מוזמנים ליעוץ, ונצא לדרך חדשה  גמילה מחשיש

  חשיש הוא סם, הרבה טוענים שהוא לא מזיק, כי זה סם שבא מהטבע, על מנת להפריך מידע זה, נזכיר כי גם הרואין בא מהטבע, ומופק מצמח, זה לא עושה אותו לא מזיק, כך גם החשיש כנו הסם הרואין מופק גם מצמח. בעם הוא נחשב לסם קל, חשיש בעצם גורם להרבה תחושות אצל המשתמש העיקריות ביניהן תחושת אופוריה ותחושה של רוגע. כידוע בסם מסוג הרואין ישנה תלות פיזית מעבר לנפשית, אך לא כך הדבר אצל המשתמשים בחשיש, אצליהם התלות היא לרוב תלות נפשית, כמובן שחשיש גורם ללכל מיני הליכים ביוכימיים בגוף האדם, אך לרוב לא גורם לתסמונות גמילה פיזיים כמו אצל הנגמלים מסמים כמו הרואין למשל. לכן, התמכרות לחשיש היא התמכרות נפשית, ובהתאם לכך, הטיפול חייב להיות ייסודי, רחב, הנעשה על ידי אנשי מקצוע בעלי ניסיון וידע מתאים, במסגרת תומכת, מענה נכון להתמכרות לחשיש ישא תוצאות חיוביות.

  תהליך גמילה מחשיש

  למדנו שהתמכרות לחשיש היא נפשית, לכן גם הטיפול הוא טיפול של הבראת הנפש, זהו טיפול ותהליך הרבה יותר קשה ומתמשך מטיפול פיזי, בו הנגמלים פשוט צורכים תרופות להורדת תסמיני גמילה שונים. הנגמלים מחשיש הם בדרך כלל אנשים שלא מודעים כל כך לחומרת מצבם, למרות מצבם הקשה עדיין קיימת ההכחשה לגבי התמכרותם. תהליך שיקום של מכור לחשיש ברובו קשה יותר ומתמשך יותר מגמילה של נרקומן אופיאטי.

  כאמור ההכחשה אצל כל מכור קיימת בשלבים ראשונים של תהליך הגמילה והשיקום, אצל חשישניקים ההכחשה קשה יותר, וכך גם ההכרה במחלת ההתמכרות ששוכנת בקירבם. שלב ההודאה במחלתם הוא שלב קריטי להמשך טיפול, הרי בלי להודות בכך שיש מחלה, לא ניתן לטפל בה, כי כביכול היא לא קיימת, זהו שלב בטיפול שעלול לקחת הרבה זמן, חשוב להבין, שגם אם המכור אומר בכל רם "אני חולה" זה לא אומר שהוא קיבל זאת ומוכן לעשות עם זה משהו.

  חשיש הוא סם שאינו מחייב צריכה יומיומית על מנת לנהל אורך חיים כלשהו, לכן פעמים רבות זה מטעה את המשתמשים בו, בתירוץ של " הנה אני לא מעשן כבר שבוע". כמובן שהתמכרות (לחשיש) לא נמדדת אם יכול אדם מכור לא להשתמש שבוע ימים או חודש, אלה באורך חיים, ומצבו הנפשי-קוגנטיבי של אותו אדם. נהוג לחשוב ששימוש בחשיש זה "אופנה" של בני נוער, אך שגוי לחשוב כך, מגיעים אלינו מכורים לחשיש בכל הגילאים.

  גמילה מחשיש במכון שיקום "מרכז אמיל"

  אם אדם קרוב משתמש בחשיש, אם אתה סובל מהתמכרות לחשיש,

  אז התקשרו עכשיו למספר 09-7684848, זיכרו טיפול מוקדם – מציל חיים!

  שתפו את הפוסט עם חברים:

  בואו לעשות שינוי אצלנו

  דברו איתנו, גם אנחנו ההינו שם ויצאנו   שאלות נפוצות

   אתם שואלים - אנחנו עונים

   האם למכון הגמילה ישנו רישיון מתאים להפעלת המקום?

   מכון "מרכז אמיל" פועל תחת רישיון משולב של משרד הבריאות ומשרד הרווחה (רישיון מספר 16/7/11). הרישיון המשולב מאפשר טיפול בגמילה פיזית יחד עם שיקום פסיכו-סוציאלי מהתמכרות לסמים, אלכוהול או תרופות מרשם.

   האם מותר לבקר מטופלים בזמן שהותם במכון?

   קרובי משפחה מורשים לבקר את המטופלים השוהים במכון "מרכז אמיל" לתקופה ממושכת. הביקורים נערכים פעם בשבוע בלבד בימי שלישי בין השעות 14:00 ל-17:00 או בימי שבת בין השעות 13:00 ל-17:00. בכל מקרה, נערכים הביקורים בתיאום מראש עם הצוות הטיפולי.

   כמה זמן נמשך הטיפול?

   פרק הזמן המינימלי לטיפול במכון "מרכז אמיל" הינו חודש (30 יום). אנו ערוכים לקבל מטופל לכל תקופה, החל מחודש אחד ועד לחצי שנה (פרק זמן מקסימלי לטיפול). לכל מטופל מותאמת תוכנית טיפול אישית על-ידי הצוות הטיפולי. בבניית התוכנית נלקחים בחשבון שיקולים, כגון: מצבו הרפואי, ההתקדמות של המטופל, השינוי שחל בו, מידת מוכנותו להתמודד עם המציאות והיבטים טיפוליים נוספים.

   כמה עולה הטיפול במכון השיקום?

   תקופת הטיפול שונה אצל כל מטופל, ובהתאם לכך גם המחיר ותנאי התשלום. לכן, על מנת לברר את כל המידע הרלוונטי לגבי המחיר, ניתן להתקשר אלינו למספר הטלפון: 09-768-48-48 להגיע לפגישת היכרות ללא התחייבות.

   מי עובד במכון השיקום?

   במכון "מרכז אמיל", מועסק צוות רב מקצועי של אנשי מקצוע מסורים אשר מתמחים בטיפול בהתמכרויות. בין אנשי הצוות נמנים רופא נרקולוג, עובדת סוציאלית קלינית ומדריכים ומנחים טיפוליים אשר מקדישים את כל מרצם כדי לסייע לאנשים מכורים אשר זקוקים לעזרה. כל אנשי המקצוע נבחרו בקפידה והם בעלי ניסיון רב, הסמכה, ידע רחב וכמובן בעלי אישיות אכפתית וחמה.

   מתי יודעים שצריך מרכז גמילה מאלכוהול?

   ישנם שני שאלונים ידועים העוזרים לקבוע אם לאדם יש בעיית התמכרות לאלכוהול הדורשת מרכז גמילה להמשך טיפול:

   • CAGE – ראשי תיבות באנגלית לארבע שאלות שיכולות לעזור בקביעת רמת ההתמכרות. במידה ושתיים מהשאלות הללו נענות בחיוב ישנו יותר מסיכוי סביר לכך שהאדם מכור:
   • Cut down: האם האדם אי פעם הרגיש שהוא צריך לצמצם את היקף כמות השתייה שהוא צורך?
   • Annoyed: האם האדם מתעצבן כאשר שואלים אותו על הרגלי השתייה שלו?
   • Guilty: האם אותו אדם חש רגשות אשם לגבי הרגלי השתייה שלו?
   • Eye opener: האם הדבר הראשון שהוא רוצה לעשות כאשר הוא פוקח עיניים בבוקר זה לשתות?

   כאמור, אם שתי תשובות חיוביות זה דגל אדום. אך עם זאת, ישנם הנוטים לייחס חשיבות גדולה יותר לשאלה הרביעית.

   השאלון השני נקרא AUDIT-C ובו נשאלות שלוש שאלות לגבי התדירות והכמויות של האדם אשר צורך אלכוהול.

   1. כמה פעמים צרכת אלכוהול בשנה האחרונה?
   2. כמה משקאות המכילים אלכוהול צרכת ביום רגיל בו אין סיבה לשתות בשנה האחרונה?
   3. כמה פעמים שתית שישה משקאות או יותר בזה אחר זה בשנה האחרונה?

   לכל שאלה ארבע תשובות ולכל תשובה, בשקלול הניקוד נקבע האם יש חשש לאלכוהוליזם. על פי רוב הדעות השאלון השני מדויק יותר מהראשון.

   קידום אתרים בישראל קידום אתרים בישראל