instagram facebook whatsapp-call
צור קשר

לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  גמילה מהתמכרויות

  שירותיו של מכון הגמילה והשיקום – מרכז אמיל, כוללים סיוע על ידי אנשי המקצוע המיומנים בתחומם בעת גמילה מהתמכרויות מסוגים שונים. כך שבשעה שאתם רואים כי ההתמכרות תפסה חזקה על חייכם, צרו קשר עם המרכז ללא היסוס, ואנו נשמח לעמוד לשירותכם ולסייע בסלילת הדרך אל עבר חיים בריאים יותר בהם ההתמכרות לא תהיה זו אשר תשלוט על החיים שלכם.

  גמילה מהתמכרויות

  גמילה מהתמכרויות – נקודות חשובות שכדאי להכיר

  גמילה מהתמכרויות אינה פשוטה כלל וכלל, זאת בין אם מדובר על התמכרות לסמים, אלכוהול או הימורים. על מנת להכיר את התחום מעט טוב יותר, המשיכו לקרוא:

  • אבחון התמכרות – בשלב הראשון חשוב יהיה לוודא כי אכן מדובר בהתמכרות. את הדרך אליה ניתן יהיה לאפיין בשלושה שלבים: שימוש>שימוש לרעה>התמכרות. חשוב לציין נקודה זו בכדי להבדיל כי אמנם כוס יין לפני השינה אינה נחשבת כאלכוהוליזם, אך בשלב בו אין אתם יכולים להעביר רגע ללא האלכוהול, לדוגמא, ולא יכולים לדמיין מצב בו אינכם שותים, הרי שהדבר עשוי להצביע על התמכרות.
  • התאמה של טיפול – לאחר אבחון מדויק של הבעיה, ניתן יהיה לעבור להתאמה של טיפולי גמילה מהתמכרויות. את הטיפולים יתאימו בעבורכם אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים, כך יפרידו גם את שלבי הגמילה הפיזית לצד השיקום הנפשי והרגשי שחייב להתבצע גם הוא.
  • חזרה לחיים נורמטיביים – הגמילה לא תהיה שלמה ללא הקניית הכישורים הנדרשים לשם חזרה לחיים נורמטיביים ובריאים יותר ללא נוכחותו של הגורם הממכר בחייכם, ואפילו גם במידה והוא יהיה נוכח שם.

  אנשי המקצוע המובילים לשירותכם

  מכון הגמילה – מרכז אמיל, מעמיד לרשותכם את אנשי המקצוע מובילים בתחומם אשר בעלי ניסיון רב שנים בעבודתם. כך למעשה תוכלו גם אתם להיעזר בסיוע המקצועי של פסיכיאטרים, נרקולוגים, עובדים סוציאליים, מטפלים, מדריכים סוציאליים ועוד. אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם המרכז ולקבל את הסיוע הנחוץ לשם מציאת דרך ההתמודדות היעילה ביותר בעבורכם עם ההתמכרות שתפסה חזקה על חייכם.

  תהליך גמילה מהתמכרויות

  תהליך גמילה מהתמכרויות הינו תהליך ארוך ויסודי שהצורך אליו ברגע שהמכור ומשפחתו מבינים שנחצה הגבול  בין הרגל מגונה לבין התמכרות הרסנית. התמכרות הינה תהליך אנושי שפוגש כל בן אנוש במהלך חייו, כאשר חלק מהתמכרויות אינו הרסני ואף יכול לעודד התנהגות חיובית כמו התמכרות לספורט. אם זאת ישנן התמכרויות רבות שזקוקות למענה מיידי בשל הפגיע האנושה לרווחה הנפשית, הפיזית והכלכלית של המכור. התמכרות יכולה להיות למגוון רחב של אובייקטים מתרופות, סמים (קלים וקשים), הימורים, סיגריות, אלכוהול, הימורים ועוד. לצערנו הרב התמכרויות אלו נוטות להעניק למכורים כלי בעזרתו הם יכולים לשכוח מקשיי המציאות ולברוח לעולם של עונג. בשל כל הנאמר להנ"ל התמכרות הינה יכולה להתפתח לבעיה רצינית שהפתרון הרצוי לבעיה זאת הוא תהליך גמילה, יסודי, אנושי, מקצועי, אמין ופשוט הפתרון המתבקש וההכרחי במצבים אלו. על מנת לבצע את תהליך הגמילה על הצד הטוב ביותר מתחילתו ועד סופו מומלץ לפנות למרכז שמילה ושיקום מקצועי, אמין ומסור, המתהדר בשנים רבות של ניסיון בתחום הגמילה מהתמכרויות שונות.

  מרכז אמיל – גמילה מהתמכרויות

  המכון הטוב ביותר בארץ בשנים האחרונות לגמילה מהתמכרויות הינו מרכז אמיל – מרכז גמילה ושיקום מהתמכרויות, הממוקם בנתניה. המרכז דוגל בשיטות טיפול הומניות, המתבסס בעיקרו על טיפול קוגניטיבי, פסיכו-סוציאלי ארוך, שנעזר בכלים מעולם הפסיכותרפיה, ללא שימוש בתרופות פסיכיאטריות או בתחליפי סם כלשהם.

  מרכז אמיל מעסיק מגוון רחב של אנשי מקצוע מנוסים בתחומים שונים של התמכרויות והפרעות נפשיות, התנהגותיות שיכולות בתורן להוביל להתמכרות. אנו מאמינים בלימוד כלים חיוניים למערך חיים תקין, בריא ששם את האדם, משפחתו ואהוביו במרכז הבמה ומנסה לטפל מן היסוד בכל טראומה או קושי שמתדלק את ההתמכרות ההרסנית.

  תהליך הגמילה במרכז אמיל עושה שימוש בכלים המתקדמים, מוכחים, לצד יחס אנושי ומכיל באווירה פסטורלית שגם קרובה לחוף הים וגם למוקדים חשובים במרכז העיר. אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ולשמוע על מגוון הטיפולים השונים שלנו, עבור כל התמכרות, תהליך גמילה אנושי, מקצועי, מתקדם וייחודי מסוגו בארץ במטרה לעזור ליותר ויותר אנשים לראות את האור.

  גמילה מהתמכרויות

  גמילה מהתמכרויות קשות

  התמכרויות, ישנן רבות. אדם יכול להתמכר לטיפה המרה של האלכוהול, לסוגי סמים שונים, להימורים, לקניות, ובימינו גם למסכים של רביצה אינסופית מול המחשב הביתי או הנייד הצמוד תמידית לבעליו.  נשאלת השאלה האם יש הבדל בין המונחים של התמכרות לעניין מסוים לבין הרגל לדבר מסוים. התשובה היא שכאשר מדובר על הרגל אין מדובר על עניין אשר האדם מפתח בו תלות פיזית הדורשת גמילה ממנו, ועל כן אדם יכול להרגיש חופשי להפסיק עם הרגליו בכל עת שיחפוץ. לעומת זאת התמכרויות מראות סימנים אחרים, אשר אחת הדרכים להפסיק התמכרויות היא באמצעות גמילה מהתמכרויות. פניה אל מרכז לשיקום נפגעי התמכרויות של מרכז אמיל, היא הדרך לבחור שוב בחיים ולשוב אליהם בריאים ואיתנים.

  גמילה מהתמכרויות- כיצד לזהות התמכרות?

  השפעות התמכרויות נלמדת ונחקרת כבר מראשית המאה הקודמת. אך בכדי להתחיל בתהליך של גמילה מהתמכרויות, צריך להבין תחילה מהם הסימנים המעידים כי אכן אתם או האדם האהוב והקרוב אליכם אכן נמצא במקום של התמכרות אותם נפרט כעת יחד עצות לגמילה:

  • ההבדל שבין התמכרות לבין הרגל טמונה בקיום הצורך של האדם לאותה עשיית פעולה. אך יכול אדם לטעון כי איננו מכור לעניין מסוים למרות שישנם סימנים שיכולים להעיד כי ישנה סבירות גבוהה כי מדובר במצב של התמכרות. הסימנים להתמכרות יכולים להיות כאשר מתחיל להיווצר שיבוש בחיי היום יום של אדם או כאשר אדם מתחיל להזניח את הטיפול היום יומי בעצמו והופעתו החיצונית. שינויים בהרגלי האכילה וסימני עצבנות המעידים על חוסר סובלנות כלפי האנשים הקרובים, הם חלקם מאותם סימני התמכרות
  • בכדי להגדיר אדם כמכור, נמצא כי ישנם שבעה קריטריונים שיכולים להעיד על התמכרות אדם. בעת שמאובחן אדם על פי שבעת נתונים אלו, ניתן לקבוע התמכרות כאשר עונה אדם על שלושה מתוך שבעת הקריטריונים שהינם: 1. פיתוח סבילות לחומר הממכר וצריכת יתר להשבת השפעת החומר הממכר, 2. תחושת כאב גופני המלווה יחד עם תגובות נפשיות קיצוניות, 3. המכור איננו מצליח לשלוט על הצריכה של ההתמכרות, 4. המכור צורך מהשפעת החומר מכפי שתכנן,5. אדם מכור ישקיע זמן רב בהתמכרותו, 6. ישנה השפעה כלכלית, חברתית ומשפחתית של המכור בתחומי חיים אלו, 7. המכור מבין את ההשפעות השליליות אך עדיין נכפה עליו השימוש
  • אומרים שהכרתו של האדם בבעייתו היא כבר חצי מפתרון הבעיה עצמה. כך הוא העניין גם לגבי גמילה מהתמכרויות. כאשר אדם מבין כי שרוי במצב של התמכרות, זהו הצעד הראשון לכיוון של גמילה. טיפול גמילה נכון מצריך הכרות מעמיקה עם המטופל ולהבין מהן נקודות החולשה שלו ומהם הכלים שיכולים לעודד ולהרים אותו מאותן נקודות שבירה, ומכאן התאמת דרך טיפול המשלבת את הכלים האפקטיביים ביותר להחלמתו של אדם מן ההתמכרות היא הדרך האולטימטיבית

  לראות את האור בקצה הטיפול

  קצב החיים בו האנושות מצויה במשך למעלה ממאה שנה, גרמה לאוכלוסיית העולם להיות הרבה יותר לחוצה עד כדי פיתוח חרדות ודאגות . כאשר המפלט שמוצא האדם מאותם מצבים היא באמצעות בריחה אל התמכרויות שונות, אשר לצעירנו הרב גם מתרבות ככל שהטכנולוגיה מתקדמת והשעות הפנויות מתרבות. אך חשוב לזכור כי תמיד ישנה דרך לתקן את איכות החיים שלעיתים מוצאת עצמה זולגת אל מחוזות של התמכרויות שונות. הבנת מצבו של המכור, והדרך להגיע לפתרון שורש ההתמכרות המותאם ליכולותיו של כל אדם,  מוצאת עצמה בתוכנית טיפול שיקומית במרכז אמיל לשיקום נפגעי התמכרויות. אל תחכו עוד רגע צרו קשר כבר עתה עם צוות מומחי המרכז.

  לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   מאמרים נוספים

   post-image
   גמילה ותסמינים מכדורים

   גמילה מכדורים נרקוטים היא גמילה מתרופות מרשם. לא פעם, אנשים סובלים מכאבים קשים אשר בכדי להתמודד איתם הם נדרשים ליטול...

   המשך קריאה
   post-image
   איך ניתן להיגמל מתרופות פסיכיאטריות בצורה בטיחותית

   ישנם סוגים שונים של תרופות אשר השימוש בהן יכול להיות ממכר. מדובר לרוב על תרופות מרשם שיש להן השפעה ברורה...

   המשך קריאה
   post-image
   איך נגמלים בקלות ובמהירות מכדורים?

   תרופות מסוגים שונים עלולות להיות ממכרות בנטילה ממושכת. השימוש בתרופות הללו יכול להיות בעל תופעות לוואי, אך לעיתים לאדם אין...

   המשך קריאה