מוזמנים ליעוץ, ונצא לדרך חדשה  גמילה מאופיאטים

  התמכרות לאופיאטים היא מחלה כרונית וארוכת טווח שגורמת לבעיות בריאותיות, חברתיות וכלכליות גדולות. אופיאטים הם סוג של תרופות הפועלות במערכת העצבים על מנת לייצר תחושות של הנאה ושיכוך כאבים. כמה אופיאטים נרשמים כתרופות באופן חוקי על ידי ספקי שירותי בריאות לניהול כאבים עזים וכרוניים. אופיאטים בתרופות מרשם בדרך כלל כוללים אוקסיקודון, פנטניל, בופרנורפין, מתדון, אוקסימורפון, הידרוקודון, קודאין ומורפיום. כמה אופיאטים אחרים, כגון הרואין, הם סמים בלתי חוקיים שידועים כגורמים להתמכרויות קשות. ההתמכרות לאופיאטים מתאפיינת בדחף עוצמתי וכפייתי להשתמש בתרופות אופיאטיות, גם כשהן אינן נחוצות יותר מבחינה רפואית. לאופיאטים יש פוטנציאל גבוה לגרום להתמכרות אצל אנשים מסוימים, גם כאשר התרופות נקבעות כראוי ונלקחות בהתאם להוראות. אנשים המתמכרים עשויים להעדיף קנייה ושימוש בתרופות אלה על פני פעילויות אחרות בחייהם, ולעתים קרובות לגרום לשימוש להשפיע לרעה על מערכות היחסים המקצועיות והאישיות שלהם. לא ידוע מדוע אנשים מסוימים נוטים להתמכר יותר מאחרים. אופיאטים משנים את הכימיה של המוח ומובילים לסבילות לתרופות, מה שאומר שעם הזמן צריך להגדיל את המינון כדי להשיג את אותו אפקט. נטילת אופיאטים לאורך זמן מייצרת תלות, כך שכאשר אנשים מפסיקים ליטול את התרופה, יש להם תסמינים פיזיים ופסיכולוגיים של נסיגה (כגון התכווצויות שרירים, שלשולים וחרדה). תלות היא לא אותו דבר כמו התמכרות; למרות שכל מי שלוקח אופיאטים לתקופה ממושכת יהפוך להיות תלוי, רק אחוז קטן גם חווה את הצורך הכפייתי והמתמשך של התרופה המאפיינת התמכרות. התמכרות לאופיאטים עלולה לגרום לבעיות בריאות מסכנות חיים, כולל סיכון למנת יתר וכתוצאה מכך מוות.

   

  מרכז אמיל – מכון לגמילה מאופיאטים

  על מנת להתמודד עם כל הקשיים שעומדים בפני המשתקמים מהתמכרות לאופיאטים מומלץ לפנות לאנשי מקצוע ולמרכז גמילה שמתמחה בגמילה מאופיאטים. מקום כמו מרכז אמיל המכון לגמילה ושיקום הטוב ביותר בישראל. מרכז אמיל שוכן בעיר נתניה בקרוב לאחד מחופי הים של העיר באזור רגוע ושלוו. מרכז אמיל דוגל בעבודה עם שיטות טבעיות לגמילה מאופיאטים ופועל בתחום ההתמכרויות כבר שנים רבות, עם מגוון רחב של משתקמים לשעבר שממליצים על המקום ומצביעים עליו כמוקד לתפניות חיוביות בחייהם.

  גמילה מאופיאטים

  התמכרות לאופיאטים

  התמכרות לאופיאטים היא מחלה כרונית שיכולה לגרום לבעיות בריאותיות, חברתיות וכלכליות גדולות. אופיאטים הם סוג של תרופות הפועלות במערכת העצבים כדי לייצר תחושות של הנאה ושיכוך כאבים. ישנם אופיאטים הניתנים כתרופות באופן חוקי על ידי צוותי שירותי בריאות בעיקר לשיכוך כאבים עזים וכרוניים. אופיאטים כוללים אוקסיקודון, פנטניל, בופרנורפין, מתדון, אוקסימורפון, הרואין, הידרוקודון, קודאין ומורפיום.
  ההתמכרות לאופיאטים מתאפיינת בדחף עוצמתי וכפייתי להשתמש בתרופות אופיואטיות, גם כשהן אינן נחוצות יותר מבחינה רפואית. לאופיאטים יש פוטנציאל גבוה לגרום להתמכרות אצל אנשים מסוימים, גם כאשר התרופות נקבעות כראוי ונלקחות בהתאם להוראות. אופיאטים רבים הניתנים במרשם מנוצלים לרעה או מגיעים לשוק השחור. אנשים המתמכרים עשויים לתעדף את השימוש בתרופות אלה על פני פעילויות אחרות בחייהם, ולעתים קרובות להשפיע לרעה על מערכות היחסים המקצועיות והאישיות שלהם. לא ידוע מדוע אנשים מסוימים נוטים להתמכר יותר מאחרים.

   

  אופיאטים והמוח

  אופיאטים משנים את הכימיה של המוח ומובילים להתפתחות סבילות לתרופות, מה שאומר שעם הזמן צריך להגדיל את המינון כדי להשיג את אותו אפקט. נטילת אופיאטים לאורך זמן מייצרת תלות, כך שכאשר אנשים מפסיקים ליטול את התרופה, יש להם תסמינים גופניים ופסיכולוגיים של נסיגה (כגון התכווצויות שרירים, שלשולים וחרדה). תלות היא לא אותו דבר כמו התמכרות; למרות שכל מי שלוקח אופיאטים לתקופה ממושכת יהפוך להיות תלוי, רק אחוז קטן חווה גם את הצורך הכפייתי והמתמשך בתרופה המאפיינת התמכרות.

   

  המקום לטיפול בהתמכרות לאופיאטים

  אנו רוצים להמליץ לכם על המרכז הטוב ביותר בארץ לטיפול בהתמכרויות שונות – מרכז אמיל לגמילה ושיקום. במרכז אמיל תוכלו למצוא את הצוות הטוב ביותר בארץ לטיפול טבעי בהתמכרות לאופיאטים. צוות הדוגל בטיפול בגישות טבעיות ששמות את המשתקם במרכז וניגשות לתהליך הגמילה מתוך אהבה, הכלה וקבלה. הצוות שלנו דואג להתאים את תהליך הגמילה והשיקום בהתאם לצרכים של כל משתקם ולמצוא עבור כל אחד את הכלים הנכונים ביותר. הטיפול בהתמכרות לחומרים אופיאטים במרכז אמיל מתמקדת בתהליך פסיכולוגי עמוק, הכולל שיטות מעולם הפסיכותרפיה, השיקום והפסיכולוגיה החיובית. כל זאת על מנת לספק את הקרקע הפורייה לתהליך גמילה פורה.

  מרכז גמילה מאופיאטים

  אופיאטים הם סוג של תרופות או סמים המבוססים על אופיום ומשמשים לשיכוך כאבים וכוללות חומרים כגון : הרואין ומורפיום. חלק מהתרופות האופיאטיות זמינות באופן חוקי במרשם רופא, אך הן עדיין מסוכנות מכיוון שהן עלולות לגרום להתמכרות. במקרים כאלה, תוכנית טיפול בהתמכרות לאופיאטים יכולה לעזור. אם אתם מכירים מישהו הסובל מהתמכרות לאופיאטים, פנו למומחים שיוכלו לספק עזרה באמצעות תוכנית טיפול בהתמכרות. מדי יום יותר ויותר אנשים נופלים קורבן לשימוש באופיאטים שגורמים לתלות באמצעות המנגנון שלהם הפועל על אזור התגמול במוח. אותו מנגנון הופך את הגמילה לאופיאטים לאחת ממטרות הגמילה הקשות ביותר. בשל ההשפעה של  אופיאטים על המוח והגוף והקושי שהשפעה זאת מציפה בתהליך הגמילה, מומלץ לפנות למרכז גמילה מאופיאטים, איכותי, יוקרתי, מסור ואמין שנמצאה במיקום שיבודד את המשתקמים מהפיתויים של האופיאטים, יספק אווירה מכילה וחיוביות והכול בליווי צמוד של אנשי מקצוע מיומנים בעלי ניסיון רב בעבודה ועזרה למשתקמים משימוש באופיאטים.

  היתרונות של מרכז גמילה לגמילה מאופיאטים

  בשל הקושי הרב בגמילה מאופיאטים שנובע מההשפעה הפיסית והנפשית שלהם שיוצרת בתורה תלות פיסית ונפשית, מרכזי לגמילה מחומרים אופיאטים הוא הצעד הנבון ביותר. מרכז שיוכל לספק : ליווי במהלך הרגעים הקשים, שלל כלים נפשיים והתנהגותיים להתמודד עם הקושי, צוות מיומן שמכיר את תהליך הגמילה לעומק ומרחב מקבל, אנושי ומחבק.

   

  מכון אמיל מרכז גמילה מאופיאטים

  מרכז אמיל הינו מכון לגמילה ושיקום שמספק את הבסיס, הליווי, הייעוץ וההדרכה הטובים ביותר כמרכז גמילה מאופיאטים. המרכז נמצא בעיר נתניה באזור פסטורלי ושקט בצמוד לחוף הים ובמרחק נסיעה קצרה ממרכז העיר נתניה. צוות המומחים של מרכז אמיל מגיע מענפים שונים בתחומי הפסיכולוגיה והשיקום ומאגדים את הידע והניסיון שלהם ביחד על מנת לספק למשתקמים במרכז את הקרקע הפורייה הנחוצה להשלים ולדבוק בתהליך הגמילה מסמים או תרופות אופיאטים. בין הכלים שנעשה בהם שימוש במרכז : טיפול באומנות, טיפול פסיכולוגי, טיפול בפסיכותרפיה, טיפול בעזרת הטבע (הים) ועוד. אז אל תהססו צרו עמנו קשר כבר היום ושמעו מהיועצים שלנו על הייחודיות וההצלחה של המרכז בגמילה מאופיאטים.

  שתפו את הפוסט עם חברים:

  בואו לעשות שינוי אצלנו

  דברו איתנו, גם אנחנו ההינו שם ויצאנו   שאלות נפוצות

   אתם שואלים - אנחנו עונים

   האם למכון הגמילה ישנו רישיון מתאים להפעלת המקום?

   מכון "מרכז אמיל" פועל תחת רישיון משולב של משרד הבריאות ומשרד הרווחה (רישיון מספר 16/7/11). הרישיון המשולב מאפשר טיפול בגמילה פיזית יחד עם שיקום פסיכו-סוציאלי מהתמכרות לסמים, אלכוהול או תרופות מרשם.

   האם מותר לבקר מטופלים בזמן שהותם במכון?

   קרובי משפחה מורשים לבקר את המטופלים השוהים במכון "מרכז אמיל" לתקופה ממושכת. הביקורים נערכים פעם בשבוע בלבד בימי שלישי בין השעות 14:00 ל-17:00 או בימי שבת בין השעות 13:00 ל-17:00. בכל מקרה, נערכים הביקורים בתיאום מראש עם הצוות הטיפולי.

   כמה זמן נמשך הטיפול?

   פרק הזמן המינימלי לטיפול במכון "מרכז אמיל" הינו חודש (30 יום). אנו ערוכים לקבל מטופל לכל תקופה, החל מחודש אחד ועד לחצי שנה (פרק זמן מקסימלי לטיפול). לכל מטופל מותאמת תוכנית טיפול אישית על-ידי הצוות הטיפולי. בבניית התוכנית נלקחים בחשבון שיקולים, כגון: מצבו הרפואי, ההתקדמות של המטופל, השינוי שחל בו, מידת מוכנותו להתמודד עם המציאות והיבטים טיפוליים נוספים.

   כמה עולה הטיפול במכון השיקום?

   תקופת הטיפול שונה אצל כל מטופל, ובהתאם לכך גם המחיר ותנאי התשלום. לכן, על מנת לברר את כל המידע הרלוונטי לגבי המחיר, ניתן להתקשר אלינו למספר הטלפון: 09-768-48-48 להגיע לפגישת היכרות ללא התחייבות.

   מי עובד במכון השיקום?

   במכון "מרכז אמיל", מועסק צוות רב מקצועי של אנשי מקצוע מסורים אשר מתמחים בטיפול בהתמכרויות. בין אנשי הצוות נמנים רופא נרקולוג, עובדת סוציאלית קלינית ומדריכים ומנחים טיפוליים אשר מקדישים את כל מרצם כדי לסייע לאנשים מכורים אשר זקוקים לעזרה. כל אנשי המקצוע נבחרו בקפידה והם בעלי ניסיון רב, הסמכה, ידע רחב וכמובן בעלי אישיות אכפתית וחמה.

   מתי יודעים שצריך מרכז גמילה מאלכוהול?

   ישנם שני שאלונים ידועים העוזרים לקבוע אם לאדם יש בעיית התמכרות לאלכוהול הדורשת מרכז גמילה להמשך טיפול:

   • CAGE – ראשי תיבות באנגלית לארבע שאלות שיכולות לעזור בקביעת רמת ההתמכרות. במידה ושתיים מהשאלות הללו נענות בחיוב ישנו יותר מסיכוי סביר לכך שהאדם מכור:
   • Cut down: האם האדם אי פעם הרגיש שהוא צריך לצמצם את היקף כמות השתייה שהוא צורך?
   • Annoyed: האם האדם מתעצבן כאשר שואלים אותו על הרגלי השתייה שלו?
   • Guilty: האם אותו אדם חש רגשות אשם לגבי הרגלי השתייה שלו?
   • Eye opener: האם הדבר הראשון שהוא רוצה לעשות כאשר הוא פוקח עיניים בבוקר זה לשתות?

   כאמור, אם שתי תשובות חיוביות זה דגל אדום. אך עם זאת, ישנם הנוטים לייחס חשיבות גדולה יותר לשאלה הרביעית.

   השאלון השני נקרא AUDIT-C ובו נשאלות שלוש שאלות לגבי התדירות והכמויות של האדם אשר צורך אלכוהול.

   1. כמה פעמים צרכת אלכוהול בשנה האחרונה?
   2. כמה משקאות המכילים אלכוהול צרכת ביום רגיל בו אין סיבה לשתות בשנה האחרונה?
   3. כמה פעמים שתית שישה משקאות או יותר בזה אחר זה בשנה האחרונה?

   לכל שאלה ארבע תשובות ולכל תשובה, בשקלול הניקוד נקבע האם יש חשש לאלכוהוליזם. על פי רוב הדעות השאלון השני מדויק יותר מהראשון.

   קידום אתרים בישראל קידום אתרים בישראל