מוזמנים ליעוץ, ונצא לדרך חדשה  גמילה מאלכוהול

  מכון גמילה ושיקום "מרכז אמיל" מעניק למטופלים מסגרת אנונימית וייחודית לטיפול בבעיית ההתמכרות לאלכוהול. תהליך הגמילה מתבצע על ידי אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב וידע רחב בנושא. המכון שלנו משלב גמילה פיזית יחד עם שיקום נפשי. הצוות הינו רב-מקצועי וכולל אנשי מקצוע בתחום הנרקולוגי, הקליני, הסוציאלי והחברתי. מגוון התמחויות זה של הצוות מאפשר לתת מענה מקצועי מדויק יותר לכל אדם הזקוק לעזרה.

  השלבים בתהליך הגמילה מאלכוהול

  • יצירת קשר וקביעת פגישה.
  • ראיון קבלה והתרשמות.
  • אשפוז.
  • אבחון מצב פיזי על ידי צוות רפואי.
  • תהליך גמילה.
  • אבחון מצב נפשי.
  • שיקום.
  • יעוץ והכוונה להמשך טיפול (בעת הצורך).

  חלק מרכזי וחשוב בתהליך הגמילה מאלכוהול הוא האבחון. הערכה מדויקת של הבעיה אצל המטופל תביא גם לטיפול נכון. לכן, במכון שלנו, עובדים רופאים ואנשי מקצוע בעלי ניסיון רב שיודעים להעניק את הטיפול היעיל ביותר.

  לאחר אבחון מצבו הפיזי של המטופל וקביעת מצבו, מתחיל תהליך של גמילה תחת מעקב צמוד של צוות המכון. תהליך הגמילה מתבצע באשפוז מלא, אשר מאפשר למטופל להיות תחת השגחה צמודה ומענה מקצועי 24 שעות ביממה. יחד עם זאת, במקרים מסוימים יתבקש המטופל לעבור את שלב הגמילה הפיסית מאלכוהול תחת אשפוז מלא בבית חולים (זאת על-פי נהלים של משרד הבריאות).

  תהליך גמילה מאלכוהול אינו פשוט כלל וכלל. אך יש להבין כי יש דרך, יש תקווה ויש רבים הנוטשים את הטיפה המרה ובונים לעצמם ולסביבתם חיים נורמטיביים ובריאים. יחד עם זאת, אדם אשר לא ימצא בתוכו את הרצון להפסיק, בין אם זה בשבילו, בין אם זה בשביל בן או בת הזוג או בין אם זה למען הילדים, אדם ללא הרצון הזה לא יוכל להפסיק בכפיה, נהפוך הוא, כפיה יכולה להביא רק נזק רב יותר…

  מרכז גמילה מאלכוהול

  גמילה מאלכוהול – מה חשוב לדעת?

  משפט ידוע אומר שאם חשבת שכבר הגעת לתחתית – חשוב שוב! הרגשת ה – "לי זה לא יקרה…", "יהיה בסדר" ושאר משפטי שכנוע עצמיים מביאים את המכורים לדחיית הגמילה למחר וממחר מחרותים וכן הלאה. עד שמגיע רגע שבו הם כבר מרגישים את תחתית התהום ומושיטים יד לעזרה.   אולם, ישנם סממנים פיזיים ונפשיים שאם אותם נזהה אצל אדם קרוב לנו.

  בהיבט הנפש, ישנה בדיקה על ידי שאילת ארבע שאלות שראשי התיבות שלהן יוצרים את המילה האנגלית CAGE אשר אם 2 מתוך התשובות אליהן יהיו חיוביות זה יצביע על כך שהאדם מכור:

  • CUTDOWN – האם האדם שלפנינו ניסה להפסיק לצרוך אלכוהול אך חזר לשתות?
  • ANNOYED – האם כשתשאלו אותו על הרגלי השתייה שלו הוא יתעצבן עליכם?
  • GUILTY – האם האדם מרגיש אשם ומביע חרטה בעקבות צריכת האלכוהול?
  • EYE OPENER – האם הדבר הראשון שהוא רוצה לצרוך כאשר הוא פוקח את עיניו זה אלכוהול?

  כאמור, אם התשובה לשתיים מהשאלות הללו היא חיובית זה אמור להדליק אצלכם נורה אדומה ולאותת לכם שהאדם זקוק לטיפול של גמילה מאלכוהול.

  בהיבט הפיזי, ישנם המון סימפטומים, הנה כמה דוגמאות לאלו:

  • שינויים קיצוניים במשקל
  • ירידה בטיפוח העצמי, ריח גוף בכלל וריח מהפה בכלל וכמו כן הזנחה בלבוש בטיפוח ובסידור השיער.

  גמילה מאלכוהול – תנו לנו לעזור לכם

  'מרכז אמיל – גמילה ושיקום' הינו מכון ייחודי המציע תכניות חדשניות של גמילה מאלכוהול ומכל סוגי ההתמכרויות בכלל. הגמילה והשיקום מתבצעים תחת פיקוח של משרד הבריאות ומשרד העבודה ועם זאת מתקיים באנונימיות מלאה. הנכס הכי חשוב שלנו הוא כוח האדם המקצועי, המנוסה והאיכותי. עזרנו כבר למאות אנשים בתהליך הלא פשוט של הגמילה ואנו בקשר מתמיד איתם עד היום. פנו אלינו לייעוץ איך ניתן להציל גם את אהובכם.

  מרכז גמילה מאלכוהול נועד לעזור לאלו המכורים למשקה האלכוהולי להשתקם ולחזור לחיים רגילים ולעתים אף ללמוד איך לבנות חיים חדשים. למרבה הצער, בדור ה –Z של הילדים בימינו, הנתונים בקרב בני נוער המתמכרים לאלכוהול רק עולים ועולים. ההתמכרות יכולה לקרות לבן טובים בדיוק באותה הסבירות כמו לילד הבא משכונת מצוקה. אף אחד לא בוחר להתמכר ולרוב במהלך ההתמכרות האדם אפילו אינו שם לב להתדרדרות. אולם, ישנם סימנים מקדימים שאם נבחין בהם נוכל להציל את חיינו שלנו או את חייו של אדם קרוב.

  מרכז גמילה מאלכוהול פרטי

  Credit: Pixabay.com

  מתי נדע שהמצב מצריך מרכז גמילה מאלכוהול?

  ישנם סימנים אותם נוכל לזהות בכדיי לדעת אם אנו או אחד מהקרובים לנו מכור לאלכוהול. לפני שנפרט, חשוב לנו מאד להעביר לכם מסר. בן אדם מכור יפגע בסביבתו, במשפחתו וחבריו. הוא ישקר ללא הרף וכאשר ייגמרו לו השקרים הוא יגיב בזעם לכל הערה לגבי מצבו. חשוב שתדעו שזו היא הדרך בה מתנהגים אנשים מכורים. הם לא עושים לכם דווקא, זה לא נובע מתוך רוע לב ויש להתייחס בעדינות ורגישות מרביים על מנת לעזור לאדם שכעת, ללא ספק נמצא במצוקה וצריך מרכז גמילה מאלכוהול. אם כך, ישנם כמה מאפיינים נפשיים ופיזיים של אדם שהתמכר:

  סימנים נפשיים/התנהגותיים:

  • כאמור, מתוך מצב של הכחשה, המכור ישתמש בכל התירוצים הכתובים בספר על מנת להכחיש את העובדה שהוא מכור (קחו בחשבון שגם את עצמו הוא משקר) וכאשר ייגמרו לו התירוצים הוא ייכנס למצב התגוננות והתקפי זעם.
  • אפתיות ואדישות כלפי הסביבה, חוסר שמחת חיים, מצב רוח דכאוני ועצבני יהיו סממני התמכרות מובהקים.

  סימנים חיצוניים:

  • מן הסתם, אדם המכור לאלכוהול ידיף ריח של אלכוהול. במקרים מסוימים מסטיק או מי פה יעזרו, אך לזמן קצר, מפני שאדי האלכוהול ימשיכו לעלות מהקיבה אל קנה הנשימה.
  • הזנחת האסתטיקה החיצונית, חוסר הגייניות, ריח רע מהגוף, בגדים מטונפים ובכללי הזנחת הטיפוח העצמי גם כן יעידו על חשש כבד להתמכרות.
  • שינויי משקל קיצוניים תוך פרק זמן קצר, השמנה או הרזיה, הם מאפיינים מוכרים של אדם מכור.

  תמיד ישנה תקווה

  'מרכז אמיל – גמילה ושיקום' מציע תכניות טיפול לגמילה מההתמכרות וחזרה של המטופל לחיים נורמטיביים. מלבד כך שהמקום מזמין עם אווירה משפחתית, הנכס הגדול ביותר שלנו הינו הצוות המסור אשר מלווה יד ביד את המטופלים. אלכוהוליזם היא אחת מההתמכרויות הקשות, אך אפשר להציל, אפשר לתקן. כל עוד עושים את זה בזמן.

  ההתמכרות לאלכוהול לא תיפסק מעצמה! אך עם העזרה המתאימה ניתן לטפל בה. טיפול מוקדם – מציל חיים!

  שתפו את הפוסט עם חברים:

  בואו לעשות שינוי אצלנו

  דברו איתנו, גם אנחנו ההינו שם ויצאנו   מידע נוסף בנושא

   מרכז גמילה מאלכוהול

   לצערנו הרב אלכוהול הינו עדיין אחד הסמים הקשים ביותר לגמילה שמצריך מחיר נפשי ופיזי ארוך טווח. מלבד היותו חומר ממכר מאוד אלכוהול הוא גם סם מקובל מאוד שאותו ניתן למצוא בכל מאורע חברתי, מה שמגדיל את כוח המשיכה שלו ואת הקושי להיגמל ממנו. אכן תהליך הגמילה מאלכוהול יכול להיות ארוך ומייגע וכולל תסמיני גמילה פיזיים ונפשיים שבטיפול לא נכון יכולים להוביל לנזק של ממש לבריאות וליחסים עם הסביבה. על מנת לתת מענה ראוי להתמכרות לאלכוהול מומלץ לפנות לקבלת עזרה ממרכז גמילה לאלכוהול עם ניסיון מוכח שפועל מתוך אהבת האדם והבנה של מורכבות תהליך הגמילה והשיקום.

   הייחודיות בתהליך גמילה מאלכוהול

   תהליך הגמילה של אדם שמכור לאלכוהול הינו תהליך מורכב בעיקר בשל הקושי החברתי והנוירולוגי (במוח) להיפטר מהטיפה המרה. תהליך גמילה מאלכוהול נוטה להיות מאתגר וקשה יותר מתהליכי גמילה מסמים רבים בשל הפעולות הבי כימיות שמעורר האלכוהול במערכת העצבים שלנו, בעיקר בתחום מערכות התגמול שלנו במוח. בשל כך על מנת לצלוח את תהליך הגמילה מאלכוהול יש להכיר את הייחודיות שלו ושל ההשפעות הפיסיות והנפשיות שלו.

   מכון אמיל – מרכז גמילה מאלכוהול

   מכון גמילה ושיקום מרכז אמיל מתמחה בטיפול וגמילה למגוון רחב של התמכרויות ומחזיק ברקורד מרשים ביותר בתחום הגמילה מאלכוהול. המרכז ממוקם בלב סביבה פסטורלית בעיר נתניה בסמוך לחוף הים ובמרחק נסיעה של מספר דקות למרכז העיר. מההנהלה ועד לכל איש צוות, במרכז אמיל מאמינים בשיטת טיפול טבעית לגמילה מהטיפה המרה, תוך כדי שימוש בשיטות טיפול כמו פסיכותרפיה, טיפול פסיכולוגי, טיפולים התנהגותיים, תזונה ועוד. הכול במטרה לתת את המענה המושלם לאנשים שמכורים לאלכוהול, באווירה מכילה ומעודדת שמאפשרת היתכנותם של תהליכי צמיחה וגדילה מחדש אל תוך חיים נטולי משקאות משכרים. אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר ולשמוע מצוות היועצים שלנו, לקבוע פגישה ולהגיע להתרשם מהאיכות הייחודית של המתקנים במרכז, לצד האיכות ללא פשרות של הצוות הטיפולי שלנו שישמח לענות על כל שאלה. רק במרכז אמיל תוכלו למצוא מרכז גמילה מאלכוהול ברמה בינלאומית שתעזור לכם בפתיחת דף חדש בחייכם וחיי אהוביכם.

   מרכז גמילה מאלכוהול פרטי

   אם אתם מתקשים להפסיק לשתות, מומלץ להיכנס לתוכנית גמילה מאלכוהול במרכז פרטי. שלא כמו תוכניות במימון ציבורי, שיקום פרטי מאפשר לכם לקבל עזרה בסביבה אנונימית מרוחקת, עם צוות ברמה הגבוה ביותר, בהתאמה אישית לצרכים של כל משתקם, באווירה פסטורלית. רוב מרכזי הגמילה הפרטיים מרגישים יותר כמו אתרי נופש מאשר מרכזי גמילה מסורתיים מכיוון שהם ממוקמים באמצע הטבע, במקומות שמשרים אווירה של שלווה ורוגע, בנוסף לכך שרוב האנשים לא יתקלו בהם במקרה. אנשים בוחרים להיכנס לתוכניות גמילה פרטיות מאלכוהול מסיבות שונות. עבור חלק, הנוחות שמספק מרכז טיפולי למגורים מסוג זה מקלה על ההתאוששות מכיוון שהמטופל אינו צריך לוותר על אורח חייו הרגיל בזמן שהוא עובר טיפול. ההתמודדות עם תלות באלכוהול או שימוש לרעה באלכוהול היא קשה מספיק, והרעיון להתמודד עם נסיבות חיים קשות במקביל יכול להיות מכריע. מרפאות גמילה מאלכוהול פרטיות יכולות גם לספק שירותים שאסור למרכזים ציבוריים להציע, כגון טיפולים אלטרנטיביים, טיפולים טבעיים בלבד, טיפולים הנמצאים על חוד החנית של תחום הגמילה והשיקום ואפשרויות טיפול הוליסטיות. תוכנית במרכז טיפול פרטי היא גם אישית יותר, מכיוון שאנשי המקצוע הרפואיים במתקן יתאימו את התוכנית של המרכז במיוחד עבורך במקום תוכנית סטנדרטית שכל המשתתפים ישלימו.

   מכון אמיל מרכז גמילה מאלכוהול פרטי

   מכון אמיל לגמילה ושיקום הינו מרכז גמילה מאלכוהול פרטי הממוקם בצמוד לחוף הים בנתניה בסביבה פסטורלית המשרה שלווה ומאפשר היתכנות של תהליכים עמוקים ומשמעותיים. מרכז אמיל מתמחה בתוכניות גמילה ושיקום יוקרתיות מאלכוהול בסביבה מכילה ופרטית. תוכניות הגמילה במרכז מותאמות באופן אישי עבור כל משתקם, במטרה לעטוף את תהליך הגמילה בכלל הגורמים הנחוצים להצלחת התהליך ושימור התובנות וההתנהגויות שנלמדו במרכז לאחר החזרה לשגרת החיים. מרכז אמיל עושה שימוש בשיטות מגוונות מתחום הפסיכולוגיה והשיקום כגון: טיפול באומנות, יוגה טיפולית, טיפול בפסיכודרמה ועוד. הכול על מנת לספק למשתקמים במרכז את הבסיס, הכלים והאהבה הנדרשת על מנת לצאת לחיים ללא אלכוהול, בחזרה לחיק המשפחה והחברים ובעיקר בחזרה לשגרת חיים בריאה, פרודוקטיבית ונקייה מאלכוהול.

   התמכרות לאלכוהול דרכי טיפול

   מרכז אמיל נחשב למרכז הגמילה האיכותי והייחודי ביותר בארץ שמתמקד בטיפולים טבעיים. במרכז אמיל תתקלו בגישה המגייסת מסירות, אהבה ויידע בתהליך ייחודי במינו לטיפול בהתמכרות לטיפה המרה. במרכז אמיל תמצאו את אנשי המקצוע הטובים והמנוסים ביותר בארץ בעלי ידע וניסיון שאין שני לו בישראל, בטיפול בהתמכרויות שונות כמו התמכרות לאלכוהול. הטיפול בהתמכרות לאלכוהול במרכז אמיל שבנתניה מתמקד בשיקום נפשי וגמילה פיזית, בנוסף להענקת כלים שיקומיים לחזרה לאורך חיים בריא ופרודוקטיבי. הצוות במרכז כולל מומחים מתחומי שונים שביחד משלבים ידע ושיטות טיפול טבעיות על מנת להבטיח את ההיתכנות וההצלחה של ההליך. מה שמקנה לצוות שלנו את היכולת לספק למטופלים שלנו מענה אנושי, מדויק, מקצועי וטבעי. אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר כבר היום ולשמוע כיצד הצוות שלנו יכול לעזור לכם או למישהו שקרוב אליכם להיפטר מהשד שמסתתר בבקבוק ולפתוח דף חדש, ללא אלכוהול.

   התמכרות לאלכוהול

   אלכוהול נחשב לסם מאוד ממכר, שההתמכרות אליו היא תוצר של התנהגות, בחירות חיים וגנטיקה. בשל הקושי הרב להתמודד עם התמכרות זו מומלץ לפנות לטיפול, תוך כדי שימוש במגוון גישות פסיכולוגיות שונות מתחומים שונים. מכורים לאלכוהול ממשיכים לצרוך אלכוהול כדרך לשינוי מצב הרוח וכאתנחתה מדאגות והקשיים שעולים במהלך היום. מכורים לאלכוהול נוטים לפעול ממקום אובססיבי וכפייתי על מנת להזין את ההתמכרות שלהם, גם בדרכים שיפגעו בשאר פעילויות החיים והתפקוד הכללי. ברמה הקלינית – רפואית התמכרות לאלכוהול הינה מחלה מוחית כרונית המתבטאת בשינויים במערכת העצבים והמוח בפרט, הן ברמה המולקולארית והן ברמה העצבית. חלק מהשפעות ההתמכרות לאלכוהול ברי שינוי או הפיכים וחלקם בלתי הפיכים וילוו את המכור לשעבר בשארית ימיו. לכן על מנת להעניק פתרון בר קיימא חשוב להפנות מכורים לאלכוהול למרכז לגמילה ברמה הגבוה ביותר, מקום שיעזור להם למצוא את עצמכם מחדש בחיים מאושרים, בריאים ונטולי אלכוהול. מקום שעושה שימוש בשיטות חדשניות וייחודיות שמאפשרות מקום לגדול מתוכו. מקום שיאפשר את הרוגע, הליווי וההנחיה הנכונה שתוביל לדרך חדשה. הדרך אומנם לא תהייה קלה אך באמצעות תהליך גמילה במרכז מכובד ניתן להבטיח את הצלחתה.

   קידום אתרים בישראל קידום אתרים בישראל