מוזמנים ליעוץ, ונצא לדרך חדשה  גמילה מריטלין

  הגמילה מריטלין עשויה להיות מלווה במגוון רחב של תסמיני גמילה. כאשר אלו מתפרשים הן לתחום הפיזיולוגי והן לתחום הנפשי והפסיכולוגי. בעוד שהריטלין נועד לשם חידוד היכולות של אנשים רבים אשר סובלים מלקויות למידה שונות, הרי שחשוב לזכור כי חומר זה עשוי להיות בעל פוטנציאל התמכרותי גבוה לאנשים מסוימים, ועל כן במידה והשימוש הופך להתמכרות, חשוב יהיה לעבור תהליך של גמילה מריטלין בסיועו של מכון גמילה ושיקום מקצועי, כמו מרכז אמיל.

  לומדים להתמודד עם תסמיני גמילה מריטלין

  כשמדברים על התמכרות, רבים מאמינים כי מודבר רק בתלות קשה בסמים לא חוקיים ובאלכוהול, אך האמת כי ההתמכרות עשויה להתרחש גם כלפי התנהגויות ואפילו תרופות במרשם, דוגמת הריטלין. הריטלין הינו למעשה תרופה אשר מעוררת ומשפרת את יכולות הריכוז במשימה שמולכם. היא ניתנת במרשם בלבד בישראל ויש לעשות בה שימוש בהתאמה מלאה להוראותיו של הרופא. הרף הוראה זו, רבים עשויים למצוא את עצמם מתמכרים לכדור הפלא, כך להמשיך לעשות בו שימוש שחורג מהוראות הרופאים. נקודה אשר עשויה להוביל לתסמיני גמילה לא פשוטים בשעה שלא צורכים את הכדור.

  מוטב כי גמילה מריטלין תתבצע בצורה מבוקרת ומסודרת במסגרתו של מרכז גמילה מקצועי. זאת על מנת להתמודד עם תסמינים שונים, כמו פיתוח נטיות אובדניות, פרנויה, קשיים בשינה, דיכאון ואפילו היעדר קשר עם המציאות, בצורה היעילה והבטוחה ביותר בעבורכם. במרכז תוכלו לזכות בתמיכה נפשית ואף טיפול תרופתי בעת הצורך.

  תכנית גמילה מסודרת בהתאמה אישית

  מרכז אמיל – גמילה ושיקום, כולל את אנשי המקצוע המנוסים המובילים בתחומם, אשר יעשו את כל האפשרי על מנת ליצור בעבורכם את תכנית הגמילה המתאימה לכם ביותר, זאת בהתאמה לאבחון אשר יתבצע כמו גם לצרכים האינדיבידואליים שלכם. מטופלי המרכז עובדים סדרה של טיפולים מקצועיים אשר מתקיים בהנחייתו של צוות רב תחומי מיומן. במרכז אתם עתידים להשתתף בסדנאות, שיחות אישיות וקבוצתיות לצד פעילויות מגוונות אחרות שנועדו לסייע לכם ברכישת הכלים להתמודדות עם החיים ללא חזרה למימוש ההתמכרות שלכם.

  שתפו את הפוסט עם חברים:

  בואו לעשות שינוי אצלנו

  דברו איתנו, גם אנחנו ההינו שם ויצאנו   שאלות נפוצות

   אתם שואלים - אנחנו עונים

   האם למכון הגמילה ישנו רישיון מתאים להפעלת המקום?

   מכון "מרכז אמיל" פועל תחת רישיון משולב של משרד הבריאות ומשרד הרווחה (רישיון מספר 16/7/11). הרישיון המשולב מאפשר טיפול בגמילה פיזית יחד עם שיקום פסיכו-סוציאלי מהתמכרות לסמים, אלכוהול או תרופות מרשם.

   האם מותר לבקר מטופלים בזמן שהותם במכון?

   קרובי משפחה מורשים לבקר את המטופלים השוהים במכון "מרכז אמיל" לתקופה ממושכת. הביקורים נערכים פעם בשבוע בלבד בימי שלישי בין השעות 14:00 ל-17:00 או בימי שבת בין השעות 13:00 ל-17:00. בכל מקרה, נערכים הביקורים בתיאום מראש עם הצוות הטיפולי.

   כמה זמן נמשך הטיפול?

   פרק הזמן המינימלי לטיפול במכון "מרכז אמיל" הינו חודש (30 יום). אנו ערוכים לקבל מטופל לכל תקופה, החל מחודש אחד ועד לחצי שנה (פרק זמן מקסימלי לטיפול). לכל מטופל מותאמת תוכנית טיפול אישית על-ידי הצוות הטיפולי. בבניית התוכנית נלקחים בחשבון שיקולים, כגון: מצבו הרפואי, ההתקדמות של המטופל, השינוי שחל בו, מידת מוכנותו להתמודד עם המציאות והיבטים טיפוליים נוספים.

   כמה עולה הטיפול במכון השיקום?

   תקופת הטיפול שונה אצל כל מטופל, ובהתאם לכך גם המחיר ותנאי התשלום. לכן, על מנת לברר את כל המידע הרלוונטי לגבי המחיר, ניתן להתקשר אלינו למספר הטלפון: 09-768-48-48 להגיע לפגישת היכרות ללא התחייבות.

   מי עובד במכון השיקום?

   במכון "מרכז אמיל", מועסק צוות רב מקצועי של אנשי מקצוע מסורים אשר מתמחים בטיפול בהתמכרויות. בין אנשי הצוות נמנים רופא נרקולוג, עובדת סוציאלית קלינית ומדריכים ומנחים טיפוליים אשר מקדישים את כל מרצם כדי לסייע לאנשים מכורים אשר זקוקים לעזרה. כל אנשי המקצוע נבחרו בקפידה והם בעלי ניסיון רב, הסמכה, ידע רחב וכמובן בעלי אישיות אכפתית וחמה.

   מתי יודעים שצריך מרכז גמילה מאלכוהול?

   ישנם שני שאלונים ידועים העוזרים לקבוע אם לאדם יש בעיית התמכרות לאלכוהול הדורשת מרכז גמילה להמשך טיפול:

   • CAGE – ראשי תיבות באנגלית לארבע שאלות שיכולות לעזור בקביעת רמת ההתמכרות. במידה ושתיים מהשאלות הללו נענות בחיוב ישנו יותר מסיכוי סביר לכך שהאדם מכור:
   • Cut down: האם האדם אי פעם הרגיש שהוא צריך לצמצם את היקף כמות השתייה שהוא צורך?
   • Annoyed: האם האדם מתעצבן כאשר שואלים אותו על הרגלי השתייה שלו?
   • Guilty: האם אותו אדם חש רגשות אשם לגבי הרגלי השתייה שלו?
   • Eye opener: האם הדבר הראשון שהוא רוצה לעשות כאשר הוא פוקח עיניים בבוקר זה לשתות?

   כאמור, אם שתי תשובות חיוביות זה דגל אדום. אך עם זאת, ישנם הנוטים לייחס חשיבות גדולה יותר לשאלה הרביעית.

   השאלון השני נקרא AUDIT-C ובו נשאלות שלוש שאלות לגבי התדירות והכמויות של האדם אשר צורך אלכוהול.

   1. כמה פעמים צרכת אלכוהול בשנה האחרונה?
   2. כמה משקאות המכילים אלכוהול צרכת ביום רגיל בו אין סיבה לשתות בשנה האחרונה?
   3. כמה פעמים שתית שישה משקאות או יותר בזה אחר זה בשנה האחרונה?

   לכל שאלה ארבע תשובות ולכל תשובה, בשקלול הניקוד נקבע האם יש חשש לאלכוהוליזם. על פי רוב הדעות השאלון השני מדויק יותר מהראשון.

   קידום אתרים בישראל קידום אתרים בישראל