instagram facebook whatsapp-call
צור קשר

לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  גמילה מנייס גאי

  סמי פיצוציות, "מבסוטון"

  סם ה"נייס גאי" או "מיסטר נייס גאי" (קיימים גם שמות נוספים: מבסוטון, ספייס ועוד) הוא תערובת של עשבים, עלים יבשים וצמחים שרוססו בחומר סינטטי באופן כזה שהשפעתם תהיה דומה לזו של סמים אסורים על פי חוק.

  למרות ההתייחסות הרווחת לסם זה כאל קנאביס סינטטי, הרכיב הפעיל בנייס גאי הינו ה- JWH (שלא כמו ה-THC המוכר כמרכיב בסמי הגראס והמריחואנה) שהוא סם כימי בעל השפעות הרסניות והשפעתו חזקה בהרבה מזו של המריחואנה והגראס. מאחר והתערובת מורכבת באופן פיראטי, אין כל דרך לדעת מאילו חומרים הורכבה ולכן למשתמש בנייס גאי נשקפת סכנה גדולה בטווח הקצר ובטווח הארוך. תופעות הלוואי עשויות לנוע בין הקאות, עלייה מסוכנת בלחץ הדם, דופק מהיר, עוויתות והזיות ועד לפגיעה במערכות המוח, פסיכוזה ונזקים תפקודיים.

  השימוש בנייס גיי, שמתחיל פעמים רבות כשימוש חברתי בקרב בני נוער וצעירים תוך כדי בילוי, עלול להתפתח במהירות לתלות בסם והתמכרות מלאה, גופנית ונפשית כמו בכל סם אחר. הסם זול יחסית, נגיש וזמין והשפעתו עוצמתית (תחושת אופוריה חזקה). בניגוד למריחואנה למשל, שהשפעתה עשויה להימשך כשעתיים, תחושת האופוריה שחווה האדם שמשתמש בנייס גיא היא קצרה (כ-10 דקות). עובדה זו מסבירה למה הסם כה ממכר – המשתמש בסם שמבקש לשמר את תחושת האופוריה ימצא את עצמו חוזר על השימוש שוב ושוב. כמו בסמים רבים אחרים, לאחר שימוש ממושך, בהפסקת נטילתו של הסם יופיעו סימני גמילה כגון אי שקט בולט, סיוטים בלילות תוך פגיעה משמעותית בשינה, סחרחורות, רעידות וכאבי ראש.

  במשך תקופה ארוכה, החומרים הסינטטיים מהם מיוצר הנייס גאי לא נכללו בפקודת הסמים המסוכנים ולפיכך הוא נמכר בגלוי בפיצוציות וברחובות, מכאן גם ההתייחסות לסם כאל "סם פיצוציות". מאז שהורחבה פקודת הסמים, נאסרה מכירת הסם אך הוא עדיין זמין ונמכר לכל דורש. במקום באופן פומבי, נמכר כיום הסם ברשת ואתרי אינטרנט רבים מציעים ללקוחותיהם נקודות מכירה לאיסוף הסם ואפילו משלוח עד הבית.

  גמילה ושיקום מנייס גאי חייבים להתבצע תוך מעקב מסודר ובליווי של אנשי מקצוע. בשלבים הראשונים מומלץ להיעזר במעקב פסיכיאטרי עד שיושג איזון פיזי ונפשי. מאחר ומדובר בהתמכרות לסם לכל דבר, לאחר השגת האיזון יש להתקדם לתכנית שיקום מלאה עד להחזרת התפקוד למצב אופטימלי מכל הבחינות כדי למנוע התדרדרות מחודשת לשימוש בסם.

  איך נגמלים מנייס גאי? האם טיפול מנייס גאי אפשרי? וכמה זמן צריך על מנת להשתקם מהשימוש בנייס גאי?

  אפשר להיגמל ולהשתקם מכל סם, אך לכל נגמל ומשתקם יש את התהליך האישי שלו שעליו לעבור. תקופת השיקום במכון שלנו מבוססת על תכנית של 1-6 חודשים. במקרים מסויימים ניתן לקצר את משך תקופת השיקום. גמילה ושיקום משימוש ב"נייס גאי" בהחלט אפשריים, אך חייבים לפעול מהר ולא להמתין חלילה עד שהסם יגרום לנזק בלתי הפיך.

  איך אפשר לעזור למי שמעשן נייס גאי?

  העזרה הטובה ביותר תהיה פניה לגורם מקצועי על מנת לקבל יעוץ פרטני, כל אחד ונסיבותיו. אנו מעניקים יעוץ כזה ללא תשלום. לאחר יעוץ עם אנשי המקצוע שלנו, תדעו כיצד לעזור ליקירכם וכיצד לשכנע אותם לקבל עזרה ותמיכה מקצועית .

  סודיות ואנונימיות בטיפול

  הטיפול במכון גמילה שלנו נעשה באופן פרטי ובדיסקרטיות מוחלטת, מה שמבטיח לקהל לקוחותינו ביטחון מלא על שמירת מידע וחשיפת פרטים רגישים אשר נשמרים אצלינו ולא מועברים למוסדות שונים .

  עלות הגמילה והשיקום מ"נייס גאי"

  עלות הגמילה והשיקום מ"נייס גאי" נקבעת בהתאם למשך הטיפול. על מנת לקבל פרטים מדויקים לגבי העלויות, התקשרו אלינו למספר 09-7684848 או מלאו את טופס הפניות בעמוד זה ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם.

  גמילה מנייס גאי אינה שונה מגמילה מחומרים ממכרים אחרים. סם הפיצוציות המוכר הינו סם ממכר אשר לרוב מרכיביו אינם מפוקחים ועישון של החומר הוא פשוטו כמשמעו – רולטה רוסית. אנחנו לא בעד סמים או כל חומר ממכר בכלל, אך אנחנו בפירוש נגד הנייס גאי בפרט. החומרים הפעילים בפרחים הללו נקראים "קניבינואידים סינתטיים". חומרים אלו מהונדסים במעבדות שונות על מנת לחקות את השפעת הנייס גאי על האדם המעשן אותו בדומה לקנאביס טבעי, אך מרוססים בחומרים כגון רעל עכברים ותרסיסים כגון K – 200 נגד ג'וקים. לרוב, מעבדות אלו הן פשוט מרתפים חשוכים והפקת הסם נעשית בידי אנשים אשר בינם לבין מדע אין כל קשר.

  גמילה מנייס גאי קשה לא פחות מגמילה מסמים קשים

  כאמור הצמחים מרוססים על ידי חומרים רעילים בעלי השפעה בלתי מבוטלת על מי שצורך אותם ואותם החומרים הם ממכרים ביותר. בשל כך, שיטות גמילה מנייס גאי שונות משיטות גמילה של התמכרויות אחרות והן נעשות בהדרגה ולא במכה אחת. הפסקה מידית של צריכת הסם עלולה לגרום להתקפי חרדה, בחילות, הקאות ופרכוסים ולמרבה האירוניה, דווקא קנאביס טבעי יכול להקל במעט על תופעות אלו ועל תהליך ההתאוששות מהן. הכתובת על הקיר והסכנה ברורה ומידית. הנייס גאי יכול במקרה הטוב להוביל לאשפוז בבית חולים ובמקרים רבים אף להיות קטלני עד כדיי כך שהאדם שצרך אותו כבר יספיק להגיע לבית החולים.

  בנוסף, לרוב, שקיות נייס גאי יכילו בתוכן חומרים שונים בין שקית לשקית שכן, כאמור, אין פיקוח ובקרה והסם מופק על ידי חובבנים במרתפים שכוחי אל. לכן, גם אם תקנו את אותו המוצר מאותו המקום לא תוכלו לדעת מה באמת אתם קונים והסכנות הטמונות בהם.

  לסיכום, נייס גאי הוא אחד הסמים המסוכנים והממכרים ביותר ושימוש בו, אפילו חד פעמי עלול להמיט אסון.

  לא מוותרים לכם ועליכם

  'מרכז אמיל – גמילה ושיקום' מציע תכניות שיקום מכל סוגי ההתמכרויות ובין היתר מציע תכנית גמילה מנייס גאי. במקום צוות מיומן ומנוסה אשר מלווה את המכורים ונותן מענה מידי לכל צורכיהם לאורך הטיפול. תהליך הגמילה נמצא בבקרה שוטפת של בדיקות רפואיות ובתקשורת ושיתוף פעולה מלאים עם משפחת המטופל. פנו אלינו בכל שאלה וקבלת עזרה ועדיף כמה שיותר מהר. אלמנט הזמן הוא קריטי כאשר מדובר בהתמכרויות ויש לטפל בהן במהרה.

  לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   מאמרים נוספים

   post-image
   גמילה ותסמינים מכדורים

   גמילה מכדורים נרקוטים היא גמילה מתרופות מרשם. לא פעם, אנשים סובלים מכאבים קשים אשר בכדי להתמודד איתם הם נדרשים ליטול...

   המשך קריאה
   post-image
   איך ניתן להיגמל מתרופות פסיכיאטריות בצורה בטיחותית

   ישנם סוגים שונים של תרופות אשר השימוש בהן יכול להיות ממכר. מדובר לרוב על תרופות מרשם שיש להן השפעה ברורה...

   המשך קריאה
   post-image
   איך נגמלים בקלות ובמהירות מכדורים?

   תרופות מסוגים שונים עלולות להיות ממכרות בנטילה ממושכת. השימוש בתרופות הללו יכול להיות בעל תופעות לוואי, אך לעיתים לאדם אין...

   המשך קריאה