מוזמנים ליעוץ, ונצא לדרך חדשה  גמילה מהרואין

  הרואין הוא אחד מהסמים הקשים ביותר, הוא שייך למשפחת האופיאטיים ומביא לחוויה רגשית ופיזית עוצמתית אשר קוסמת לרבים. אך לאחר סיום השפעתו של הסם, אנשים רבים מוצאים את עצמם צמאים לחוות את אותה התחושה בשנית, להתנתק מכל מכאוביהם ולשקוע בבועה של תחושת עילוי. גמילה מהרואין היא תהליך מורכב, אשר מוטב יהיה לבצע בעזרתו המקצועית והמנוסה של מכון הגמילה והשיקום – מרכז אמיל. יחד נוכל לסלול את הדרך לחיים נטולי סמים בהם השליטה נמצאת בידיים שלכם ולא בידיה של ההתמכרות השתלטנית הזו.

  על תסמיני גמילה מהרואין והתמודדות איתם

  ההרואין מהווה למעשה נגזרת מסוימת של צמח האופיום ובעל השפעה דומה על הגוף. רבים אשר מצאו את עצמם מכורים לסם הקשה הזה, עשויים לגלות במהרה כי ניסיון גמילה מהרואין עשוי להיות מאתגר במיוחד. זאת בעיקר לאור העובדה כי תהליך הגמילה עשוי להיות מלווה בתסמיני גמילה שונים אשר הפוכים להשפעתו של ההרואין:

  • כאבים חזקים ורגישות יתר לכאב.
  • בחילות עזות.
  • שלשול.
  • הזעה.
  • עוררות.
  • לחצים.
  • קצב לב מואץ ועלייה בלחץ הדם.
  • מרדה מוגברת.
  • מצב רוח ירוד.
  • תוקפנות.
  • נדודי שינה.
  • ועוד…

  על מנת להתמודד בצורה יעילה עם תסמיני הגמילה השונים, בין אם מדובר על התסמינים פיזיולוגיים או הפסיכולוגיים, הרי שמומלץ יהיה לפנות אל מרכז גמילה מקצועי אשר יכול לספק בעבורכם את רשת התמיכה הנחוצה. זו תהווה אתדרך הטיפול היעילה ביותר להתמודדות עם התמכרות לסמים קשים, כשההרואין ביניהם.

  גמילה מהרואין – לא מתמודדים לבד

  מכורים רבים מתקשים להתמודד עם מצבם לבד, והמחשבה על גמילה עשויה להפוך את עולם כיוון שלא מעטים מאמינים כי הם נמצאים במלחמה זו לגמרי לבד. במידה ואתם נמנים עם אנשים אלו, זכרו כי אתם ממש לא חייבים להתמודד בכוחות עצמכם עם תהליך הגמילה המאתגר. מרכז אמיל – גמילה ושיקום, מתמחה בסיוע בהתמודדות עם גמילה מהתמכרויות שונות. המרכז כולל את אנשי המקצוע המובילים והמנוסים בתחומם אשר יעמודו לצדכם בכל שלבי הגמילה.

  תהליך גמילה מהרואין

  הרואין הינו הסם הנרקוטי מהקשים והממכרים ביותר שקיימים, בן למשפחת הסמים האופיאטיים, הוא מיוצר מהשרף של פרג האופיום וכמו סמים רבים התחיל את דרכו כתרופה לשיכוך כאבים. ברגע שההרואין מגיע למערכת העצבים המרכזית הוא גורם להפרשה מסיבית של סרוטונין ודופמין, שהינם הורמונים שגורמים לתחושת אושר. צריכת הרואין גורמת למערכות התגמול במוח לזעזוע ופוגעת פעמים רבות ביכולת של המכור ליהנות מדברים אלמנטאריים. בנוסף צריכת הרואין גורמת לתחושות ממסטלות ברמה הנפשית והפיזית בעוצמה רבה, שאנשים רבים מוצאים מושכת כדרך מפלט מקשיי החיים, טראומות ועוד. התמכרות להרואין נחשבת לאחת מההתמכרויות הקשות ביותר וכוללת פן פיזי, נפשי, רגשי והתנהגותי אשר נלווה לתסמיני גמילה מחמורים אופיאטיים כמו הרואין. בשל זאת הגמילה מהרואין הינה מסע מורכב, אשר ניתן לצלוח רק בליווי והדרכה מקצועית, איכותית, אוהבת ומנוסה של מרכז לגמילה ושיקום הטוב ביותר שקיים. רק מרכז לשיקום וגמילה איכותי, אמין ומנוסה יכול להתמודד ולצלוח את האתגרים שמערימה הגמילה מהתמכרות לסם האופיאטי.

  מרכז גמילה מהרואין

  תהליך גמילה מהרואין הינו אחד מתהליכי הגמילה המאתגרים והקשים לצלוח בשל המורכבות של החומר והשפעותיו הקשות על המוח וההתנהגות של אנשים המכורים אליו. לכן מוטב לצאת למסע המאתגר בליווי והדרכה של מרכז כמו מרכז אמיל שהינו מכון לגמילה, טיפול ושיקום במתמכרים אשר מתמחה בגמילה מהרואין. המכון לגמילה ושיקום – מרכז אמיל מתהדר בצוות מומחים הפועל במישורים שונים על מנת לבצע את תהליך הגמילה על הצד הטוב ביותר, תוך כדי שימוש במגוון רחב של כלים הניגשים לבעיה מזוויות שונות, כגון: טיפול פסיכולוגי, בנייה וליווי בתהליך השיקום, טיפול התנהגותי, טיפול תרופתי, טיפול נפשי, טיפול בעיסוק ועוד.
  תהליך השיקום והגמילה של המרכז כולל התאמות ייחודיות, שינוי אורח החיים והצטיידות במגוון כלים ממגוון שיטות שונות ומצריך התגייסות של כל הגורמים המעורבים על מנת לבצעו על הצד הטוב ביותר.
  צרו עימנו קשר ואנו נשמח לספר לכם על תהליך הגמילה הקפדני, מקצועי ואמין שלנו וכיצד אנו מתאימים אותו בהתאם לצרכיו של כל משתקם במטרה לחיים חופשיים מהסם הנורא.

  שתפו את הפוסט עם חברים:

  בואו לעשות שינוי אצלנו

  דברו איתנו, גם אנחנו ההינו שם ויצאנו   שאלות נפוצות

   אתם שואלים - אנחנו עונים

   האם למכון הגמילה ישנו רישיון מתאים להפעלת המקום?

   מכון "מרכז אמיל" פועל תחת רישיון משולב של משרד הבריאות ומשרד הרווחה (רישיון מספר 16/7/11). הרישיון המשולב מאפשר טיפול בגמילה פיזית יחד עם שיקום פסיכו-סוציאלי מהתמכרות לסמים, אלכוהול או תרופות מרשם.

   האם מותר לבקר מטופלים בזמן שהותם במכון?

   קרובי משפחה מורשים לבקר את המטופלים השוהים במכון "מרכז אמיל" לתקופה ממושכת. הביקורים נערכים פעם בשבוע בלבד בימי שלישי בין השעות 14:00 ל-17:00 או בימי שבת בין השעות 13:00 ל-17:00. בכל מקרה, נערכים הביקורים בתיאום מראש עם הצוות הטיפולי.

   כמה זמן נמשך הטיפול?

   פרק הזמן המינימלי לטיפול במכון "מרכז אמיל" הינו חודש (30 יום). אנו ערוכים לקבל מטופל לכל תקופה, החל מחודש אחד ועד לחצי שנה (פרק זמן מקסימלי לטיפול). לכל מטופל מותאמת תוכנית טיפול אישית על-ידי הצוות הטיפולי. בבניית התוכנית נלקחים בחשבון שיקולים, כגון: מצבו הרפואי, ההתקדמות של המטופל, השינוי שחל בו, מידת מוכנותו להתמודד עם המציאות והיבטים טיפוליים נוספים.

   כמה עולה הטיפול במכון השיקום?

   תקופת הטיפול שונה אצל כל מטופל, ובהתאם לכך גם המחיר ותנאי התשלום. לכן, על מנת לברר את כל המידע הרלוונטי לגבי המחיר, ניתן להתקשר אלינו למספר הטלפון: 09-768-48-48 להגיע לפגישת היכרות ללא התחייבות.

   מי עובד במכון השיקום?

   במכון "מרכז אמיל", מועסק צוות רב מקצועי של אנשי מקצוע מסורים אשר מתמחים בטיפול בהתמכרויות. בין אנשי הצוות נמנים רופא נרקולוג, עובדת סוציאלית קלינית ומדריכים ומנחים טיפוליים אשר מקדישים את כל מרצם כדי לסייע לאנשים מכורים אשר זקוקים לעזרה. כל אנשי המקצוע נבחרו בקפידה והם בעלי ניסיון רב, הסמכה, ידע רחב וכמובן בעלי אישיות אכפתית וחמה.

   מתי יודעים שצריך מרכז גמילה מאלכוהול?

   ישנם שני שאלונים ידועים העוזרים לקבוע אם לאדם יש בעיית התמכרות לאלכוהול הדורשת מרכז גמילה להמשך טיפול:

   • CAGE – ראשי תיבות באנגלית לארבע שאלות שיכולות לעזור בקביעת רמת ההתמכרות. במידה ושתיים מהשאלות הללו נענות בחיוב ישנו יותר מסיכוי סביר לכך שהאדם מכור:
   • Cut down: האם האדם אי פעם הרגיש שהוא צריך לצמצם את היקף כמות השתייה שהוא צורך?
   • Annoyed: האם האדם מתעצבן כאשר שואלים אותו על הרגלי השתייה שלו?
   • Guilty: האם אותו אדם חש רגשות אשם לגבי הרגלי השתייה שלו?
   • Eye opener: האם הדבר הראשון שהוא רוצה לעשות כאשר הוא פוקח עיניים בבוקר זה לשתות?

   כאמור, אם שתי תשובות חיוביות זה דגל אדום. אך עם זאת, ישנם הנוטים לייחס חשיבות גדולה יותר לשאלה הרביעית.

   השאלון השני נקרא AUDIT-C ובו נשאלות שלוש שאלות לגבי התדירות והכמויות של האדם אשר צורך אלכוהול.

   1. כמה פעמים צרכת אלכוהול בשנה האחרונה?
   2. כמה משקאות המכילים אלכוהול צרכת ביום רגיל בו אין סיבה לשתות בשנה האחרונה?
   3. כמה פעמים שתית שישה משקאות או יותר בזה אחר זה בשנה האחרונה?

   לכל שאלה ארבע תשובות ולכל תשובה, בשקלול הניקוד נקבע האם יש חשש לאלכוהוליזם. על פי רוב הדעות השאלון השני מדויק יותר מהראשון.

   קידום אתרים בישראל קידום אתרים בישראל