקים בשימוש בסמים, התנהגויות שאינן נורמטיביות, עולם הסמים, משפחות המכורים ועוד. הסברה זהו כלי משמעותי בחיזוק עמדות של המכורים וההורים בתפיסה מחשבתית לגבי כל מה שקשור לעולם הסמים, האלכוהול ותרופות המרשם הממכרות.

  ישנן הרבה סטיגמות ותפיסות עולם שונות בתרבות היומיומית שלנו, חלקן נכונות וחלקן שגויות. הבנה ותפיסת דעת נכונה תוביל למזעור תופעות שונות אשר נוצרות כתוצאה מחוסר ידע בסיסי. למשל זיהוי מוקדם של שימוש בסמים או חומרים פסיכואקטיביים אצל אדם אחר או למשל תפיסה תרבותית ש"מאשרת" שימוש בסמים בטענה שזה הרי טבעי, ומה שטבעי לא מזיק. זוהי תפיסה שגויה מיסודה, גם כשזה טבעי – זה מזיק והורס בצורה בלתי הפיכה. אלה ועוד דוגמאות רבות אשר מובאות בהרצאות של מניעה והסברה המועברות במכון גמילה מסמים ואלכוהול "מרכז אמיל".

  גישה והתנסות בסמים נובעים מהרבה סיבות שונות, אך כאשר הורים ובני/ות זוג בקיעים בנושא באופן מקצועי יותר ומעמיק, הסיכוי שילדם או בני זוגם יתנסה בסמים או אלכוהול שוב בעתיד, מבלי שהם יהיו מודעים לכך, הוא קטן יותר.

  לכן, אחד מקהלי יעד אלה הם הורים ובני זוג של מכורים. קהל זה מקבל מידע בכל מה שקשור להתנהגותו של המכור והקשר שלו לסם, איך למנוע מהסביבה השפעה ישירה לשימוש בסם, זיהוי שימוש בסם, איך לפעול במקרה וישנה תופעה כזאת ועוד הרבה מאוד מידע שימושי והכרחי במציאות של עולמנו היום.

  שתפו את הפוסט עם חברים:

  בואו לעשות שינוי אצלנו

  דברו איתנו, גם אנחנו ההינו שם ויצאנו   קידום אתרים בישראל קידום אתרים בישראל