מוזמנים ליעוץ, ונצא לדרך חדשה  גמילה מתרופות מרשם פסיכיאטריות

  ישנם כמה סוגים של תרופות, שהשימוש בהם עלול להיות ממכר. מדובר בתרופות (מרשם) בעלות השפעה על מערכת העצבים, והשימוש בהן מלווה בתופעות לוואי שעשויות להופיע במערכות שונות. לעתים, למטופל אין מנוס משימוש קבוע בתרופה מסוג זה, לפחות בתקופה מסוימת בחייו. לאחר תקופה ממושכת שבה צרך המטופל תרופה מסוג זה, כאשר יוחלט מסיבה כלשהי על הפסקתה – יהיה עליו לעבור תהליך של גמילה מהתרופה. כדורי ריטלין, הנצרכים כיום על-ידי ילדים (ואף מבוגרים) רבים בארץ ובעולם, משככי כאבים למיניהם (כגון אלגלוזין, אוקסיקודון, אוקסיקונטין, טרמדקס), כדורים פסיכיאטריים, כדורי שינה (בעיקר ממשפחת הבנזדיאזפינים), כדורי הרגעה וכדורים נוגדי דיכאון (כגון ציפרלקס וקלונקס) – כולם עשויים להיות ממכרים.

  כלומר, לאחר תקופת השימוש בהם – הגוף מפתח בהם תלות לצורך השגת איזון, ולאחר שאין בהם עוד צורך – לגוף קשה לעתים להיגמל מהם. כאשר הגוף מפתח עמידות בפני המינונים השונים של התרופה – נוצרת תלות בתרופה, ותלות זו הינה בגדר הפרעה פסיכו-סוציאלית. המטופל חש צורך להעלות את המינון של התרופה, וזאת על-מנת לצמצם את תחושת הסבל שלו ואת רגשותיו המתפרצים. כאשר המטופל מעלה את המינון על דעת עצמו וללא פיקוח רפואי – עשויות להיות לכך השלכות קשות.

  השפעות פיזיות ונפשיות של משככי כאבים

  • עצירות.
  • בחילה.
  • הקאות.
  • סחרחורת.
  • בלבול.
  • התמכרות.
  • חוסר הכרה.
  • דיכוי הנשימה.
  • סיכון מוגבר לקבלת התקף לב.
  • תרדמת.
  • מוות.

  כיצד יש לבצע תהליך נכון של גמילה מתרופות ממכרות?

  תהליך גמילה מתרופות ממכרות מהסוגים שהוזכרו קודם לכן, צריך להתבצע באופן איטי והדרגתי, משום שהוא מלווה בקשיים רבים. התהליך צריך להיות מפוקח על-ידי הרופא המטפל (לרוב פסיכיאטר), שאמור להגדיר באיזה אופן יש להפחית את השימוש בתרופה, למשך כמה זמן, ומתי להוריד שוב את המינון עד לסיום נטילת התרופה. תהליך זה אמור להתבצע באופן מבוקר ומתוכנן, תוך שימת לב לתופעות הלוואי הנגרמות במהלכו.

  מדובר בתהליך ארוך ולא פשוט, שבמהלכו הגוף אמור להגיע לאיזון מחודש, לאחר שהעקבות האחרונות של התרופה "סולקו" מן הגוף. הקשיים בגמילה מתרופות ממכרות עשוי להימשך חודש ויותר, ויש אף מקרים שבהם המטופל נטל תרופה פסיכיאטרית במינון גבוה לאורך זמן, והפסקתה גורמת לסבל ולדיכאון חזקים יותר ממה שחווה טרם נטילתה.

  ניקח לדוגמה גמילה מקלונקס או מציפרלקס; המטפל יכול להעביר את המטופל לנטילת התרופה בטיפות, זאת על-מנת שניתן יהיה להפחית את מינונה. מאחר שבמקרים אלה מדובר בגמילה מתרופות פסיכיאטריות, תהליך הגמילה צריך לכלול גם היבטים רגשיים ונפשיים, אשר מתעוררים ביתר שאת עם הפסקת התרופה.

  גמילה מכדורים

  מה מסייע להצלחת תהליך הגמילה מתרופות ממכרות?

  רצונו של המטופל להיגמל מהתרופה שהוא צורך, הוא המפתח להצלחת תהליך הגמילה, על-אף הקשיים הרבים הנלווים אליו. מדוע? כי כאשר המטופל נחוש להיות "נקי" מהתרופה – הוא יעשה כל שביכולתו כדי להצליח במשימה. המטופל נדרש לגלות אמונה בתהליך הגמילה ובחשיבותו, ולהיות עקבי בביצוע המשימות הנדרשות במהלכו. מטופלים אשר מתחילים תהליך גמילה שכזה, צריכים להיות מודעים להשלכות של הפסקת התרופה, זאת לצד ההשלכות של נטילת התרופה. בתהליך הגמילה, לעתים ישנן תקופות שבהן למטופל קשה יתר על המידה לשאת את תופעות הלוואי הכרוכות בתהליך הגמילה, ואז יהיה צורך להשהות את המשך הגמילה, ולדחות אותה למועד מאוחר יותר (מספר שבועות או חודשים).

  תהליך הגמילה מהתרופה הממכרת צריך להיות מתואם עם הרופא המטפל, אשר בוחן במהלך תקופה זו מהו מצבו הרגשי של המטופל, ומהו מצב ההפרעה שממנה הוא סובל. לעתים יש צורך בנטילת תחליף לתרופה הפסיכיאטרית שממנה נגמלים, תחליף שיינתן באופן זמני ולפרק זמן קצר. הסיבה לכך היא שישנם כדורים פסיכיאטריים רבים שמצטברים בגוף, ויוצאים ממנו רק לאחר חודשים מרובים של גמילה.

  מתי תהליך הגמילה ייחשב "הצלחה"?

  כאשר המטופל יפסיק לחלוטין את נטילת התרופה לאורך זמן, ויצליח לתפקד כהלכה בחייו השגרתיים – אז תהליך הגמילה מהתרופה ייחשב להצלחה.

  כיצד צוות מכון הגמילה והשיקום "מרכז אמיל" מסייע למטופל להצליח בתהליך הגמילה?

  במכון הגמילה והשיקום שלנו, "מרכז אמיל", אנו שמים דגש על נטיעת אמון במטופל בכל הנוגע ליכולתו להצליח בתהליך. הצוות המקצועי שלנו מעודד את המטופל לאורך כל הדרך, ומלווה אותו בכל השלבים שאותם הוא עובר בתהליך הגמילה, גם הקשים ביותר. מדובר בתהליך קשה ורצוף במהמורות, אך אנו מאמינים שבאמצעות עבודת צוות מקצועית ומחזקת – יכול המטופל להיגמל בהצלחה מהתרופה הממכרת שצרך, ובתום התהליך הארוך והסיזיפי – הוא יכול לצאת לדרך חיים חדשה ובריאה!

  המטפלים במכון שלנו מבררים עם המטופל מהן הסיבות שהובילו אותו ליטול בקביעות את התרופה. כאשר בעיותיו של המטופל אינן נמצאות בשלבים אקוטיים, הם עובדים עמו על דרכים לפתרון הבעיות השונות בחייו.

  המטפלים שלנו יכולים, במידת הצורך, להמליץ למטופל על שילוב של שיטות טיפול מעולם הרפואה הסינית (שיאצו, דיקור), זאת לצורך הרגעה ושינוי אנרגטי. שיטות אלו מסייעות בעיקר למטופלים שמאמינים בהן, ולרוב הם יהיו אלה שיסתייעו בהן.

  גמילה מתרופות

  סימני אזהרה לתלות במשככי כאבים במרשם

  עלייה בשימוש.   שינוי באישיות.   נסיגה חברתית.   שימוש מתמשך.   השקעה יתרה בהשגת מרשמים.   שינוי בהרגלים קיימים.   הזנחה בהופעה.   הזנחת מחויבויות.

  רגישות מוגברת.   אובדן הכרה ושכחה.   התגוננות והכחשה.

  שרותי הגמילה והשיקום שלנו מתרופות מרשם ניתנים לכל סוגי הכדורים: לאריוון, קלונקס, ציפרלקס, סאבוטקס, אלגאליזין. אוקסיקוטון, אוקסיקונטין, טרמדקס ועוד.

  גמילה מתרופות פסיכיאטריות במהותה היא לא שונה מסוגים אחרים של התמכרויות. לרוב, הדעה הרווחת היא שמשום שהתרופות ניתנו על ידי רופא במרשם מסודר הן לא ממכרות והשימוש בהן בטוח. לצורך העניין, המונח DRUG באנגלית מתייחס הן לתרופות מרשם והן לסמים ממכרים אחרים כגון קוקאין, הרואין ואופיום. לעתים יהיה קשה לקבוע האם האדם הנוטל תרופות פסיכיאטריות אכן מכור פיזית או שמא ההתמכרות היא פסיכולוגית בלבד והאם הוא בכלל זקוק עדיין ליטול אותן. כך או כך, כאשר מדובר בהתמכרות פיזית בתרופות הגוף "ילמד" את התרופה והאדם הנוטל אותה יצרוך כמויות במינונים גבוהים יותר על מנת לשמור על רמת השפעתן.

  התהליך של גמילה מתרופות פסיכיאטריות

  בניגוד לשאר ההתמכרויות לסמים ואלכוהול אשר מצריכות הפסקה מידית של השימוש בסם, גמילה מתרופות פסיכיאטריות נעשית בהדרגה מפני הסכנות הטמונות בתופעות הלוואי שלהן. יתרה מכך, על מנת להתמודד עם תסמיני הגמילה של תרופות פסיכיאטריות משתמשים במשככי כאבים ותרופות פסיכיאטריות אחרות. בשלב הראשון בתהליך הגמילה יהיה צורך באבחון פסיכיאטרי ובהתאם למינון של התרופה אותו האדם מקבל ייקבע יעד ובהתאם יופחת המינון של התרופה.

  תופעות לוואי של גמילה מתרופות פסיכיאטריות

  כמובן שמן הסתם אחת התופעות לוואי העיקריות עלולה להיות חזרה של המטופל למצבו הנפשי הקודם ואם האדם נטל בנוסף כדורי שינה מפני שהמצב הנפשי שלו גרם לו לבעיות בדפוסי השינה אז הגמילה תהיה כפולה, גם פיזית וגם נפשית. על כן, תהליך הגמילה הזה שונה ומורכב פי כמה מתהליכי גמילה של התמכרויות אחרות. בנוסף, אחד המרכיבים המשפיעים ביותר בתהליך יהיו בהיבט הסביבתי-סוציאלי. מטופלים אשר בסביבתם חברים קרובים ומשפחה יוכלו להתמודד טוב יותר עם תהליך הגמילה מאשר אנשים שאין להם את התמיכה והסיכוי שלהם לחזור להשתמש בתרופות גדול יותר.

  בין שאר תכניות הגמילה מהתמכרויות שונות, 'מרכז אמיל – גמילה ושיקום' מציע גם תכנית של גמילה מתרופות פסיכיאטריות. את כל התהליך מלווים אנשי מקצוע בעלי וותק וניסיון רבים אשר מאז שנת 2007 הצליחו לגמול אלפי, אם לא עשרות אלפי אנשים ובכך להציל את חייהם. המוסד עובד בשיתוף פעולה מלא עם המשפחה על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר אל תהססו ופנו אלינו עוד היום, המומחים שלנו פה לעזור לכם בכל בעיה.

  גמילה ממשככי כאבים אינה שונה מגמילה מסוגי התמכרויות שונים. אולם, לרוב, ההתמכרות למשככי כאבים נובעת מסיבות אחרות. על כך יוכל להעיד כוכב העבר, כדורסלן מכבי תל אביב אשר זכה עמה בגביע אירופה והפך לדמות אהובה ונערצת בישראל של תחילת שנות השמונים. פרי, אשר בשלב מסוים בקריירה החל לחוש כאבים עזים ברגליו טופל על ידי רופא הקבוצה על ידי משככי כאבים, עד כדי כך שמשחק אחרי משחק הרופא הזריק לו את המשככים ושלח אותו לפרקט. פרי, החל לפתח סבילות לאותן התרופות ובמהרה גם תלות פיזית ונפשית בהן. המצב הגיע לידי כך שבשיא ההתמכרות פרי נעצר על הברחת סמים ונשפט לעשר שנות מאסר בכלא האמריקני. מכך אנו למדים שהתמכרות כזו במקרים רבים אינה מבחירה, אלא ממינונים לא נכונים בהוראת הרופא ואנו יכולים לראות גם אנשים רגילים מן היישוב אשר מחלימים מפציעות או מטופלים במקרים של כאבים כרוניים הופכים למכורים.

  גמילה מכדורים נוגדי דיכאון

  איך מגיעים למצב שמצריך גמילה ממשככי כאבים

  הנורמות החברתיות כיום הן ששימוש במשככי כאבים לכל כאב קטן הוא בסדר. אין כמעט בית אב בישראל אשר אין בארון התרופות שלו אקמול, אדוויל או אופטלגין. תרופות אלו משתייכות לקבוצת NSAIDs  והן נועדות בעיקר לשיכוך כאבים קלים ולהורדת חום. מאידך, הקבוצה השנייה נועדה לכאבים חזקים בהרבה ומגרנות חריפות והן מקבוצת האופיאטים. האופיאטים מופקים מצמח פרג האופיום ממנו מפיקים סמים קשים כגון הרואין. הנפוצות שבקבוצה זאת הן פרקוסט, אוקסיקונטין, הידרומורפון, קודאין ועוד…

  משככי הכאבים מהקבוצה השנייה ניתנים אך ורק על ידי מרשם רופא אך בשל חוסר בפיקוח רפאי בישראל לאדם הרוצה לשים עליהן את ידיו יכול לעבור מרופא אחד לאחר ולקבל עוד ועוד מרשמים וכמו כן, באפליקציות כמו טלגראס שם ניתן להשיג באופן לא חוקי את משככי הכאבים. במקרים רבים הגוף מפתח סיבולת ונוצרת תלות הולכת וגוברת על מנת להשיג את האפקט הראשוני והדבר יוצר התמכרות. יחד עם זאת, תרופות מהקבוצה הראשונה מסוכנות לא פחות מפני שהן נמכרות ללא מרשם רופא וגם אליהן ניתן להתמכר במהירות. בשני המקרים תופעות הלוואי שלהן עלולות להיות הרסניות ובמקרים מסוימים אף להביא לאירועי לב ואירועים מוחיים. בשתי הקבוצות תידרש גמילה ממשככי כאבים על ידי צוות רפואי.

  'מרכז אמיל – גמילה ושיקום' נוסד לפני 12 שנים והוא משמש לגמילה מכל סוגי ההתמכרויות בהן גם גמילה ממשככי כאבים. אם אתם מרגישים שהמצב יוצא משליטתכם, אותו כנ"ל לגבי קרוב שלכם, פנו אלינו כמה שיותר מהר על מנת שנוכל לעצור את ההתמכרות בזמן ולהחזיר אתכם או את יקיריכם לשגרת חיים רגילה ובריאה.

  גמילה מכדורים פסיכיאטריים, תרופות מרשם ומשככי כאבים שונה במהותה מגמילה מהתמכרויות כגון סמים, אלכוהול או הימורים. בעוד שבהתמכרויות הללו יש לקטע בפעם אחת את השימוש או את הוצאת הכספים על עוד טופס ווינר בגמילה ממשככי כאבים, תרופות מרשם או כדורים פסיכיאטריים נעשית בהדרגה. זאת מפני שתופעות הלוואי אשר יכולות להופיע באלו יכולות להביא עמן יותר נזק מאשר תועלת למטופל. יחד עם העובדה שבתהליך גמילה מסוג זה אנו בהדרגה מורידים את מינון התרופות זה לא אומר שהיא קלה יותר מגמילה מהתמכרויות אחרות. נהפוך הוא, מיד נסביר מדוע.

  למה גמילה מכדורים מורכבת ואף קשה יותר?

  ניתן לומר כי גמילה מכדורים, בעיקר כדורים פסיכיאטריים, היא גמילה כפולה. המכור העובר בעצם גמילה נפשית וגמילה פיזית בו זמנית. לרוב, מטופלים בכדורים פסיכיאטריים מטופלים בכמה סוגי כדורים כגון כדורי שינה, כדורי הרגעה כגון ואבן או לוריוון ועל כן גם מבחינה גופנית תהליך הגמילה יתבקש. בנוסף, תהליך הגמילה ילווה על ידי פסיכיאטר אשר יקבע יעד להפסקת לקיחת הכדור ובהתאם יחל לאט לאט להוריד במינונים עד למצב בו יוכל המטופל להפסיק ליטול אותם. אולם, בכל המקרים הללו המטופל יצטרך להמשיך ללכת לפגישות בתדירות כזו או אחרת, בין עם זה אצל רופא פסיכיאטר ובין אם זה בקבוצות תמיכה. אותו כנ"ל של גמילה בהדרגה יהיה נכון גם לגבי משככי כאבים, גם כאן תופעות הלוואי עלולות להיות מסוכנות והגמילה גם כאן מצריכה מעקב ובקרה של רופא מומחה.

  לעומת שני תהליכי הגמילה המוזכרים, בהתמכרויות לסמים קשים, קלים, אלכוהול וכו… קוטעים את ההתמכרות באיבה. יחד עם זאת, בכל תהליך גמילה יינתן ליווי צמוד של המטופל ביחד עם שיתוף פעולה מצד משפחתו וחבריו הקרובים.

  אנו ב – 'מרכז אמיל – גמילה ושיקום' מלווים את המטופלים שלנו ליווי אישי וצמוד בעזרת צוות וותיק ומיומן בעל ניסיון של מעל 12 שנים. אנו עוזרים למטופלים שלנו לא רק להתנקות במקרים של גמילה מכדורים ושאר התמכרויות אלא, ובעיקר, עוזרים להם ללמוד איך לחיות את החיים כפי שחיו לפני ההתמכרות וכיצד ישתלבו בחיי החברה הנורמטיביים, השגרתיים, האיכותיים ובעיקר, הבריאים. פנו אלינו בכל שאלה או רצון להתייעץ, המומחים שלנו ישמחו לעזור בכל מצב, בכל זמן.

  גמילה מתרופות מרשם היא תהליך מורכב המצריך בקרה וטיפול רפואי של מומחים. בניגוד לגמילה מהתמכרויות כגון סמים, אלכוהול או הימורים הקוטעת את ההתמכרות ביום אחד, בתרופות מרשם תהליך הגמילה הוא הדרגתי. בין אם אלו תרופות לבעיות נפשיות, נוירולוגיות או משככי כאבים לאחר פציעות וניתוחים, תופעות הלוואי העלולות להתפתח כתוצאה מהפסקת שימוש של תרופות מרשם ללא התייעצות רפואית וללא בקרה של גורמים מקצועיים עלולה להביא לתוצאות גרועות אפילו מהנזק אשר יכול היה להיגרם בהמשך השימוש בהם.

  גמילה מתרופות מרשם – הסימפטומים

  "התמכרות שקטה", כך קוראים בעגה המקצועית במקרים בהם האדם הנוטל את התרופות לא מודע לכך שהגוף שלו מפתח סיבולת לאותן תרופות והדבר גורם לו לצרוך מינונים גבוהים ובפרקי זמן קצרים יותר, דבר המביא להתמכרות. כיצד נדע אם אנו אחד מהקרובים לנו מכור או בתהליך של התמכרות וצריך לשקול תהליך של גמילה מתרופות מרשם? ישנם כמה דברים אליהם נוכל לשים לב:

  1. שינויים קיצוניים במצבי הרוח יוכלו להעיד על תלות של האדם בתרופה וכניסה למצז של "קריז" בו האדם עובר בין מצבי רוח שונים בזמן קצר.
  2. אדם אשר מחפש כל הזמן מהיכן יוכל להשיג עוד ועוד מרשמים לתרופה אותה הוא צורך.
  3. חוסר תיאבון או תיאבון יתר עלול להוביל גם הוא לשינויים קיצוניים במשקל.
  4. אפתיות, אדישות ותירוצים הם חלק מהתסמינים של אדם מכור. לרוב הוא יכחיש את ההתמכרות וינסה להשתמש בתירוצים על מנת לחמוק מהתשובה הבלתי נמנעת – הוא מכור.

  אם כן, נוכל לומר שהטיפול בתרופות מרשם יכול להיות קטלני. הצורך בפתרון מידי לבעיות נפשיות, קוגניטיביות ואף במקרים של כאבים בעולם המערבי הינו פתרון נוח, הן של רצון הרופאים והן של המטופלים. אחת הבעיות המרכזיות הינה שכיום ישנם רופאים המוסמכים לרשום למטופלים את המרשם לתרופה אך לא מכירים באמת את השפעותיה על הנבדק הספציפי, בייחוד כאשר מדובר בכזה שנוטל כמה תרופות במקביל.

  אמנם, גמילה מתרופות מרשם הינה תהליך ארוך ומורכב. אולם, בעבודה נכונה עם אנשי המקצוע המתאימים ניתן לצאת מהמשבר ולנצח את ההתמכרות. פנו עוד היום למומחים של 'מרכז אמיל – גמילה ושיקום' וקבלו בחינם ייעוץ איך לצלוח את ההתמכרות ולצאת לדרך חדשה ונקייה.

  התמכרות לתרופות בין אם זה לתרופות פסיכיאטריות ובין אם אלו משככי כאבים נגרמת במקרים רבים, בעל כורחו של המתמכר. מלבד אנשים הסובלים ממחלות כאבים כרוניות, רבים מקבלים מרשמים לכדורים חזקים מאוד לאחר ניתוחים ופציעות ונועדו לטיפול בטווח קצר מועד ומטרתם אחת –  להקל על כאבים נקודתיים. במאמר זה נרצה לעמוד על כמה נתונים שחשוב לדעת על התמכרות למשככי כאבים בפרט.

  גמילה מתרופות מרשם

  גמילה מכדורים נוגדי דיכאון

  בדומה לסמים וחומרים בימיים נוספים בעלי פוטנציאל להתמכרות, גם משככי כאבים משפיעים על מערכת העצבים במוח. אחד הגורמים העיקריים של התמכרות לתרופות מרשם ומשככי כאבים הינה העובדה שתהליך ההתמכרות לרוב אינו מורגש אצל מקבל הטיפול, הגוף מפתח סיבולת לתרופה והמטופל צורך יותר ויותר כאבים על מנת להגיע לתחושה הראשונית אותה חש בתחילת הטיפול בכאב. רק כאשר מתחילה השפעה על התפקוד הפיזי והנפשי אשר מתחיל להדליק נורה אדומה והמטופל מתחיל להבין שיש פה בעיה. בעגה המקצועית התמכרות שכזאת נקראת "התמכרות שקטה".

  גמילה מכדורים נוגדי דיכאון בדרך בטוחה

  טרמדקס, פרקוסט, טרגין, רוקסט ואוקסיקונטין הם חלק מקבוצת משככי כאבים מקבוצת האופיאטים. האופיאטים דומים בהרכבם לתרופות כגון מורפיום וסמים קשים כגון הרואין. החומרים גורמים לתחושת אופוריה קלה וכמובן הקלה זמנית ושיכוך הכאב. לעתים רבות התמכרות לתרופות מסוג זה מתפתחת בשימוש ארוך מהרגיל במשכך עקב חוסר במעקב רפואי וחוסר שליטה של המכור להפסיק את נטילתו באופן עצמאי.

  זיהוי בזמן יכול להציל חיים

  הבחנה בזמן של אדם קרוב מכור או בשלבי התמכרות התחלתיים יכולה להציל אותו, חד משמעית. כאמור כפי שכתבנו, הגוף מפתח סבילות להשפעת המשככים. אם כך, אם הנכם מבחינים שהאדם נוטל יותר ויותר ממנו יש בעדינות לשאול אותו האם הוא לוקח יותר מהכדור ממה שהרופא הנחה אותו. כמו כן, שינויים קיצוניים במצב הרוח ותלונות בלתי פוסקות על כאבים  כמו כן, נוכל לראות את אותו אדם מחפש באופן כמעט אובססיבי אחר מרשמים ועובר מקופת חולים אחת לשנייה על מנת שרופאים שונים יתנו לו עוד ועוד מרשמים.

  לדאוג לטוב ביותר בשביל יקיריכם

  'מרכז אמיל – גמילה ושיקום' מלווה מכורים ואת משפחותיהם כבר מעל 12 שנים. בעזרת צוות מקצועי ואיכותי ועם שיתוף פעולה מצד המשפחות גמלנו כבר מאות מטופלים. התמכרות לתרופות ניתנת לטיפול בדיוק כמו בכל התמכרות אחרת. פנו אלינו בכל שאלה והמומחים שלנו ייצרו אתכם קשר וביחד נוכל לצאת לדרך חדשה.

  שתפו את הפוסט עם חברים:

  בואו לעשות שינוי אצלנו

  דברו איתנו, גם אנחנו ההינו שם ויצאנו   מידע נוסף בנושא

   מרכז אמיל הכתובת לתהליך גמילה מכדורים אחת ולתמיד

   המרכז שאנו רוצים להמליץ עליו הינו המכון הטוב ביותר בארץ לגמילה מכדורים העונה לשם: מרכז אמיל – מרכז גמילה ושיקום מהתמכרויות, הממוקם בנתניה. המרכז דוגל בשיטות טיפול אנושיות וטבעיות שמתבססות על טיפול קוגניטיבי, פסיכו-סוציאלי ארוך, שעושה שימוש בכלים מעולם הפסיכותרפיה, ללא שימוש בתרופות פסיכיאטריות או בתחליפים שונים.
   מרכז אמיל מעסיק מגוון רחב של אנשי מקצוע מנוסים בתחומים שונים של התמכרויות והפרעות נפשיות, התנהגותיות שיכולות בתורן להוביל להתמכרות. אנו מאמינים בלימוד כלים חיוניים למערך חיים תקין, בריא ששם את האדם, משפחתו ואהוביו במרכז הבמה ומנסה לטפל מן היסוד בכל טראומה או קושי שמתדלק את ההתמכרות לכדורים.
   תהליך הגמילה במרכז אמיל נעשה שימוש בכלים המתקדמים, המוכחים, לצד יחס אנושי ומכיל באווירה ייחודית. המרכז ממוקם בסביבה פסטורלית, קרובה לחוף הים בנתניה, בנוסף לקרבה למרכז העיר. אנו שמחים להזמין אתכם ליצור עמנו קשר ולשמוע על מגוון הטיפולים השונים שלנו, לגמילה מכדורים בתהליך גמילה מקצועי, אנושים, טבעי, מתקדם וייחודי מסוגו בארץ במטרה לעזור ליותר ויותר אנשים להיפטר התמכרות לכדורים.

   גמילה מכדורים

   ישנם כדורים רבים מסוגים שונים שיכולים לגרום להתמכרות הרסנית שיכולה במקרים הקשים ביותר להוביל לפגיעה בבריאות, ביחסים המשפחתיים ואפילו לגרום למוות. אנשים רבים מתמכרים לכדורים מסוגים שונים כגון: כדורי כאב, כדורים פסיכיאטריים, תרופות מרשם, כדורי דיאטה ועוד. תהליך הגמילה מכדורים תלוי בסוג הכדורים אליהם התפתחה ההתמכרות ומצריכים שילוב מולטי דיסציפלינארי של מגוון אנשי מקצוע, מתחום הפרמקולוגיה ועד פסיכולוגיה וטיפולים טבעיים שונים. על מנת לבצע את הליך הגמילה מהכדורים על הצד הטוב ביותר מומלץ ליצור קשר ולהיעזר במכון גמילה, בעל ניסיון רב, מקצועי, על מוניטין רב ושממוקם באזור נקי, שקט ומוגן. מקום שיאפשר צמיחה והבראה ויספק את הכלים הנכונים לקראת יציאה לדרך חדשה, חפה מתלות בכדורים ומלאה בתקווה, שימחת חיים, בריאות ושלווה נפשית.
   לשם כך אנו ממליצים על מרכז שממוקם באזור המרכז, בסביבה יפיפייה ומדרבנת, בליווי מקצועי של אנשי המקצוע הטובים והמסורים ביותר בישראל, הדוגלים בשיטות ריפוי וגמילה טבעיות, אנושיות ומוכחות.

   גמילה מתרופות בדרך בטוחה

   מרכז אמיל ממוקם בעיר נתניה ומשמש כמכון לגמילה ושיקום ממגוון רחב של התמכרויות. בין המומחיות של המרכז ישנן מספר תוכניות טיפול לגמילה ושיקום משימוש בתרופות. בין אם מדובר בתרופות מרשם או תרופות פסיכיאטריות מרכז אמיל מסוגל לתת את המענה הנחוץ לטיפול בהתמכרות לכל סוגי התרופות. מרכז אמיל ממוקם באזור פסטורלי בסביבה מהממת ומדרבנת, בסמוך לחוף הים של נתניה ובמרחק נסיעה ממרכז העיר. בזכות המיקום הייחודי של המרכז המשתקמים בו זוכים ליהנות מסביבה ידידותית, מכילה ועוטפת שמאפשרת לאנרגיות חיוביות להניע תהליכים ותובנות חיוניים להתממשות תהליך הגמילה. בנוסף לזאת במרכז תוכלו למצוא את אנשי המקצוע הטובים ביותר בארץ מתחומי הטיפול והשיקום מהתמכרויות, מומחים הכוללים מגוון רחב של מטפלים מדיסציפלינות שונות. הצוות המקצועי של מרכז אמיל עובד מתוך שליחות ובשיטות ייחודיות בפותחו במיטב האוניברסיטאות בעולם ובמכון עצמו, מתוך שנים רבות של ניסיון וצבירת ידע בתחום הגמילה מהתמכרויות שונות.

   גמילה מתרופות

   התהליך ליציאה לחופש מהתמכרות לתרופות או במילים אחרות גמילה מתרופות הינו תחום ייחודי בעולם הטיפול בהתמכרויות. על פי מחקרים התמכרות לתרופות מדורגת כבין חמשת ההתמכרויות השכיחות וההרסניות ביותר בעולם המודרני ומבחינת מספרים זה אומר שאחד מתוך 8 ישראלים יזדקק במהלך חייו לתרופות שהסבירות שלהן ליצור תלות הרסנית היא גבוה.
   תרופות יוצרות תלות שיכולה להיות הרסנית ואף לגרום למוות, במספר מימדים בו זמנית מהמימד הפיזי, למימד הנפשי והמימד שהתרופה נתנו לו מענה. בעצם הקושי בתהליך טיפול בהתמכרות לתרופות, הינו קושי משולש ומצריך מהמשתקמים לגייס את מיטב המשאבים והכוחות הנפשיים שלהם על מנת לצלוח את המשימה. בנוסף תרופות מסוימות מצריכות מענה ייחודי ומותאם אישית עבור כל משתקם, למשל גמילה מכדורים פסיכיאטרים יצריכו התייחסות שונה מתהליך גמילה בתרופה נגד נדודי שינה. על כן מומלץ לפנות לעזרה מקצועית, מנוסה ואנושית כזאת שתאפשר את היתכנות הגמילה ופתיחת דף חדש של חיים נטולי תלות הרסנית. עזרה שכזאת תוכלו למצוא במכון לגמילה ושיקום, כזה שמעסיק את צוות העובדים האיכותי ביותר בארץ, במתקנים החדשניים ביותר ובסביבה מפנקת ומכילה.

   מרכז אמיל לגמילה מתרופות מרשם

   המקום המושלם לתהליך הגמילה מתרופות מרשם הינו מרכז אמיל – המכון לגמילה ושיקום שמתמחה במגוון רחב של שיטות לטיפול בהתמכרויות, כולל לתרופות מרשם. מרכז אמיל דוגל בטיפול אנושי, טבעי ומסור שיספק את כרש הקפיצה הנחוץ מתוך התלות בתרופות מרשם. במרכז תוכלו למצוא צוות מסור ומיומן הפועל בשיטות טבעיות ועושה שימוש בכלים מתחומים שונים מעולם הפסיכולוגיה והשיקום. מטיפולים התנהגותיים לטיפולים בעיסוק ופסיכודרמה, ללא תרופות ובאמונה שלמה בטיפול הייחודי והמוצלח ביותר בישראל. אנו ממליצים לכם ליצור עמנו קשר כבר עכשיו, לקבוע פגישה ולהגיע להתרשם מהמרכז שלנו בנתניה, בסמוך לחוף הים ובאווירה פסטורלית ורגוע שמאפשרת פתיחת דף חדש בחיים, נטול תרופות מרשם ומלא שמחה, בריאות ושליטה מחודשת באורך החיים.

   גמילה מתרופות מרשם עם נסיון

   התמכרות לתרופות מרשם היא מצב חמור המתאפיין בכך שאדם צורך שוב ושוב תרופות מרשם מסיבה שאינה רפואית, עד שבסופו של דבר הן תלויות פיזית ופסיכולוגית בחומר זה על מנת לתפקד. לכן יש לגשת לתהליך הגמילה מתרופות מרשם בשיא המקצועיות, אנושיות והתמדה. על כן יש לפנות לתהליך יסודי, אנושי ובר קיימא, בליווי אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב, סבלנות, מיומנות ואהבת אדם.
   לטיפול בהתמכרות לתרופות מרשם מומלץ לפנות למרכז לשיקום וגמילה שמאחד בתוכו גורמים שונים כגון: צוות איכותי, סביבה רגוע, אווירה מכילה ומקבלת, מגורים נוחים ובמיקום מושלם.

   גמילה מתרופות מרשם

   התמכרות לתרופות מרשם יכולה להוות נטל לא רק למשתמש, אלא גם למשפחתו הקרובה, לחברים ולחברה בכלל. זו התמכרות שפוגעת במערכות היחסים האוהבות של האדם ומפשיטה את הכנות והכבוד העצמי. למכורים לתרופות מרשם קשה לדמיין חיים, להשאיר לבד להיות מאושר בלי להיות תחת אותן תרופות. למרות שהשימוש בפעם הראשונה בתרופות מרשם היא לרוב מרצון השימוש בתרופות מרשם אינו תוצר של מוסר או אופי חלשים. התמכרות היא מחלה קשה של הנפש והגמילה דורשת יותר מאופי חזק וכוח רצון. כצעד ראשון לקראת ההתאוששות, על המכור להודות שהוא אינו מסוגל לשלוט בצריכת התרופה הספציפית, וכי הוא זקוק לעזרה על מנת להחלים. תרופות מרשם ממכרות כוללות תרופות אופיאטיות, בנזודיאזפינים, ריטלין, משככי כאבים וממריצים שונים.

   גמילה במרכז אמיל

   אנו רוצים להמליץ לכם על מרכז אמיל – מכון לגמילה ושיקום בנתניה, הממוקם בסביבה פסטורלית, שקטה אך נגישה למרכז העיר. מרכז השוכן קרוב לחוף הים ומאפשר אווירה משקמת וייחודית שמתאימה לצורת הטיפול והמנטרה שמובילה את המרכז. במרכז אמיל דוגלים בתהליך שיקום וגמילה באמצעים אנושיים, דרך תהליך ששם את האדם וצרכיו במרכז הטיפול. אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר ולשמוע מהצוות המקצועי והמנוסה שלנו על מגוון התוכניות שלנו לגמילה מכדורים ושאר התמכרויות.

   גמילה ממשככי כאבים בצורה נכונה

   תהליך הגמילה ממשככי כאבים הינו תהליך מאתגר ולעיתים גם ארוך המצריך שימוש במגוון רחב של שיטות טיפול, על מנת להבטיח את הצלחת תהליך הגמילה וציוד המשתקמים בכלים שילוו אותם בהמשך חייהם. כלים שיעזרו להם לחזור לשגרת חיים נקיים ממשככי כאבים ולקחת חלק פעיל וחיובי בחייהם וחיי אהוביהם. תהליך גמילה ממשככי כאבים חייב לכלול פן נפשי ופן פיזי, על מנת לתת מענה ראוי לצרכים הפיזיים שמעלה ההתמכרות למשככי כאבים ולהתמודדות הנפשית עם הכאב ושאר גורמים המשפיעים על הרווחה הנפשית. על מנת לבצע את תהליך הגמילה על הצד הטוב יותר מומלץ לפנות למרכז גמילה מקצועי, אמין ומנוסה שיאפשר את כל הכלים הדרושים להצלחה במשימה.

   גמילה ממשככי כאבים

   התמכרות למשככי כאבים הינה מגמה מדאיגה שהתחילה לצוץ כבר לפני עשרים שנה בארצות הברית ובשנים האחרונות החלה לצבור תאוצה בארץ. תאוצה שניתן לראות במספר ההולך וגדל של ישראלים שמגיעים למרכזי גמילה ומדווחים על התמכרות למשככי כאבים. הסיבה שמשככי כאבים כל כך ממכרים היא שהם מכילים חומרים פעילים אשר עוזרים למערכת העצבים שלנו להתמודד עם תופעת הכאב ולשחרר יותר משככי כאבים אל האזורים שבין הסינפסות ולאזורים כואבים שונים בגוף, באופן שגורם לירידה ואף היעלמות תחושת הכאב. לרוב הצריכה של משככי כאבים מתחילה מלקיחת כדורי מרשם לטיפול בכאב, עקב פציעה בצבא, פציעה כתוצאה מספורט, מחלות שונות או שלל הליכים רפואיים שמשאירים את האדם עם כאב כרוני הזקוק לטיפול. לכן פעמים רבות בניגוד להתמכרויות אחרות, ההתמכרות למשככי כאבים פוגעת באנשים מן השורה שכל רצונם היה להקל על כאבם.

   גמילה מתרופות פסיכיאטריות במרכז אמיל

   מרכז אמיל הינו מכון לגמילה, טיפול ושיקום במתמכרים אשר מתמחה בשיטות טבעיות לגמילה מתרופות פסיכיאטריות. מרכז אמיל מתגאה בצוות מומחים הפועל במישורים שונים במטרה לצלוח את תהליך הגמילה על הצד הטוב ביותר, תוך כדי שימוש במגוון רחב של כלים מתחומים שונים. כגון: טיפול התנהגותי, טיפול פסיכולוגי, בנייה וליווי בתהליך השיקום, טיפול תרופתי טבעי, טיפול נפשי, טיפול בעיסוק וכל זה באווירה פסטורלית ומחבקת. מרכז אמיל ממוקם בנתניה מרחק הליכה קצרה מחוף הים ומספר דקות ברכב ממרכב העיר, בשכונה שקטה ובמבנה שעוצב במיוחד לתת מענה כלל מערכתי לכל צורך במהלך תהליך הגמילה מתרופות פסיכיאטריות.
   צרו עימנו קשר ואנו נשמח לספר לכם על תהליך הגמילה הקפדני, מקצועי ואמין שלנו וכיצד אנו מתאימים אותו בהתאם לצרכיו של כל משתקם במטרה לפתוח בחיים חדשים נטולי תלות בתרופות פסיכיאטריות.

   גמילה מתרופות פסיכיאטריות עם מרכז אמיל

   את מאפייני הגמילה מתרופות פסיכיאטריות ניתן לחלק למאפיינים פיסיים (כמו למשל התלות הפיסית בתהליכים הביו כימיים שהתרופות גורמות), נפשיים (הקושי הנפשי שמתגבר בהתחלה מחוסר של הגוף בתרופה שאליה התרגל) ופסיכולוגיים( הקושי למצוא מענה מתאים שיחפה על היעדר השימוש בתרופה הפסיכיאטרית. על מנת לתת מענה לכל המאפיינים הללו מומלץ לפנות למרכז גמילה שמתמחה ומנוסה בטיפולי גמילה מהתמכרות לתרופות פסיכיאטריות. מרכז הכולל מגוון אנשי צוות מעולם השיקום והטיפול שעובדים מתוך מקום של שליחות.

   גמילה מתרופות פסיכיאטריות

   תרופות פסיכיאטריות הן קבוצה גדולה של תרופות שמטרתן לתת מענה להפרעות נפשיות. הצרה איתן שהן יוצרות התמכרות פיסית והתמכרות נפשית קשה, בנוסף לתחושה שלא ניתן לתפקד בלעדיהן. בשל כל אלה תהליך הגמילה מהתמכרות לתרופות פסיכיאטריות נחשב לאחד מהמפרכים והמאתגרים שקיימים בעולם הגמילה והשיקום. לכן על מנת לצלוח את התהליך יש לנקוט במספר פעולות על מנת להבטיח גמילה שתחזיק למשך זמן. הצעד הראשון הוא קבלה של ההתמכרות והמחיר שהיא גובה, לאחר מכן מומלץ לפנות להדרכה והכוונה בידי אנשי מקצוע מנוסים שיוכלו להנחות ולחזק במהלך הגמילה. גמילה שמצריכה התייחסות ספציפית למאפיינים הייחודיים של התמכרות לתרופות פסיכיאטריות.

   תהליך גמילה מכדורים נרקוטים

   מכון אמיל לשיקום וגמילה ממוקם בעיר נתניה והינו המרכז הטוב ביותר בארץ לגמילה מכדורים נרקוטים. מרכז אמיל ממוקם באזור פסטורלי ושקט במרחק הליכה מאחד מחופי הים היפים של נתניה ובמרחק נסיעה קצרה ממרכז העיר. במרכז עצמו תמצאו את המתקנים החדשניים והידידותיים ביותר שמשמשים את המשתקמים במרכז למגוון רחב של פעילויות. מרכז אמיל דוגל בגישות טבעיות לחלוטין מתחומי הטיפול והשיקום. במרכז תוכלו למצוא טיפולים כגון: טיפול באומנות, פסיכודרמה, טיפול באמצעות הטבע וחוף הים ועוד. במטרה לספק תהליך גמילה שיספק למטופלים את הקרקע הפורייה, לצמיחה מחודשת נקייה משמוש בכדורים נרקוטים. אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ולשמוע מהיועצים שלנו על תוכנית הגמילה שלנו להתמכרות לכדורים נרקוטים ועל מגוון הטיפולים במרכז.

   גמילה מכדורים נרקוטים

   התמכרות היא מחלה מורכבת אך ניתנת לטיפול, המשפיעה על תפקוד המוח והתנהגותו. סמים וכדורים נרקוטים משנים את מבנה המוח ותפקודו, וכתוצאה מכך שינויים נמשכים זמן רב לאחר הפסקת השימוש בסמים. זה עשוי להסביר מדוע מכורים לסמים נמצאים בסיכון לחזור לשימוש גם לאחר תקופות ארוכות של התנזרות ולמרות ההשלכות שעלולות להרוס להם את החיים. אף טיפול אחד אינו מתאים לכולם. הטיפול משתנה בהתאם לסוג הכדור הנרקוטי, מאפיינו ומאפייני המטופלים. התאמת הגדרות הטיפול, ההתערבויות והשירותים לבעיות וצרכיו האישיים של הפרט היא קריטית להצלחתו האולטימטיבית לחזור לתפקוד פרודוקטיבי במשפחה, במקום העבודה ובחברה. הטיפול צריך להיות זמין, מכיוון שאנשים המכורים לסמים עלולים להיות לא בטוחים לגבי כניסתם לטיפול, ניצול השירותים הזמינים ברגע שאנשים מוכנים לטיפול הוא קריטי. חולים פוטנציאליים עלולים ללכת לאיבוד אם הטיפול אינו זמין באופן מיידי או נגיש. כמו במחלות כרוניות אחרות, ככל שהטיפול מוקדם יותר מוצע בתהליך המחלה, כך גדלה הסבירות לתוצאות חיוביות. לכן מומלץ לפנות לייעוץ והכוונה בדרך הארוכה לגמילה מכדורים נרקוטים ולפנות למרכז טיפול ייחודי שיידע להתאים את עצמו לצרכים של כל מטופל ומשתקם. מרכז טיפול בהתמכרויות שעושה שימוש בכלים חדשנים ואנושיים, באווירה חמימה, עוטפת ומכילה שתעזור לוודא את הצלחת התהליך המאתגר.

   מרכז אמיל – גמילה מכדורים פסיכיאטרים

   בשביל לספק את הקרקע הפורייה להיתכנות תהליך הגמילה מומלץ לפנות למרכז גמילה מנוסה, יוקרתי אשר ממוקם באזור מהמם, מרכז כמו מרכז אמיל. המכון לגמילה ושיקום מרכז אמיל הינו מכון לגמילה ייחודי שממוקם בעיר נתניה באזור פסטורלי ורגוע בסמוך לחוף הים. הסביבה בה ממוקם המרכז מאפשר את הזרימה של אנרגיות חיוביות שיזינו את תהליך הגמילה מכדורים פסיכיאטרים. האנרגיה הייחודית ששוררת במרכז מלווה בצוות מומחים, מסור ומקצועי שפועל מתוך שליחות להעניק טיפול ושיקום ברמה הכי גבוה ומתוך אהבה ואנושיות. במרכז אמיל מבינים את הצורך החיוני בטיפול טבעי ומוכח שעושה שימוש במגוון רחב של טיפולים שונים מתחומי הפסיכולוגיה והשיקום. על כל האתגרים שתהליך הגמילה מהתמכרות לכדורים פסיכיאטרים מציפים, חשוב לבחור במרכז שיכול לספק את כל המוזכר ברמה היוקרתית ביותר. אז אל תהססו צרו עימנו קשר כבר עכשיו והיועצים שלנו ישמחו לעמוד לשרותכם ולספק לכם את המידע המלא על תוכניות הגמילה מהתלות ההרסנית לכדורים פסיכיאטרים.

   גמילה מכדורים פסיכיאטרים

   אחד האתגרים הידועים בתחום הגמילה מחומרים הוא תהליך הגמילה מכדורים פסיכיאטרים. כדורים פסיכיאטרים יוצרים תלות פיזית ונפשית גדולה מאוד. כדורים פסיכיאטרים מעלים את השאלה עבור המכורים, האם הם יכולים לחזור לשגרת החיים ללא הישענות על אותם כדורים פסיכיאטרים. התשובה היא כן אך הדרך תהיה ארוכה ומפותלת בכיוון ליעד של חופש מתלות בכדורים. בשל ההשפעה של הכדורים הפסיכיאטרים על מערכת העצבים במוח הגמילה מהם היא אתגר שקשה לצלוח ללא הליווי וההדרכה הנחוצים. מערכת העצבים של המכורים לכדורים פסיכיאטרים מאותגרת בשני אופנים עיקריים במהלך תהליך הגמילה, ברמת מערכת התגמול במוח ובתלות הנפשית שנוצרה באפקט הפסיכיאטרי של הכדורים, בין אם מדובר בהקלה על חרדה או על מחשבות טורדניות.
   המחקר הרב שנעשה בנושא מצביע על הצורך של משתקמים מהתמכרות לכדורים פסיכיאטרים בסביבה תומכת, ובשימוש בכלים מגוונים על מנת לצייד את המשתקמים בידע והיכולות הדרושות לפתיחת דף חדש בחייהם. כלים כגון : טיפולים פסיכו תרפים, טיפולים בפסיכודרמה, יוגה טיפולית וטיפול משולב עם בני המשפחה, בני זוג או חברים בהתאם לצורך.

   קידום אתרים בישראל קידום אתרים בישראל