מוזמנים ליעוץ, ונצא לדרך חדשה  גמילה מחשיש

  חשיש הוא סם, הרבה טוענים שהוא לא מזיק, כי זה סם שבא מהטבע, על מנת להפריך מידע זה, נזכיר כי גם הרואין בא מהטבע, ומופק מצמח, זה לא עושה אותו לא מזיק, כך גם החשיש כנו הסם הרואין מופק גם מצמח. בעם הוא נחשב לסם קל, חשיש בעצם גורם להרבה תחושות אצל המשתמש העיקריות ביניהן תחושת אופוריה ותחושה של רוגע. כידוע בסם מסוג הרואין ישנה תלות פיזית מעבר לנפשית, אך לא כך הדבר אצל המשתמשים בחשיש, אצליהם התלות היא לרוב תלות נפשית, כמובן שחשיש גורם ללכל מיני הליכים ביוכימיים בגוף האדם, אך לרוב לא גורם לתסמונות גמילה פיזיים כמו אצל הנגמלים מסמים כמו הרואין למשל. לכן, התמכרות לחשיש היא התמכרות נפשית, ובהתאם לכך, הטיפול חייב להיות ייסודי, רחב, הנעשה על ידי אנשי מקצוע בעלי ניסיון וידע מתאים, במסגרת תומכת, מענה נכון להתמכרות לחשיש ישא תוצאות חיוביות.

  תהליך גמילה מחשיש

  למדנו שהתמכרות לחשיש היא נפשית, לכן גם הטיפול הוא טיפול של הבראת הנפש, זהו טיפול ותהליך הרבה יותר קשה ומתמשך מטיפול פיזי, בו הנגמלים פשוט צורכים תרופות להורדת תסמיני גמילה שונים. הנגמלים מחשיש הם בדרך כלל אנשים שלא מודעים כל כך לחומרת מצבם, למרות מצבם הקשה עדיין קיימת ההכחשה לגבי התמכרותם. תהליך שיקום של מכור לחשיש ברובו קשה יותר ומתמשך יותר מגמילה של נרקומן אופיאטי.

  כאמור ההכחשה אצל כל מכור קיימת בשלבים ראשונים של תהליך הגמילה והשיקום, אצל חשישניקים ההכחשה קשה יותר, וכך גם ההכרה במחלת ההתמכרות ששוכנת בקירבם. שלב ההודאה במחלתם הוא שלב קריטי להמשך טיפול, הרי בלי להודות בכך שיש מחלה, לא ניתן לטפל בה, כי כביכול היא לא קיימת, זהו שלב בטיפול שעלול לקחת הרבה זמן, חשוב להבין, שגם אם המכור אומר בכל רם "אני חולה" זה לא אומר שהוא קיבל זאת ומוכן לעשות עם זה משהו.

  חשיש הוא סם שאינו מחייב צריכה יומיומית על מנת לנהל אורך חיים כלשהו, לכן פעמים רבות זה מטעה את המשתמשים בו, בתירוץ של " הנה אני לא מעשן כבר שבוע". כמובן שהתמכרות (לחשיש) לא נמדדת אם יכול אדם מכור לא להשתמש שבוע ימים או חודש, אלה באורך חיים, ומצבו הנפשי-קוגנטיבי של אותו אדם. נהוג לחשוב ששימוש בחשיש זה "אופנה" של בני נוער, אך שגוי לחשוב כך, מגיעים אלינו מכורים לחשיש בכל הגילאים.

  גמילה מחשיש במכון שיקום "מרכז אמיל"

  אם אדם קרוב משתמש בחשיש, אם אתה סובל מהתמכרות לחשיש,

  אז התקשרו עכשיו למספר 09-7684848, זיכרו טיפול מוקדם – מציל חיים!

  שתפו את הפוסט עם חברים:

  בואו לעשות שינוי אצלנו

  דברו איתנו, גם אנחנו ההינו שם ויצאנו   קידום אתרים בישראל קידום אתרים בישראל