instagram facebook whatsapp-call
צור קשר

לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  גמילה מריטלין

  הגמילה מריטלין עשויה להיות מלווה במגוון רחב של תסמיני גמילה. כאשר אלו מתפרשים הן לתחום הפיזיולוגי והן לתחום הנפשי והפסיכולוגי. בעוד שהריטלין נועד לשם חידוד היכולות של אנשים רבים אשר סובלים מלקויות למידה שונות, הרי שחשוב לזכור כי חומר זה עשוי להיות בעל פוטנציאל התמכרותי גבוה לאנשים מסוימים, ועל כן במידה והשימוש הופך להתמכרות, חשוב יהיה לעבור תהליך של גמילה מריטלין בסיועו של מכון גמילה ושיקום מקצועי, כמו מרכז אמיל.

  לומדים להתמודד עם תסמיני גמילה מריטלין

  כשמדברים על התמכרות, רבים מאמינים כי מודבר רק בתלות קשה בסמים לא חוקיים ובאלכוהול, אך האמת כי ההתמכרות עשויה להתרחש גם כלפי התנהגויות ואפילו תרופות במרשם, דוגמת הריטלין. הריטלין הינו למעשה תרופה אשר מעוררת ומשפרת את יכולות הריכוז במשימה שמולכם. היא ניתנת במרשם בלבד בישראל ויש לעשות בה שימוש בהתאמה מלאה להוראותיו של הרופא. הרף הוראה זו, רבים עשויים למצוא את עצמם מתמכרים לכדור הפלא, כך להמשיך לעשות בו שימוש שחורג מהוראות הרופאים. נקודה אשר עשויה להוביל לתסמיני גמילה לא פשוטים בשעה שלא צורכים את הכדור.

  מוטב כי גמילה מריטלין תתבצע בצורה מבוקרת ומסודרת במסגרתו של מרכז גמילה מקצועי. זאת על מנת להתמודד עם תסמינים שונים, כמו פיתוח נטיות אובדניות, פרנויה, קשיים בשינה, דיכאון ואפילו היעדר קשר עם המציאות, בצורה היעילה והבטוחה ביותר בעבורכם. במרכז תוכלו לזכות בתמיכה נפשית ואף טיפול תרופתי בעת הצורך.

  תכנית גמילה מסודרת בהתאמה אישית

  מרכז אמיל – גמילה ושיקום, כולל את אנשי המקצוע המנוסים המובילים בתחומם, אשר יעשו את כל האפשרי על מנת ליצור בעבורכם את תכנית הגמילה המתאימה לכם ביותר, זאת בהתאמה לאבחון אשר יתבצע כמו גם לצרכים האינדיבידואליים שלכם. מטופלי המרכז עובדים סדרה של טיפולים מקצועיים אשר מתקיים בהנחייתו של צוות רב תחומי מיומן. במרכז אתם עתידים להשתתף בסדנאות, שיחות אישיות וקבוצתיות לצד פעילויות מגוונות אחרות שנועדו לסייע לכם ברכישת הכלים להתמודדות עם החיים ללא חזרה למימוש ההתמכרות שלכם.

  גמילה מכדורי ריטלין

  ריטלין (שם המותג של הממריץ מתילפנידאט) היא התרופה הנפוצה ביותר להפרעת קשב והיפראקטיביות (ADHD) מאז אמצע שנות החמישים. למרות שאין ספק כי ריטלין עזר לאלפי חולי ADHD לנהל את הסימפטומים שלהם ולחיות חיים נורמאליים, ריטלין היא תרופה שעולה בבריאות ומשנה את תפקודי המוח לאורך זמן. לתרופה מרשם זו יש פוטנציאל גדול להתמכרות, אך אנשים רבים מניחים שהיא אינה מסוכנת מכיוון שהיא חוקית, אז זהו שלא. ריטלין נחשב לחומר ממכר ביותר שגורם לתגובות פיסיות ונפשיות במהלך ניסיון הגמילה ולכן מומלץ לפנות לאנשי מקצוע מוכשרים שיוכלו להנחות ולספק מענה לכל קושי שיכול להתעורר במהלך הגמילה.

  כיצד פועל ריטלין?

  ריטלין פועל בעיקר על ידי הגדלת כמות הדופמין במוח (מוליך עצבי הקשור לתנועה, הנאה ותשומת לב). תחושת האופוריה הנלוות לצריכתו מגבירה את הסיכוי להתמכרות אצל אנשים שכבר משתמשים בריטלין. ריטלין משפר את התפקוד העצבי בקליפת המוח הקדם חזיתית (החלק במוח הקשור לבקרת דחפים, קבלת החלטות ותשומת לב). כאשר נלקח על פי מרשם, ריטלין פועל בעיקר על הקורטקס הפרה פרונטלי מבלי לשנות תפקודים במרכזי המוח האחרים הקשורים להתמכרות ולעוררות יתר. רוב האנשים המכורים לריטלין נוטלים את התרופה כדי להאיץ את התגובה הגופנית, להאיץ את התהליך הנפשי שלהם ולדכא תיאבון. תרופה זו פונה לאנשים הסובלים מהתמכרות למזון, השמנת יתר ו/או הפרעות אכילה, כמו גם לבני נוער שרוצים לשפר את הביצועים האקדמיים שלהם, מה שמגדיל את האנשים שבסיכון להתמכר לתרופה.

  גמילה מריטלין במרכז הטוב והאנושי ביותר בארץ

  מרכז אמיל מתגאה בתוכנית הגמילה הטבעית והייחודית לגמילה מריטלין ונחשב למכון הגמילה והשיקום מהטובים בארץ. במכון אמיל שמים דגש על הצרכים הסובייקטיביים של כל משתקם ומטופל, מתוך אמונה בצורך להכיל, להקשיב ולסייע בכל אתגר שיכול לעלות במהלך תהליך הגמילה. במרכז אמיל תמצאו את אנשי המקצוע הטובים ביותר לטיפול בהתמכרות מריטלין ושאר תרופות מרשם, בשימוש בשיטות שונות מפסיכולוגיה התנהגותית ועד טיפולים בפסיכותרפיה והכול באווירה פסטורלית, קרוב לחוף הים ולמרכז העיר נתניה, בשכונה שקטה ובמבנה שמזמין תהליכים משמעותיים לרקום עור וגידים בדרך לחיים ללא תלות בריטלין.

  לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   מאמרים נוספים

   post-image
   גמילה ותסמינים מכדורים

   גמילה מכדורים נרקוטים היא גמילה מתרופות מרשם. לא פעם, אנשים סובלים מכאבים קשים אשר בכדי להתמודד איתם הם נדרשים ליטול...

   המשך קריאה
   post-image
   איך ניתן להיגמל מתרופות פסיכיאטריות בצורה בטיחותית

   ישנם סוגים שונים של תרופות אשר השימוש בהן יכול להיות ממכר. מדובר לרוב על תרופות מרשם שיש להן השפעה ברורה...

   המשך קריאה
   post-image
   איך נגמלים בקלות ובמהירות מכדורים?

   תרופות מסוגים שונים עלולות להיות ממכרות בנטילה ממושכת. השימוש בתרופות הללו יכול להיות בעל תופעות לוואי, אך לעיתים לאדם אין...

   המשך קריאה