מוזמנים ליעוץ, ונצא לדרך חדשה  גמילה מהתמכרויות

  שירותיו של מכון הגמילה והשיקום – מרכז אמיל, כוללים סיוע על ידי אנשי המקצוע המיומנים בתחומם בעת גמילה מהתמכרויות מסוגים שונים. כך שבשעה שאתם רואים כי ההתמכרות תפסה חזקה על חייכם, צרו קשר עם המרכז ללא היסוס, ואנו נשמח לעמוד לשירותכם ולסייע בסלילת הדרך אל עבר חיים בריאים יותר בהם ההתמכרות לא תהיה זו אשר תשלוט על החיים שלכם.

  גמילה מהתמכרויות – נקודות חשובות שכדאי להכיר

  גמילה מהתמכרויות אינה פשוטה כלל וכלל, זאת בין אם מדובר על התמכרות לסמים, אלכוהול או הימורים. על מנת להכיר את התחום מעט טוב יותר, המשיכו לקרוא:

  • אבחון התמכרות – בשלב הראשון חשוב יהיה לוודא כי אכן מדובר בהתמכרות. את הדרך אליה ניתן יהיה לאפיין בשלושה שלבים: שימוש>שימוש לרעה>התמכרות. חשוב לציין נקודה זו בכדי להבדיל כי אמנם כוס יין לפני השינה אינה נחשבת כאלכוהוליזם, אך בשלב בו אין אתם יכולים להעביר רגע ללא האלכוהול, לדוגמא, ולא יכולים לדמיין מצב בו אינכם שותים, הרי שהדבר עשוי להצביע על התמכרות.
  • התאמה של טיפול – לאחר אבחון מדויק של הבעיה, ניתן יהיה לעבור להתאמה של טיפולי גמילה מהתמכרויות. את הטיפולים יתאימו בעבורכם אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים, כך יפרידו גם את שלבי הגמילה הפיזית לצד השיקום הנפשי והרגשי שחייב להתבצע גם הוא.
  • חזרה לחיים נורמטיביים – הגמילה לא תהיה שלמה ללא הקניית הכישורים הנדרשים לשם חזרה לחיים נורמטיביים ובריאים יותר ללא נוכחותו של הגורם הממכר בחייכם, ואפילו גם במידה והוא יהיה נוכח שם.

  אנשי המקצוע המובילים לשירותכם

  מכון הגמילה – מרכז אמיל, מעמיד לרשותכם את אנשי המקצוע מובילים בתחומם אשר בעלי ניסיון רב שנים בעבודתם. כך למעשה תוכלו גם אתם להיעזר בסיוע המקצועי של פסיכיאטרים, נרקולוגים, עובדים סוציאליים, מטפלים, מדריכים סוציאליים ועוד. אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם המרכז ולקבל את הסיוע הנחוץ לשם מציאת דרך ההתמודדות היעילה ביותר בעבורכם עם ההתמכרות שתפסה חזקה על חייכם.

  שתפו את הפוסט עם חברים:

  בואו לעשות שינוי אצלנו

  דברו איתנו, גם אנחנו ההינו שם ויצאנו   שאלות נפוצות

   אתם שואלים - אנחנו עונים

   האם למכון הגמילה ישנו רישיון מתאים להפעלת המקום?

   מכון "מרכז אמיל" פועל תחת רישיון משולב של משרד הבריאות ומשרד הרווחה (רישיון מספר 16/7/11). הרישיון המשולב מאפשר טיפול בגמילה פיזית יחד עם שיקום פסיכו-סוציאלי מהתמכרות לסמים, אלכוהול או תרופות מרשם.

   האם מותר לבקר מטופלים בזמן שהותם במכון?

   קרובי משפחה מורשים לבקר את המטופלים השוהים במכון "מרכז אמיל" לתקופה ממושכת. הביקורים נערכים פעם בשבוע בלבד בימי שלישי בין השעות 14:00 ל-17:00 או בימי שבת בין השעות 13:00 ל-17:00. בכל מקרה, נערכים הביקורים בתיאום מראש עם הצוות הטיפולי.

   כמה זמן נמשך הטיפול?

   פרק הזמן המינימלי לטיפול במכון "מרכז אמיל" הינו חודש (30 יום). אנו ערוכים לקבל מטופל לכל תקופה, החל מחודש אחד ועד לחצי שנה (פרק זמן מקסימלי לטיפול). לכל מטופל מותאמת תוכנית טיפול אישית על-ידי הצוות הטיפולי. בבניית התוכנית נלקחים בחשבון שיקולים, כגון: מצבו הרפואי, ההתקדמות של המטופל, השינוי שחל בו, מידת מוכנותו להתמודד עם המציאות והיבטים טיפוליים נוספים.

   כמה עולה הטיפול במכון השיקום?

   תקופת הטיפול שונה אצל כל מטופל, ובהתאם לכך גם המחיר ותנאי התשלום. לכן, על מנת לברר את כל המידע הרלוונטי לגבי המחיר, ניתן להתקשר אלינו למספר הטלפון: 09-768-48-48 להגיע לפגישת היכרות ללא התחייבות.

   מי עובד במכון השיקום?

   במכון "מרכז אמיל", מועסק צוות רב מקצועי של אנשי מקצוע מסורים אשר מתמחים בטיפול בהתמכרויות. בין אנשי הצוות נמנים רופא נרקולוג, עובדת סוציאלית קלינית ומדריכים ומנחים טיפוליים אשר מקדישים את כל מרצם כדי לסייע לאנשים מכורים אשר זקוקים לעזרה. כל אנשי המקצוע נבחרו בקפידה והם בעלי ניסיון רב, הסמכה, ידע רחב וכמובן בעלי אישיות אכפתית וחמה.

   מתי יודעים שצריך מרכז גמילה מאלכוהול?

   ישנם שני שאלונים ידועים העוזרים לקבוע אם לאדם יש בעיית התמכרות לאלכוהול הדורשת מרכז גמילה להמשך טיפול:

   • CAGE – ראשי תיבות באנגלית לארבע שאלות שיכולות לעזור בקביעת רמת ההתמכרות. במידה ושתיים מהשאלות הללו נענות בחיוב ישנו יותר מסיכוי סביר לכך שהאדם מכור:
   • Cut down: האם האדם אי פעם הרגיש שהוא צריך לצמצם את היקף כמות השתייה שהוא צורך?
   • Annoyed: האם האדם מתעצבן כאשר שואלים אותו על הרגלי השתייה שלו?
   • Guilty: האם אותו אדם חש רגשות אשם לגבי הרגלי השתייה שלו?
   • Eye opener: האם הדבר הראשון שהוא רוצה לעשות כאשר הוא פוקח עיניים בבוקר זה לשתות?

   כאמור, אם שתי תשובות חיוביות זה דגל אדום. אך עם זאת, ישנם הנוטים לייחס חשיבות גדולה יותר לשאלה הרביעית.

   השאלון השני נקרא AUDIT-C ובו נשאלות שלוש שאלות לגבי התדירות והכמויות של האדם אשר צורך אלכוהול.

   1. כמה פעמים צרכת אלכוהול בשנה האחרונה?
   2. כמה משקאות המכילים אלכוהול צרכת ביום רגיל בו אין סיבה לשתות בשנה האחרונה?
   3. כמה פעמים שתית שישה משקאות או יותר בזה אחר זה בשנה האחרונה?

   לכל שאלה ארבע תשובות ולכל תשובה, בשקלול הניקוד נקבע האם יש חשש לאלכוהוליזם. על פי רוב הדעות השאלון השני מדויק יותר מהראשון.

   קידום אתרים בישראל קידום אתרים בישראל